Nigma Galaxy

Základní informace:

* 25. 11. 2019 | Evropa

Organizace Nigma Galaxy se řadí mezi nejznámější Dota 2 týmy současnosti. Její hráči a spolumajitelé mají na svých kontech obrovské množství titulů a pro každý tým jsou obávanými soupeři.

Sociální sítě:

Tým Nigma vznikl několik měsíců po The International 2019. Pětice reprezentantů celku s názvem Team Liquid opustila svůj dosavadní domov ve snaze založit si svou vlastní organizaci. To se jim nakonec povedlo, a i přes určité „porodní bolesti“ se znovu zařadili špičku evropské kompetitivní Dota 2 scény. Jejich výkony zpočátku nasvědčovaly, že si hráči udrželi svou skvělou herní formu, obzvláště po jasném vítězství na WePlay! Bukovel Minor 2020 a dalších několika triumfech na evropských turnajích v roce 2020. Následující sezóna ale přinesla týmu jen zklamání, hráči se totiž nedočkali jediného hodnotného úspěchu. To vyústilo v odchod midlanera Omara „w33“ Aliwiho. Ani přes výměnu klíčového hráče nepostoupila pětice na The International, což byl podle papírových předpokladů pětice naprostý šok.

Ke konci roku oznámilo vedení rebrand a spojení s celkem Galaxy Racer, a tak vznikla současná značka Nigma Galaxy. Aktuálně má organizace dva týmy – evropskou sestavu okolo legendárního Kurokyho a jihoasijský B-tým, bývalou hlavní sestavu Galaxy Racer. Nigma znamená v arabštině hvězda a tím, že se organizace se spojila s týmem Galaxy Racer vznikl nový název Nigma Galaxy. Hlavní tým této organizace se řadí mezi nejznámější Dota 2 celky současnosti. Její hráči a spolumajitelé mají na svých kontech obrovské množství titulů a pro každý tým jsou obávanými soupeři.

Top 5 úspěchů:

  1. Riyadh Masters 2022: 5. – 6. místo
  2. WePlay! Dota 2 Tug of War: Mad Moon: 1: místo
  3. WePlay! Bukovei Minor 2020: 1. místo
  4. OGA Dota PIT SEason 2: Europe/CIS: 1. místo
  5. OMEGA Leage: Europe Immortal Division: 3. místo

Aktuální sestava:

ATF

Ammar Al-Assaf
prosinec 2022

Carry

SumaiL

Sumail Hassan
květen 2022

Midlane

MinD_ContRoL

Ivan Ivanov

listopad 2019

Offlane

GH

Maroun Merhej
listopad 2019

Soft Support

Kuroky

Kuro Salehi Takhasomi

listopad 2019

Hard Support

Související články: