beastcoast

Základní informace:

* 1. 5. 2019 | Jižní Amerika

beastcoast je poměrně mladá esportová organizace, která disponuje řadou týmů v různých kompetitivních hrách. Její Dota 2 soupiska je v jihoamerickém regionu velmi vážena, neboť hráči zemi reprezentují na těch nejprestižnějších Dota 2 turnajích.

Sociální sítě:

Organizace beastcoast se původně zaměřovala spíše na bojové hry, v roce 2019 ale rozšířila své působení směrem k Dota 2, kde si rychle zajistila místo mezi nejlepšími jihoamerickými týmy. Vstup na kompetitivní scénu této úspěšné MOBA hry se uskutečnil těsně před startem události MDL Disneyland Paris Major. Organizace beastcoast proto ihned naverbovala nadějné uskupení pěti hráčů, kteří v Americe vystupovali pod přezdívkou TEAM TEAM.

Vůdce svého regionu

Nový celek se bohužel už od začátku potýkal s neuspokojivými výsledky a jednotliví členové postupně organizaci beastcoast opouštěli. Vedení se proto rozhodlo přemístit svou základnu do Jižní Ameriky, konkrétně do Peru, kde podepsala kontrakt se všemi hráči tehdejšího týmu Anvorgesa, kteří zrovna slavili jedno vítězství za druhým. V ten moment se beastcoast zařadili mezi jihoamerickou elitu, což ihned potvrdili na události MDL Chengdu Major, kde obsadili 7.-8. místo. Na jihoamerický celek to byl téměř nemyslitelný výkon a fanoušci jásali.

Během roku 2020 se úspěšnost týmu lehce zhoršila, hráči totiž zvítězili pouze na dvou regionálních turnajích. O rok později s příchodem DPC lig se ale beastcoast opět vrátili na vrchol a začali dominovat celé Jižní Americe. Díky tomu se poprvé dostali i na The International, kde obsadili 13.-16. místo.

Účast světového šampionátu

Rok 2022 zahájila organizace znovu se stejnou soupiskou. Po celou sezónu hráči neustále pendlovali mezi pozicí nejlepšího a druhého nejlepšího týmu svého regionu a často vystupovali i na mezinárodních událostech. Světový šampionát zakončili ziskem úctyhodného 7. – 8. místa, které potvrdilo celkový rozmach jihoamerické Doty 2.

Hráči se míchají

Po konci TI22 soupisku opustili dva hráči – Chris Luck a Wisper, kteří zamířili do konkurenční organizace Evil Geniuses. Vhodnou náhradu nalezlo vedení beastcoast v rozpadlém týmu Thunder Awaken, který na světovém šampionátu ukořistil ještě lepší umístění než beastcoast. Soupiska tak byla znovu kompletní a připravena ucházet se o post jedničky jihoamerického regionu.  

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 7.-8. místo
  2. The International 2021: 13.-16. místo
  3. DPC SA 2021/2022 Tour 1: Regional Finals: 1. místo
  4. DreamLeague Season 13: 7.-8. místo
  5. MDL Chengdu Major: 7.-8. místo

Aktuální sestava:

K1

Héctor Antonio Rodriguez Asto

říjen 2019

Carry

DarkMago

Gonzalo Herrera
listopad 2022

Midlane

Sacred

Rafael Yonatan

listopad 2022

Offlane

Scofield

Elvic Joel De la Cruz Peña

říjen 2019

Soft Support

Stinger

Steven Vargas Mamani

říjen 2019

Hard Suppor

Související články: