Armel „Armel“ Tabios

Základní informace:

* 20. 1. 2000 | Filipíny

Armel Paul „Armel“ Tabios je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších filipínských Dota 2 hráčů. Od roku 2018 působil mezi elitou východoasijských týmů, s nimiž se několikrát kvalifikoval na prestižní světové turnaje. Dnes reprezentule legendární evropskou organizaci Team Secret.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Secret

listopad 2021 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Outworld Destroyer
Templar Assassin
Invoker

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Svou kariéru zahájil v poměrně mladém věku, a to v 16 letech, kdy vstoupil do týmu Action Arena. Výkony hráčů však nepřekonaly jejich papírové předpoklady, které už tak byly na poměrně nízké úrovni, a celku se proto nedařilo. Jedinou výjimkou byl mladý Armel. Často výrazně dominoval nad svými oponenty na midu, a tak si ho vyhlédla organizace Clutch Gamers, která ho začátkem roku 2017 přijala do své soupisky.

Hvězda jihoasijského regionu

S novým týmem se Armel posunul na SEA scéně o několik úrovní výše, avšak stále to pro něj nebyl dostatečný úspěch. V únoru roku 2018 přestoupil k TNC Predator a dostal se tak mezi nejlepší hráče svého regionu. Vyhrál několik kvalifikací na své první tier 1 turnaje, kde mnohdy zatopil i legendárním midlanerům. 24. listopadu 2019 navíc vybojoval zlato na MDL Chengu Majoru a jeho jméno začalo být uznáváno i na mezinárodní Dota 2 scéně. S týmem TNC Predator navíc dvakrát reprezentoval SEA region na světovém šampionátu. Pokaždé byl však bohužel vyřazen v ranných fázích turnaje.

Neúspěšné měsíce

V novém dresu Armel usiloval o opětovné získání kontroly nad svým regionem. Situace se ale nevyvíjela tak, jak by si přál a jak byl zvyklý u svého bývalého týmu TNC Predator. Ve finále regionální DPC ligy Fnatic obsadili pouze 4. místo a na mezinárodních turnajích si počínali ještě hůře. Armelův tým často padl už během skupinové fáze a světový šampionát tomu všemu nasadil opravdu pochmurnou korunu.

Zprvu nadějný vývoj událostí skončil hned po prvním duelu s týmem Gaimin Gladiators, který se odehrál na začátku lower bracketu a pro poraženého znamenal okamžité vyřazení ze světového šampionátu.

Vedení organizace Fnatic se proto rozhodlo najít viníky této nešťastné herní sezóny. V týmu nakonec zůstal pouze Armel se dvěma dalšími spoluhráči a zbytek byl doplněn bývalými členy týmu Talon Esports. Vznikl tak poměrně nadějný celek, který však i přes všechny předpoklady ošklivě selhal. První tour regionální DPC ligy roku 2023 Armel zakončil na té nejhorší možné příčce, a tak se organizace Fnatic rozhodla celou svou soupisku propustit – vyhlásila dočasný odchod z kompetitivní Dota 2 scény.

Ve stejně svízelné situaci se nacházel i legendární evropský celek Team Secret v čele s Puppeym, jež se problémy rozhodl vyřešit o něco mírněji a započal tak obměňovat svou reprezentaci. Právě toho okamžiku talentovaný Armel využil a přesídlil do Evropy, kde nastoupil jako nový midlaner této věhlasné organizace.

Zajímavosti o hráči:

  • V březnu 2020 překonal hranici 10 000 MMR.
  • V listopadu 2020 překonal hranici 11 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2019: 9.–12.
  2. World Electronic Sports Games 2018: 1. místo
  3. MDL Chengdu Major: 1.místo
  4. The International 2022: 13.–16. místo
  5. ESL One Hamburg 2019: 1. místo

Reprezentované týmy:

Acion Arena

březen 2016 – prosinec 2016
Midlane

Clutch Gamers

prosinec 2016 – leden 2018
Midlane

Team Amplify

leden 2018 -leden 2018
Midlane

Fnatic

listopad 2021 – únor 2023
Midlane

TNC Predator

leden 2018 – září 2021
Midlane

Team Secret

březen 2023 – dosud
Midlane

Související články: