Djardel „DJ“ Mampusti

Základní informace:

* 6. 11. 1994 | Filipíny

Djardel „DJ“ Jicko B. Mampusti je jedním z nejznámějších filipínských support hráčů. Několik let figuroval jako uznáváná opora organizace Fnatic, avšak dnes hájí barvy týmu Bleed Esports.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Bleed Esports

březen 2023 – dosud
Soft Support

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Oblíbené pozice:

OFFLANE

SOFT SUPPORT

HARD SUPPORT

DJ přišel poprvé do styku s herním žánrem MOBA již při studiu na střední škole. V té době věnoval svůj volný čas komunitní mapě do Warcraftu III, jež nesla název Defence of the Ancients. Po několika měsících strávených hraním si Djardel všiml, že jen málokterý hráč ho dokáže přemoci a začal přemýšlet o vstupu do nějakého týmu. Nakonec se připojil do celku Pag-Ibig a pomalu začal na lokální kompetitivní scéně nabírat důležité zkušenosti.

Profese esportového hráče

Při vydání Doty 2 měl už DJ jasně stanovený cíl a sen – chtěl se stát profesionálním hráčem. Nadšeně proto přešel na MOBA titul od Valve a pomalu si začal brousit své herní schopnosti. Mezi lety 2013–2015 vystřídal dva jihokorejské celky, EoT Hammer a Rave, s nimiž vyhrál několik domácích turnajů. V této době byl esport bohužel teprve v plenkách, a tak bylo těžké sehnat sponzory pro jeho organizaci. Djardelovy finance proto závisely pouze na peněžních výhrách z jednotlivých turnajů. Naštěstí to pro DJe nebyl až takový problém, neboť brzy pronikl i na světovou scénu, kde si počínal poměrně obstojně.

Přestup do čela svého regionu

V srpnu 2015 byl přijat do známé organizace Fnatic, již reprezentoval celý následující rok. Společně patřili k úzké špičce SEA regionu a dávali zabrat i nejlepším týmům z ostatních částí světa. Do širšího povědomí se DJ dostal za pomoci svých neskutečných herních výkonů během The Manila Majoru 2016, kde za hrdinu Enigma několikrát zachránil své spoluhráče z téměř jistě prohraných situací. Z turnaje si nakonec odnesl 5.–6. místo a pomalu zahájil své přípravy na nadcházející světový šampionát.

Nečekaný úspěch

Na The International 2016 byl tým Fnatic pro většinu diváků spíše černou ovcí. Všechny proto překvapilo, když DJ dokázal vyřadit několik věhlasných organizací a odnesl si krásné 4. místo společně s 1 453 932 dolary. Paradoxně po takto dobrém výsledku DJ svůj esportový domov opustil a přešel ke konkurenční organizaci Execration. Zde ho však žádné obdobné úspěchy nečekaly.

Dlouholetá opora organizace Fnatic

V dubnu 2017 se proto vesele vrátil k Fnatic a od té doby vystupoval jako nosný pilíř celé soupisky. Ta často figurovala v duelech o přední příčky na všech regionálních turnajích – svou účast na mezinárodní události si proto hráči téměř vždy bez problému zajistili. Nakonec žádnou z výprav za hranice SEA regionu nedokázal DJ společně s Fnatic dotáhnout do zdárného konce a týmová morálka pomalu upadala. Po ne příliš vydařeném roce 2022 (z pohledu mezinárodní scény), se vedení organizace rozhodlo pro výměnu dvou hráčů. Po změně se však výkonnost Fnatic ponořila ještě hlouběji.

První tour regionální DPC ligy roku 2023 DJ zakončil na té nejhorší možné příčce, a tak se organizace Fnatic rozhodla celou svou soupisku propustit – vyhlásila dočasný odchod z kompetitivní Dota 2 scény. Osmadvacetiletý Djardel se však rozhodl ve své profesinální kariéře pokračovat. Už po pár týdnech byl oznámen jeho příchod do mladé, ale věhlasnými jmény přetékající, organizace s názvem Bleed Esports.

Zajímavosti o hráči:

  • Celou svou peněžní výhru z turnaje Dota 2 Asia Championships 2015 investoval do filipínského řetězce internetových kaváren s názvem TheNet.Com. Zde se totiž zrodila legendární filipínská organizace TNC Predator.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2016: 4. místo
  2. The International 2021: 9.–12. místo
  3. The International 2019: 13–16. místo
  4. The International 2022: 13–16. místo
  5. The Manila Major 2016: 5.–6. místo

Reprezentované týmy:

EoT Hammer

listopad 2013 – květen 2014
Midlane

Rave

květen 2014 – červen 2015
Soft/Hard Support

MSI-EvoGT

červen 2015 -srpen 2015
Midlane/Offlane

Fnatic

srpen 2015 – srpen 2016
Soft Support

Execration

září 2016 – březen 2017
Offlane

Bleed Esporst

březen 2023 – dosud
Soft Support

Fnatic

duben 2017 – únor 2023
Soft Support

Související články: