Maroun „GH“ Merhej

Základní informace:

* 17. 6. 1995 | Libanon

Maroun „GH“ Merhej je libanonský profesionální hráč Doty 2. Na kompetitivní scéně se pohybuje již dlouhou dobu, avšak prorazit se mu podařilo až začátkem roku 2017. O několik měsíců později se s týmem Liquid stal světovým šampionem. Dnes reprezentuje organizaci Nigma Galaxy.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Nigma Galaxy

listopad 2019 – dosud
Soft Support

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Io
Rubick
Keeper of the Light

Oblíbené pozice:

SOFT SUPPORT

GH zahájil svou profesionální kariéru v týmu Wired Gaming již v roce 2013. Větší známosti se mu ale dostalo až o dva roky později, když byl součástí celu E-LAB, se kterým zvítězil v lize joinDOTA League Season 10 Europe. Díky skvělým výkonům dostal Maroun šanci u týmu Liquid, kde měl zaskočit za indisponovaného supporta s přezdívkou Bulba.

GH využil svou šanci naplno a od roku 2017 se stal plnohodnotným členem organizace Team Liquid. V témže roce vybojoval trofej na China Dota2 Supermajoru a kvalifikoval se tak na The International 2017. Na světovém šampionátu proběhl tým Liquid lower bracketem jako nezastavitelné tsunami a ve finále hráči nastoupili proti čínskému celku Newbee. V podobě obrovské přílivové vlny zdecimoval GH své soupeře 3:0 a tým Liquid se navždy zapsal do historie Doty 2 jakožto první celek, který během finálového zápasu na The International neztratil jedinou mapu.

Ačkoliv největší životní úspěch si Maroun připsal na začátku své herní kariéry, rozhodně neusnul na vavřínech. Stále se snažil zlepšovat a co nejvíce rozšířit svou sbírku trofejí. Na dalším ročníku světového šampionátu nedokázali tým Liquid projít přes organizaci Evil Geniuses a skončili na čtvrtém místě. O rok později se ale do finále znovu probojovali. Jejich tehdejším soupeřem byli úřadující mistři světa z organizace OG a celá kompetitivní scéna Doty 2 napjatě sledovala, kdo se stane takzvaným back-to-back šampionem a podruhé pozvedne bájný Aegis. Bohužel pro Marouna si tento titul nakonec připsali jeho soupeři z organizace OG.

Pozvolný úpadek

O několik měsíců později se GH se svými spoluhráči osamostatnil a založil vlastní organizaci s názvem Nigma, respektive Nigma Galaxy. Za tuto organizaci se jemu ani jeho kolegům nepodařilo dosáhnout tak úctyhodných výsledků, na jaké byli dosud zvyklí. Nakonec se tým po příchodu další Dota 2 legendy Sumaila „SumaiL“ Hassana vzchopil a vydobyl si zpět své postavení mezi předními evropskými celky. Na turnaj The International 2022 se však hráčům již kvalifikovat nepodařilo.

GH je přesto považován za jednoho z nejlepších supportů v Evropě a na nadcházejících prestižních Dota 2 turnajích hodlá tuto skutečnost celému světu dokázat.  

Zajímavosti o hráči:

  • Byl druhým libanonským hráčem, který se zúčastnil světového šampionátu.
  • V srpnu 2020 překonal hranici 10 000 MMR.
  • Během rozhovoru na události DAC 2017 měl čínský hráč Sccc vymyslet novou přezdívku pro Marouna. Nakonec vzniklo slovní spojení „go home bro“, neboť si čínský reprezentant myslel, že GH je zkratka anglických slov „go home“, nebo-li běž domů.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2017: 1. místo 
  2. The International 2019: 2. místo 
  3. The International 2018: 2. místo 
  4. China Dota2 Supermajor: 1.místo
  5. EPICENTER Major 2017: 1. místo 

Reprezentované týmy:

Wired Gaming

2014 – 2015
Soft Support

Team Liquid

leden 2017 – září 2019
Soft Support

E-LAB

srpen 2015 – 2016
Soft Support

Nigma Galaxy

listopad 2019 – dosud
Soft Support

Související články: