Ivan Borislavov „MinD_ContRoL“ Ivanov

Základní informace:

* 20. 1. 1995 | Bulharsko

Ivan „MinD_ContRoL“ Ivanov je bulharský offlaner reprezentující organizaci Nigma Galaxy. Jeho největším úspěchem je vítězství na The International 2017, avšak doma má uschováno několik dalších trofejí z prestižních Dota 2 turnajů.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Nigma Galaxy

listopad 2019 – dosud
Offlaner

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Nature’s Prophet

Oblíbené pozice:

OFFLANE

Zdlouhavé začátky

MinD_ContRoL v prvních letech své kariéry nepatřil ani zdaleka mezi známé hráče. Na výsluní ho dostal až legendární KuroKy, který ho v roce 2015 přijal do svého nově vzniklého týmu 5Jungz, jenž byl následně přijat pod organizaci Team Liquid.

Mezi nejlepšími

Spolupráce se zkušenými týmovými kolegy drasticky zlepšila Ivanovy herní schopnosti a hned na druhém Majoru se hráči týmu Liquid dostali až do finále. Do vítězného konce ale závěrečnou sérii dotáhnout nedokázali. Stejný výsledek zvládli zopakovat i na Majoru v Manile, kde bohužel znovu podlehli svému soupeři v napjatém finálovém duelu. Díky těmto úctyhodným výsledkům se MinD_ContRoL stal jedním z favoritů na vítězství šampionátu The International 2016. Jak to ale už bývá, Ivan a jeho tým nezvládli dostát svým papírovým předpokladům a z turnaje vypadli poměrně brzy. 

Světový šampion

Další rok to ale byla úplně jiná písnička. Do sestavy byl přijat hvězdný hráč Miracle-, který sice Ivana v očích fanoušků trochu zastiňoval, experti na analyst desku měli ale jasno – MinD_ContRoL byl jednoznačně nejlepším hráčem turnaje a za své úspěchy může organizace Team Liquid vděčit právě jemu. Díky úžasnému průchodu lower bracketem a neskutečným výkonům všech hráčů týmu Liquid byl v roce 2017 MinD_ContRoL korunován světovým šampionem. Několik let tvrdé práce konečně přineslo tolik žádané ovoce a MinD_ContRoL se tak navždy zapsal do kroniky esportu.

Na špičce Dota 2 scény vydržel jeho tým až do roku 2019, kdy se opět dostal do finále TI. Na své soupeře OG ale zdaleka nestačili a museli se spokojit se stříbrnou medailí, zatímco jejich rivalové obdrželi titul dvojnásobného světového šampiona.

Pozvolný úpadek

Nedlouho poté založil MinD_ContRoL se svými kolegy novou organizaci Nigma, jež se ke konci roku 2021 spojila s asijskou organizací Galaxy Racer a vznikl název Nigma Galaxy. Ivan a jeho spoluhráči se stále drží na vrcholu evropské scény, ačkoliv už zdaleka nejsou tak úspěšní jako kdysi. Jejich věhlasné schopnosti se ale mohou kdykoliv navrátit a velkých LAN turnajů má před sebou Ivan ještě spousty.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2017: 1. místo 
  2. The International 2019: 2. místo
  3. The International 2018: 4. místo 
  4. China Dota2 Supermajor: 1. místo
  5. The Manila Major 2016: 2. místo

Reprezentované týmy:

Vast Cast

únor 2014 – duben 2014
Offlaner

Basically Unknown

listopad 2014 – květen 2015
Offlaner

5Jungz

srpen 2015 – říjen 2015
Offlaner

Nigma Galaxy

listopad 2019 – dosud
Offlaner

Aftershock Gaming

duben 2014 – listopad 2014
Offlaner

hehe united

květen 2015 – srpen 2015
Offlaner

Team Liquid

říjen 2015 – září 2019
Offlaner

Související články: