Základní informace:

* 25. 4. 1992 | Finsko

Organizace Fnatic je na v esportovém světě jednou z nejstarších a nejváženějších a její Dota 2 sekce existuje již od samotného počátku toho úspěšného titulu od Valve. Hráči Fnatic již několik let dominují SEA regionu, a tak mají postup na nejprestižnější turnaje vždy zajištěn. Zatím žádnou trofej neukořistili, avšak fanoušci si myslí, že je to jen otázka času, než se to Fnatic konečně podaří.

Sociální sítě:

Své první krůčky na poli kompetitivního MOBA titulu s názvem Dota 2, uskutečnila organizace Fnatic v listopadu 2011, kdy nabrala srbskou sestavu GamersLeague. Hráči však nedokázali zajistit požadovaný úspěch, a tak byli brzy nahrazeni pěticí esportovců ze hry Heroes of Newerth, jenž se rozhodli přeorientovat svou profesionální kariéru na Dotu 2. Mezi členy tohoto nového celku byla dnes již legendární jména jako Johan „Notail“ Sundstein, či Tal „Fly“ Aizik. Sestava se rychle dostala do čela evropské scény a dvakrát účinkovala i na The International, ovšem bez výrazných úspěchů. Po rychlém vyřazení na světovém šampionátu v roce 2014 se tým rozpadl a na začátku dalšího roku, rozhodlo vedení organizace o přijetí bývalých hráčů EHOME, kteří hráli pod jménem své rodné země – Team Malaysia. Z tohoto důvodu Fnatic nakonec přesunuly svou Dota 2 sekci do jihovýchodní Asie.

V SEA regionu se z Fnatic rychle stal dominantní tým, který v několika obdobích byl takřka neporazitelný. V jeho řadách se vystřídali i elitní hráči jako MidOne, Abed, iceiceice nebo Mushi, který velel týmu Fnatic na The International 2016 odkud si organizace odnesla svůj dosavadní nejhodnotnější úspěch na poli kompetitivní Doty 2. Během šampionátu dokázali její hráči porazit několik věhlasných celků, a nakonec turnaj opustili na 4. místě, neboť je vyřadil jeden z následných finalistů.

Ačkoli se organizaci Fnatic dosud nepodařilo získat ani jednu prestižní trofej, svojí vládou nad SEA regionem si hráči dlouhodobě zajištují vstupenky na největší světové turnaje v Dotě 2. Na několika z nich už dokázali zavařit i špičce světových Dota 2 týmů, a tak je jen otázkou času, kdy soupiska Fnatic konečně ukořistí nějakou z vysněních medailí.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2016: 4. místo
  2. The International 2021: 9. – 12. místo
  3. The International 2019: 13. – 16. místo
  4. The Manila Major 2016: 5. – 6. místo
  5. The Shanghai Major 2016: 5. – 6. místo

Aktuální sestava:

Raven

Marc Polo L. Fausto

červenec 2020

Carry

Dota 2

Armel

Armel Paul Tabios

listopad 2021

Midlane

Dota 2

Jabz

Anucha Jirawong

říjen 2020

Offlane

Dota 2

DJ

Djardel Mampusti

duben 2017

Soft Support

Dota 2

Jaunuel

Januel
Arcilla

listopad 2021

Hard Suppor

Dota 2

Související články: