Mark „Bob“ Urbina

Základní informace:

* 13.9. 2000 | Filipíny

Mark „Bob“ Anthony A. Urbina je filipínský profesionální hráč Doty 2. Dnes zastává pozici midlanera v organizaci Execration, se kterou na začátku roku 2023 ovládl regionální DPC ligu.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Execration

červenec 2021 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Templar Assassin
Queen of Pain

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Na kariérní dráhu esportovce se Bob vydal v únoru 2019, kdy posílil řady organizace Sterling Global Dragons a pozvolna prozkoumával možnosti své lokální scény. S výkony jeho soupisky ale nebylo vedení týmu spokojeno, a tak se během června téhož roku odhodlalo čtyři své reprezentanty včetně Boba propustit.

Několik následujících měsíců proto strávil vytrvalým tréninkem, kdy doufal v nabídku od některého z dalších regionálních týmů. Dlouhé čekání ukončila až nově založená organizace Vice Esports, jež chystala svůj příchod na kompetitivní Dota 2 scénu a nutně potřebovala vhodného midlanera. Bob nelenil a již v červenci 2020 odehrál v barvách Vice Esports svůj první tier 4 turnaj. Žádného úspěchu zde ale nedostáhl a stejně pochmurně vypadala i jeho zápasové historie v pozdějších měsících.

Rozhodující zkouška na světovém pódiu

V září se uskutečnil turnaj ESL One Thailand 2020: Asia, jež navždy změnil Bobovu hráčkou kariéru a utvrdil ho ve správnosti jeho snažení. Na události se dostavil jakožto náhradník týmu TNC Predator, který si na kompetitivní scéně počínal o mnoho lépe než Bobův stávající tým – přesto však nepatřil mezi regionální elitu. Ku překvapení mnohých se tato černá ovce s Bobem na midu probojovala až turnajového finále, kde za nervů drásající Bo5 série porazila věhlasnou organizaci BOOM Esports. Rok po zahájení kariéry si tak Bob připsal výhru svého prvního tier 2 turnaje a obdržel pro něj v té době neuvěřitelných 50 000USD.

Posilněn výhrou a novými zkušenostmi se vrátil zpět do týmu Vice Esports, se kterým začal doléhat na medailové pozice regionálních tier 3 událostí. Následující sezónu dokonce zahájil svým postupem do první divize regionální DPC ligy – zde bohužel obsadil tu nejspodnější příčku. Poznal, že se jeho současný tým už dále nedostane, a tak přispěl k jeho rozpadu. V červenci téhož roku zamířil do již ustálené a známé organizace Execration, jež dosud navštěvovala pouze nižší turnaje. Cílem Boba společně s nově představenou reprezentací bylo tuto skutečnost změnit.

Midař nejlepšího regionálního týmu

Zprvu to drhlo, hráče sužovala stagnace a nadějí ubývalo. Nakonec se však během roku 2022 hráčská soupiska Execration přece jen dala do pohybu a postupně stoupala regionální scénou. Začátkem roku 2023 čekaly na Boba sladké plody několikaměsíční práce – organizace Execration ovládla první divizi regionální DPC ligy a zajistila si tak postup na světový The Lime Major 2023. Přestože se z několika koutů jihoamerické scény ozývaly hlasy prorokující Bobovo zajímavé turnajové umístění, Execration si odtud nakonec odnesli smutné 15. – 16. místo.

Top 5 úspěchů:

  1. ESL One Thailand 2020: Asia: 1. místo
  2. DPC SEA 2023 Tour 1: Division I: 1. místo
  3. Asia Pacific Predator League 2022: 2. místo
  4. DPC SEA 2021/2022 Tour 1: Division I: 6. místo
  5. DPC SEA 2021/2022 Tour 1: Division I: 6. místo

Reprezentované týmy:

Sterling Global Dragons

únor 2019 – červen 2019
Midlane

Vice Esports

červenec 2020 – březen 2021
Midlane

South Built Esports

březen 2021 – řerven 2021
Midlane

Execration

červenec 2021 – dosud
Midlane

Související články: