logologologologo
  • Novinky
    • Dota 2
    • CS:GO
    • League of Legends
    • Call of Duty
    • FIFA
    • Byznys
    • Hardware
  • Nadčasové články
    • Komentáře
    • Dota 2 – Hrdinové
  • Esportopedie
  • Partneři
  • O nás
  • Hledáme redaktory
            Žádné výsledky Zobrazit všechny výsledky
            ✕
                      Žádné výsledky Zobrazit všechny výsledky
                      OG znovu vylepšují svou CS:GO sestavu
                      17. 7. 2022
                      FaZe se po sedmihodinové bitvě stávají šampiony IEM Cologne 2022
                      18. 7. 2022
                      Ukázat vše

                      KOMENTÁŘ: LEC chybí po půlce sezóny jasní favorité

                      Autor: Hollow Erto dne 17. 7. 2022
                      Kategorie
                      • League of Legends
                      • Novinky
                      Tagy
                      • LOL

                      Polovina sezóny bývá pro každou ligu League of Legends bodem, kdy se začíná pozvolna ukazovat síla jednotlivých týmů. To platí dvojnásob zejména pro letní sezónu, kdy měly sestavy čas poučit se ze svých problémů z jara a více se týmově semknout. Přesto se LEC po čtyřech hracích týdnech nachází ve stavu, kdy lze týmy zaškatulkovat jen těžko.

                      Před začátkem čtvrtého hracího týdne se na vrcholku tabulky dělily o první místo hned tři týmy, a to Fnatic, Rogue a Excel. Ani jeden z týmů ale svými výkony divácké oko neoslnil. Všechna jejich přesvědčivá vítězství totiž vzápětí střídaly tvrdé prohry, porážku Fnatic i Excel v obou jejich zápasech přesto očekával jen málokdo. Na papíře slabší sestavy měly pro tyto dva giganty představovat jednoduchá vítězství, opak byl ale pravdou. SK Gaming, Misfits, Astralis a Vitality se ukázali býti tvrdými oponenty a své soky poměrně přesvědčivými výkony udolali. Stejný osud pak potkal také jarního šampiona G2 Esports. Jejich herní projev začal upadat již minulé hrací dny a svou chuť si nespravili ani tento víkend. Prodloužili tak svou šňůru proher na celkem čtyři hry.

                      O poznání lépe se dařilo celkům Rogue a MAD, ani jeden z nich však za silný a neporazitelný tým považovat nelze. Herní projevy obou týmů jsou plné chyb a zejména zápas MAD proti Astralis byl velmi těsnou a napínavou partií. Rogue jsou navíc známí svými dobrými výkony během běžných sezónních zápasů. Ty ale nikdy nedokázali přenést do vyřazovací části a BO5 zápasů.

                      Prohrát oba zápasy během obyčejných sezónních hracích dní není nic, co by se v minulosti již žádnému silnému celku nestalo. Problémem je fakt, že všechny z proher se tento víkend udály proti celkům, které ještě několik hracích dní nazpět působily bezzubě. Vyvstávájí tedy otázky, zda-li je momentální situace zapříčiněná vzestupem slabších týmů a nebo naopak úpadkem týmů silnějších, a jak je na tom síla evropského regionu jako takového. Společně se můžeme podívat na několik důvodu, které tyto nepředvídatelné výsledky mohly způsobit.

                      Evropský region nikdy ani zdaleka nepatřil mezi ty nejsilnější, což je částečně způsobeno pracovní morálkou zdejších hráčů. Zatímco asijské týmy věnují veškerý svůj volný čas intenzivnímu tréninku a zlepšování svých herních schopností, evropští hráči takovouto pracovní morálku nejsou schopni napodobit. Během čtrnáctidenní pauzy mezi třetím a čtvrtým hracím týdnem se tedy většina týmů neobtěžovala zbytečně trénovat a raději tento čas využila k odpočinku. Něčeho takového ale mohly využít slabší celky, jako například Astralis, jenž vyrazili se svou sestavou na dvoutýdenní bootcamp, který jim pomohl k celkovému zlepšení. Faktem ale je, že schopnost dohnat nejlepší celky z ligy za takto krátký časový úsek poukazuje spíše na slabost předních týmů, než-li na sílu těch slabších.

                      Dalším důvodem je samotný BO1 formát. Tak jako každá MOBA hra, je i League of Legends často rozhodnuto již během fáze výběru jednotlivých šampionů. I nejlepším týmům se tedy může stát, že čistě na základě špatné selekce postav nemají jak v daném zápasu zvítězit. Svou šanci toto klopýtnutí napravit ale v BO1 nedostanou. Jihokorejská liga LCK naproti tomu již dlouhou dobu využívá BO3 formát. Bylo to právě i díky němu, kdy se T1 tento rok podařilo projít celou svou ligou bez jediné prohry, hned v několika BO3 sériích totiž jednu mapu nezvládli vyhrát. BO3 formát je tedy něco, co LEC stále chybí, v blízké budoucnosti je však jeho inkluze nepravděpodobná.

                      Evropský region také bolí odchody hráčů do Ameriky. Během přestupového období v roce 2021 přišla Evropa hned o několik zvučných jmen, jako je Steven „Hans Sama“ Liv, či Gabriël „Bwipo“ Rau. K odchodu do LCS se také staví kladně například český hráč Marek „Humanoid“ Brázda. Hráči do severoamerické ligy odchází zejména kvůli vyšším výplatám, které ani ty největší evropské organizace nejsou schopny dorovnat. Na jejich místo pak nastupuje spoustu nováčků, kteří se svými herními schopnostmi nemohou rovnat veteránům.

                      Síla evropského regionu začíná být žhavým tématem zejména kvůli blížícím se Worlds. Tento turnaj se od jeho prvního ročníku nepovedlo vyhrát žádnému evropskému týmu. Všichni fanoušci, jenž úspěch očekávají každým dalším rokem se tedy obávají, že evropský region vypadá hůře než kdy jindy. Historicky nejlepší výsledky se totiž povedly zejména při situaci, kdy ligu dominoval jeden nebo dva velmi silné týmy. Objevují se ale i názory, že se evropským jedničkám nikdy nedařilo právě kvůli nedostatku konkurence v jejich domácí lize. Týmy pak nikdo neozkoušel v krizových situacích a na mezinárodních turnajích tedy na své soupeře nebyly zcela připraveny. Odpověď na tuto otázku dostaneme až se samotným začátkem turnaje, realitou však zůstává, že letní sezóna LEC ligy roku 2022 patří mezi ty vůbec nejvyrovnanější, od dob jejího vzniku.

                      K problematice se vyjádřila i dvojice LEC komentátorů Caedrel a Drakos, ve své pravidelné podcast sérii EUphoria.

                      Zdroj náhledového obrázku: lolesports.com

                      Sdílet
                      45
                      Hollow Erto
                      Hollow Erto

                      Související příspěvky

                      23. 3. 2023

                      Ve třetím hracím týdnu jarního splitu LEC čeká české hráče boj o postup do skupinové části


                      Číst více
                      23. 3. 2023

                      Kompletní přehled o skóre chování v Dota 2


                      Číst více
                      22. 3. 2023

                      Valve oficiálně oznamuje Counter-Strike 2


                      Číst více
                      Nejčtenější článek

                      O které hry se zajímáte?

                      Zobrazit výsledky

                      Nahrávání ... Nahrávání ...

                      Hráč měsíce - Anton "DyrachYo" Skhredov

                      Tým měsíce - Gaimin Gladiators

                      Reklama

                      Esportio.cz © všechna práva vyhrazena.
                      Zásady ochrany osobních údajů

                      Web vytvořil Oldřich Selner

                      This site is protected by reCAPTCHA and the Google - Privacy Policy and Terms of Service apply.
                      info@esportio.cz