beastcoast

Základní informace:

* 1. 5. 2019 | Jižní Amerika

beastcoast je poměrně mladá esportová organizace, která disponuje řadou týmů v různých kompetitivních hrách. Její Dota 2 soupiska je v jihoamerickém regionu velmi vážena, neboť hráči zemi reprezentují na těch nejprestižnějších Dota 2 turnajích.

Sociální sítě:

Organizace beastcoast se původně zaměřovala spíše na bojové hry, v roce 2019 ale rozšířila své působení směrem k Dota 2, kde si rychle zajistila místo mezi nejlepšími jihoamerickými týmy. Vstup na kompetitivní scénu této úspěšné MOBA hry se uskutečnil těsně před startem události MDL Disneyland Paris Major. Organizace beastcoast proto ihned naverbovala nadějné uskupení pěti hráčů, kteří v Americe vystupovali pod přezdívkou TEAM TEAM. Nový celek se bohužel už od začátku potýkal s neuspokojivými výsledky a jednotliví členové postupně organizaci beastcoast opouštěli. Vedení se proto rozhodlo přemístit svou základnu do Jižní Ameriky, konkrétně do Peru, kde podepsala kontrakt se všemi hráči tehdejšího týmu Anvorgesa, kteří zrovna slavili jedno vítězství za druhým. V ten moment se beastcoast zařadili mezi jihoamerickou elitu, což ihned potvrdili na události MDL Chengdu Major, kde obsadili 7.-8. místo. Na jihoamerický celek to byl téměř nemyslitelný výkon a fanoušci jásali.

Během roku 2020 se úspěšnost týmu lehce zhoršila, hráči totiž zvítězili pouze na dvou regionálních turnajích. O rok později s příchodem DPC lig se ale beastcoast opět vrátili na vrchol a začali dominovat celé Jižní Americe. Díky tomu se poprvé dostali i na The International, kde obsadili 13.-16. místo. Rok 2022 zahájila organizace znovu se stejnou soupiskou, jenž má Jižní Ameriku reprezentovat na těch nejprestižnějších Dota 2 událostech.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 13.-16. místo
  2. DPC SA 2021/2022 Tour 1: Regional Finals: 1. místo
  3. DreamLeague Season 13: 7.-8. místo
  4. MDL Chengdu Major: 7.-8. místo
  5. OGA DPC South America Regional League Season 1: Upper Division: 1. místo

Aktuální sestava:

K1

Héctor Antonio Rodriguez Asto

říjen 2019

Carry

Dota 2

Chris Luck

Jean PIerre Gonzales


říjen 2019

Midlane

Dota 2

Wisper

Adríán Céspeded
Dobles

říjen 2019

Offlane

Dota 2

Scofield

Elvic Joel De la Cruz Peña

říjen 2019

Soft Support

Dota 2

Stinger

Steven Vargas Mamani

říjen 2019

Hard Suppor

Dota 2

Související články: