Michael „miCKe“ Vu

Základní informace:

* 26. 7. 1999 | Švédsko

Michael „miCKe“ Vu je velice talentovaný midlaner, který na Dotu 2 přešel po roce 2017, kdy se stal šampionem v Heroes of Newerth. Nyní je považován za jednoho z nejlepších hráčů Doty 2. Dnes reprezentuje organizaci Team Liquid.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Liquid

říjen 2019 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota hrdinové:

Morphling
Juggernaut

Oblíbené pozice:

MIDLANE

CARRY

Michael „miCKe“ Vu je bývalý švédský profesionální hráč MOBA hry Heroes Of Newerth (HoN). Tu objevil již ve velice útlém věku a postupně se jí začal věnovat profesionálně. Během osmnáctého roku života patřil miCke mezi nejlepší a nejuznávanější hráče na esportové scéně HoN. Avšak kvůli neustále klesající popularitě herního titulu se v roce 2016 rozhodl pozvolna přenést svou kariéru k mladší a mnohem úspěšnější sestře Heroes of Newerth s názvem Dota 2. Ke konci roku se miCKe připojil ke svému prvnímu profesionálnímu Dota 2 týmu. Zároveň byl členem organizace Fnatic, kterou ještě stále reprezentoval v Heroes Of Newerth.

Král Heroes of Newerth

V roce 2017 dosáhl Michael svého doposud nejlepšího esportového úspěchu, s Fnatic zvítězil na HoN World Tour Finals, kterou lze významem přirovnat k Dota 2 šampionátu The International. Po výhře se miCKe s hrou Heroes of Newerth navždy rozloučil a své úsilí přesměroval k MOBA titulu od Valve.

Přechod na Dotu 2

Michaelovo rozhodnutí napodobilo mnoho dalších profesionálních hráčů HoN včetně jeho nejlepšího kamaráda a spoluhráče z Fnatic s přezdívkou iNSaNiA. Společně během roku 2017 vystřídali mnoho profesionálních týmů Doty 2, mezi které patřily například Ninjas in Pyjamas, Prodota Gaming či Tuho. Michaelovy zkušenosti z předešlého profesionálního hraní mu byly v Dotě 2 velice nápomocné. Přesto toho bylo stále mnoho, co se miCke potřeboval naučit. Koncem roku 2017 se z Michaela, šampióna v HoN, stal průměrný profesionální hráč Doty 2, který se účastnil spíše tier 3 turnajů a nižších lig. miCKe věděl, že cesta na vrchol bude náročnější než minule, přesto věřil ve své schopnosti a plně se odevzdal tréninku.

Náročná cesta mezi světovou elitu

Začátkem roku 2018 byl Michael společně s iNSaNiem přijat do známé organizace Alliance. Společně s nimi se v organizaci nacházeli další dva bývalí profesionální hráči HoN a celou soupisku uzavřel Dota 2 veterán s přezdívkou qojqva. První rok v Alliance přinesl miCKemu lehké zlepšení ve výsledcích. Vyhrál několik menších turnajů a zúčastnil se Majoru, kde se poprvé setkal s elitou Dota 2 scény.

Pro následující sezónu zůstala soupiska Alliance nepozměněna. Jediná komplikace přišla v březnu 2019, kdy si miCKeho zdraví vyžádalo měsíčního pauzu od hraní kvůli zranění ruky, s níž měl problémy už dříve. Přesto se mu během sezóny dařilo a svou Dota 2 kariéru posunul na další úroveň. S Alliance se poprvé dostal mezi světovou špičku, získával první místa v druholigových turnajích a pravidelně se účastnil těch nejprestižnějších událostí.

V roce 2019 se zúčastnil svého prvního šampionátu The International, který je chloubou Doty 2 napříč celým světem esportu. Z šampionátu si odnesl pouze 13.–16. místo, přesto to byl pro miCKeho důležitý milník v jeho nové kariéře. Po TI9 opustil Michael se svými spoluhráči, včetně kapitána iNSaNiA, organizaci Alliance a začali si hledat nový domov.

Člen věhlasné organizace

V říjnu 2019 byl ohlášen jejich nástup do Team Liquid, kde navázali na svou předešlou úspěšnou sezónu. Nyní už nebylo pochyb, že miCKe patřil k nejlepším hráčům na Dota 2 scéně a toto stanovisko utvrdila i jeho výhra tier 1 turnaje s názvem ESL One Germany 2020. Následující rok se hráči organizace Liquid potýkali s různými problémy. Během sezóny 2021 se jim nepodařilo získat dostatek DPC bodů, aby se na TI11 kvalifikovali automaticky a po prohře s týmem Nigma byl jejich osud zpečetěn.

miCKe se The International 2021 zúčastnil pouze jako divák. Toto zklamání znamenalo nevyhnutelné změny na soupisce, a tak se po úctyhodných čtyřech letech poprvé změnila jména miCKeho spoluhráčů. Boxi s iNSaNiEm byly ponecháni a nově se k nim připojila dvojice legendárních esportovců s přezdívkami MATUMBAMAN a zai.

Kapitán hvězdných hráčů Doty 2

Rok 2022 zahájil tým Liquid s novou vervou a stal se jedním z předních evropských celků, neboť každé kolo regionální DPC ligy zakončil s kovem na krku. Jediným místem, kde výkony týmu Liquid lehce pokulhávaly, byly mezinárodní turnaje. Hráči se často neprobojovali ani skrz skupinovou část, což byl poměrně alarmující stav. Úplný obrat však nastal při kvalifikacích na světový šampionát. Organizace ukořistila druhé místo v tzv. „Last Chance Qualifieru“ a její účast na turnaji The International 2022 byla zajištěna.

První kov ze světového šampionátu

Hlavní část turnaje miCKe odstartoval v upper bracketu, odkud byl však po prvním zápase vystrnaděn čínskou organizací Team Aster. Prohra však jeho celek nijak zle nepoznamenala, a dokonce se zdálo, že po sestupu do dolní části turnajového pavouka začal miCKe se svými spoluhráči podávat ještě lepší výkony. Organizace Team Liquid se nakonec probojovala až do semifinále, kde bohužel nestačila na své rivaly z domácí ligy – Team Secret, který miCKeho nakonec udolal 1:2. Ten si proto odnesl stále velmi uspokojivé 3. místo, které je dosud jeho nejlepším kariérním úspěchem.

Zajímavosti o hráči:

  • V dubnu 2020 překonal hranici 10 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 3. místo
  2. The International 2019: 13.–16. místo
  3. ESL One Germany 2020: 1. místo
  4. Riyadh Masters 2022: 9.–10. místo
  5. StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 2: 2. místo

Reprezentované týmy:

Team Doge

srpen 2016 – říjen 2016
Midlane

SOLIDUDES

říjen 2016 – únor 2017
Midlane

Prodota Gaming

únor 2017 – duben 2017
Midlane

Tuho

červenec 2017 – říjen 2017
Midlane

Alliance

listopad 2017 – březen 2019
Midlane

Alliance

květen 2019 – září 2019
Midlane

Alliance

březen 2019 – květen 2019
Midlane

Team Liquid

říjen 2019 – dosud
Midlane

Související články: