Team Secret

Základní informace:

* 27. 8. 2014 | Evropa

Team Secret je jednou z nejznámějších organizací současnosti. Od svého založení v roce 2014 se drží na špičce světové Dota 2 scény a na své soupisce má vždy ty nejlepší hráče. Ve sbírce drží několik prestižních pohárů, včetně tří zlatých medailí z Major turnajů.

Sociální sítě:

Už od počátků světová špička

Tým Secret byl založen v roce 2014 evropskými hráči, kteří vyhořeli na The International 2014. Mezi ně se řadili Puppey , Notail, Fly, s4 a Kuroky. Po několika měsících nahradili Notaila s Flyem hlavní hvězdy celku Evil GeniusesArteezy a Zai. Takto našlapaná soupiska zajistila, že se o týmu Secret mluvilo jako o hlavním adeptovi na vítězství dalšího světového šampionátu.

Prokletí světových šampionátů

Na The International 2015 však došlo na obří zkrat a hráči v dresech Secret turnaj opustili již po čtvrtém hracím dni. Pro většinu fanoušků to byl neskutečný šok, který navíc na organizaci Team Secret uvrhl jakousi kletbu. Ta zapříčila, že i když hráči několikrát dominovali světové scéně, na hlavním každoročním turnaji vždy pohořeli.

Krutá situace po TI15 dala do pohybu několik vynucených změn v sestavě. Jedinou stálou složkou celku je zakladatel a kapitán Puppey , jenž tým vede od samotného začátku. Mezi jeho spoluhráči se během let promítlo několik zvučných jmen, s nimiž vždy několik měsíců válcoval své protivníky na světové scéně.

Organizace Team Secret byla nejblíže k získání vysněného Aegisu mezi lety 2019 a 2020, kdy hráči dosáhli rekordní série výher na důležitých turnajích. Na The Internationalu 2019 přesto skončili na 4. místě a další ročník světového šampionátu byl bohužel z důvodu covidové pandemie zrušen. Z TI21 si Puppyho tým odnesl bronz, avšak stále to nebyl kdovíjaký důvod k oslavě. Team Secret míří na vrchol světové scény, cokoliv jiného než účast ve finále The Internationalu pro vedení organizace už není bráno jako světoborný úspěch.

Světový šampionát je právě tím místem, kam již Puppey dlouhodobě směřuje svou pozornost. Téměř každé legendární jméno na kompetitivní scéně Doty 2 alespoň jednou obléklo dres týmu Secret evropský celek tak nikdy nemá nouzi o kvalitní hráče.

Nejhorší sezóna v historii klubu

Přesto se začátkem roku 2022 přestalo organizaci dařit. Věci zašly až tak daleko, že tým neměl zajištěn postup na světový šampionát skrze body v regionální DPC lize. V případě Secret se tak jednalo o opravdu alarmujíí stav, který bylo nutno co nejdříve napravit. Nastala proto výměna dvou hráčů – offlanera a soft supporta.

Po provedených změnách se týmu začala vracet jeho věhlasná herní forma z posledních let. Na TI22 se hráči kvalifikovali skrz tzv. „Last Chance Qualifier“ a jejich pověst byla do určité míry zachráněna.

Nejlepší umístění na světovém šampionátu

Skupinovo fázi na The Internationalu 2022 zakončil tým ziskem druhé příčky v tabulce a následně zahájil svou cestu do finále světového šampionátu. Zde reprezentanti Secret nastoupili proti evropskému rivalovi – týmu Tundra Esports, který je již během hlavní části turnaje jednou porazil. Všemi očekávané grand finále bohužel nemělo dlouhého trvání. V daný moment se totiž hráči Tundra Esports ukázali jako jednoznačně nejlepší tým na světě a ze vzájemné B05 série odešli neporaženi.

Příchod české legendy

Do sídla organizace Team Secret proto putovala již druhá stříbrná medaile ze světového šampionátu. Téměř se zdá, že soupisku provází jakési prokletí, které hráčům nedovoluje uzmout si ten nejcennější kov na kompetitivní Dota 2 scéně. V prosinci 2022 soupisku opustila dlouholetá opora týmu – Michał „Nisha“ Jankowski. Místo něj nastoupil famózní český midlaner BOOM a fanoušci věří, že on by mohl být tím posledním dílkem skládačky, jenž by zajistila týmu Secret jeho tak moc vytoužený titul světového šampiona.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 2. místo
  2. The International 2021: 3. místo
  3. The International 2019: 4. místo
  4. The International 2018: 5. – 6. místo
  5. The Shanghai Major: 1. místo

Aktuální sestava:

Crystallis

Remco Arets

květen 2022

Carry

BOOM

Miroslav Bičan

prosinec 2022

Midlane

Resolut1on

Roman Fominok

srpen 2022

Offlane

Zayac

Bakyt Emilzhanov

červenec 2022

Soft Support

Puppey

Clement Ivanov

srpen 2014

Hard Support

Související články: