Michael „miCKe“ Vu

Základní informace:

* 26.7.1999 | Švédsko

Michael „miCKe“ Vu je velice talentovaný midlaner, který na Dotu 2 přešel po roce 2017, kdy se stal šampionem v Heroes of Newerth. Nyní je považován za jednoho z nejlepších hráčů Doty 2. Dnes reprezentuje organizaci Team Liquid.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Liquid

říjen 2019 – dosud
Midlane
Dota 2

Oblíbení dota hrdinové:

Morphling
Ember Spirit
Juggernaut

Oblíbené pozice:

MIDLANE

CARRY

Michael „miCKe“ Vu je bývalý švédský profesionální hráč MOBA hry Heroes Of Newerth (HoN). Tu objevil již ve velice útlém věku a postupně se jí začal věnovat profesionálně. Během osmnáctého roku života patřil miCke mezi nejlepší a nejuznávanější hráče na esportové scéně HoN. Avšak díky neustále klesající popularitě herního titulu se v roce 2016 rozhodl pozvolna přenést svou kariéru k mladší a mnohem úspěšnější sestře Heroes of Newerth s názvem Dota 2. Ke konci roku se miCKe připojil ke svému prvnímu profesionálnímu Dota 2 týmu. Zároveň byl členem organizace Fnatic, kterou ještě stále reprezentoval v Heroes Of Newerth. V roce 2017 dosáhl Michael svého doposud nejlepšího esportového úspěchu, s Fnatic zvítězil na HoN World Tour Finals, kterou lze významem přirovnat k Dota 2 šampionátu The International. Po výhře se miCKe s hrou Heroes of Newerth navždy rozloučil a své úsilí přesměroval k MOBA titulu od Valve.

Michalovo rozhodnutí napodobilo mnoho dalších profesionálních hráčů HoN včetně jeho nejlepšího kamaráda a spoluhráče z Fnatic s přezdívkou iNSaNiA. Společně během roku 2017 vystřídali mnoho Dota 2 profesionálních týmu, mezi které patřily například Ninjas in Pyjamas, Prodota Gaming či Tuho. Michaelovy zkušenosti z předešlého profesionálního hraní mu byly v Dotě 2 velice nápomocné. Přesto toho bylo stále mnoho, co se miCke potřeboval naučit. Koncem roku 2017 se z Michaela, šampióna v HoN, stal průměrný profesionální hráč Doty 2, který se účastnil spíše tier 3 turnajů a nižších lig. miCKe věděl, že cesta na vrchol bude náročnější než minule, přesto věřil ve své schopnosti a plně se odevzdal tréninku.

Začátkem roku 2018 byl Michael společně s iNsaniem přijat do známé organizace Alliance. Společně s nimi se v organizaci nacházeli další dva bývalí profesionální hráči HoN a celou soupisku uzavřel Dota 2 veterán s přezdívkou qojqva. První rok v Alliance přinesl miCKeymu lehké zlepšení ve výsledcích. Vyhrál několik menších turnajů a zúčastnil se Majoru, kde se poprvé setkal s elitou Dota 2 scény. Pro následující sezónu zůstala soupiska Alliance nepozměněna. Jediná komplikace přišla v březnu 2019, kdy si miCKeyho zdraví vyžádalo měsíčního pauzu od hraní, kvůli zranění ruky, s níž měl problémy už dříve. Přesto se mu během sezóny dařilo a svou Dota 2 kariéru posunul na další úroveň. S Alliance se poprvé dostal mezi světovou špičku, získával první místa v druholigových turnajích a pravidelně se účastnil těch nejprestižnějších událostí. V roce 2019 se zúčastnil svého prvního šampionátu The International, který je chloubou Doty 2 napříč celým světem esportu. Z šampionátu si odnesl pouze 13. – 16. místo, přesto to byl pro miCKeho důležitý milník v jeho nové kariéře. Po TI9 opustil Michael se svými spoluhráči, včetně kapitána iNSaNiA, organizaci Alliance a začali si hledat nový domov.

V říjnu 2019 byl ohlášen jejich nástup do Team Liquid, kde navázali na svou předešlou úspěšnou sezónu. Nyní už nebylo pochyb, že miCKe patřil k nejlepším hráčům na Dota 2 scéně a toto stanovisko utvrdila i jeho výhra tier 1 turnaje s názvem ESL One Germany 2020. Následující rok se hráči organizace Liquid potýkali s různými problémy. Během sezóny 2021 se jim nepodařilo získat dostatek DPC bodů, aby se na TI11 automaticky kvalifikovali a po prohře s týmem Nigma byl jejich osud zpečetěn. miCKe se The International 2021 zúčastnil pouze jako divák. Toto zklamání znamenalo nevyhnutelné změny v soupisce, a tak se po úctyhodných čtyřech letech poprvé změnila jména miCKeho spoluhráčů. Boxi s iNSaNiEm byly ponechání a nově se k nim připojila dvojce legendárních esportovců, s přezdívkami MATUMBAMAN a zai. Zlepšení bylo okamžitě vidět a rok 2022 zahájil miCKe v roli favorita na vítěze západoevropského regionu.

Zajímavosti o hráči:

  • V dubnu 2020 překonal hranici 10 000 MMR

Top 5 úspěchů:

1. ESL One Germany 2020: 1. místo
2. The International 2019: 13.-16. místo
3. EPICENTER Major 2019: 5.-6. místo
4. DreamLeague Season 13: 5.-6. místo
5. Dota Summit 10: 1. místo

Reprezentované týmy:

Team Doge

srpen 2016 – říjen 2016
Midlane
Dota 2

SOLIDUDES

říjen 2016 – únor 2017
Midlane
Dota 2

Prodota Gaming

únor 2017 – duben 2017
Midlane
Dota 2

Tuho

červenec 2017 – říjen 2017
Midlane
Dota 2

Alliance

listopad 2017 – březen 2019
Midlane
Dota 2

Alliance

květen 2019 – září 2019
Midlane
Dota 2

Alliance

březen 2019 – květen 2019
Midlane
Dota 2

Team Liquid

říjen 2019 – dosud
Midlane
Dota 2

Související články: