Gaimin Gladiators

Základní informace:

* 8. 2. 2022 | Evropa

Organizace Gaimin Gladiators se na esportové scéně stále ještě rozkoukává, přesto má již od začátku elitní Dota 2 sekci.

Sociální sítě:

Organizace Gaimin Gladiators byla založena v druhé polovině roku 2021 a během několika měsíců poskládala hned několik sekcí v různých esportových hrách jako je Warcraft 3, Pokémon Unite, nebo Rocket League.

Příchod českého midlanera

Zásadní přelom pro organizaci ale přišel s akvizicí elitního Dota 2 týmu Tickles v únoru 2022 s českým midlanerem Miroslavem „BOOM“ Bičanem, který nedlouho poté ovládl celou západoevropskou DPC ligu. Celek má obrovský potenciál, který přiživuje i zkušený trenér ImmortalFaith.

Nevydaření šampionát

Díky skvělým výkonům v DPC lize se sestava kvalifikovala i na ESL One Stockholm Major 2022, kde obsadila solidní 4. příčku. Tento úspěch hráčům zajistil vstupenku na světový šampionát. Pro většinu z nich, včetně BOOMa, se jednalo o kariérní prvenství. Jejich cesta The Internationalem ale bohužel neměla veselý průběh, a tak nejeden československý fanoušek Doty 2 uronil pár slz.

V prvním kole Lower-Bracketu narazili na jihoasijský celek Fnatic, který je po vyrovnané padesáti minuté bitvě poslal do hotelu zabalit kufry. Světový šampionát byl přesto velmi dobrou zkušeností pro všechny tehdejší členy Gaimin Gladiators, kteří se v nadcházejících letech pokusí své umístění vylepšit.

Hvězda odchází, další hvězda přichází

Po TI 2022 se cesty českého midlanera a organizace Gaimin Gladiators rozešly. Nového člena soupisky se nakonec podařilo nalézt až daleko za oceánem, kde pozvánku přijala hvězda severoamerické Dota 2 scény – Quinn „Quinn“ Callahan. Jakoby to byla poslední chybějící součástka nezastavitelné mašiny, která dosud čekala na probuzení. Po příchodu nového midlanera začala soupiska Gaimin Gladiators stoupat evropskou scénu, kde se jejím jediným přemožitelem stal celek Team Liquid. Ze stříbrné pozice v regionální DPC lize, tak hráči postoupili na první prestižní akci roku 2023 s názvem Lima Major 2023.

Až na jejich hlavní nemessis z evropské ligy zde nebyl nikdo, kdo by mohl rozjetý vlak v podobě Gaimin Gladiators zastavit. S týmem Liquid se hráči utkali utkali až v semifinále, které díky šťasné shodě náhod jednoznačně ovládli. Podle stejného scénáře se uskutečnilo i následné Bo5 finále, kam Liquid znovu nastoupili s náhradníkem v hlavní sestavě a vysloužili si tak rychlou porážku za stavu 0:3. Gaimin Gladiators se tak v pro danou chvíli stali nejlepším Dota 2 týmem na světě a tento titul hodlají získat i na neprestižnějším turnaji roku, na světovém šampionátu.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 9. – 12. místo
  2. Lima Major 2023: 1. místo
  3. ESL ONE Stockholm 2022: 4. místo
  4. DPC WEU 2021/2022 Tour 1: Regional Final: 1. místo
  5. DPC WEU 2021/2022 Tour 2: Division 1: 2. místo

Aktuální sestava:

DyrachYo

Anton Shkredov

únor 2022

Carry

Quinn

Quinn Callahan

prosinec 2022

Midlane

Ace

Marcus Hoelgaard

únor 2022

Offlane

tOfu

Erik Engel

únor 2022

Soft Support

Seleri

Melchior Hillenkamp

únor 2022

Hard Support

Související články: