Execration

Základní informace:

* 1. červen. 2014 | Filipíny

Execration je filipínská esportová organizace jež vznikla v dávných dobách roku 2012 – jako jeden z mála pamětníků tak zažila samotné počátky Dota 2 scény. Až na pár ojedinělých případů, se organizace pohybovala v nižších sférách asijských lig. Mezi její nejvýznamnější úspěchy patří účast na světovém šampionátu v roce 2017, či nedávná výhra horní divize regionální DPC ligy, po které jsou si hráči pevně jisti svým postupem na mezinárodní scénu. 

Sociální sítě:

Organizace Execration ohlásila svůj příchod na Dota 2 scénu začátkem jara 2012. O necelé dva roky později se uskutečnila fúze s jedním z rivalských celků a tým přijal nové jméno InterActive Philippines, které odkazovalo na hlavního sponzora této soupisky. Změna hráčům vysloužila postup na jeden z nejprestižnějších LAN turnajů té doby s názvem StarLadder StarSeries Season 10. Ostřílené konkurenci světových legend se tým bohužel nemohl rovnat. Po nehezkém debaklu tak následoval návrat zpět k původnímu jménu organizace.

Další měsíce předznamenaly velké změny v soupisce, kdy si nikdo nemohl být jistý svým postem. Razantní změny měly zprvu velmi neblahý účinek na turnajové výkony Execration, to se však začalo v polovině roku 2016 měnit. Znenadání hráči ovládli většinu regionálních tier 3 turnajů, a dokonce se podívali i na některé z prestižnějších událostí. První místo na MPGL Southeast Asian Championsip a stříbro z ROG MASTERS 2016 jen potvrdilo sílu, kterou tehdejší soupiska Execration vykazovala.

Rok 2017 se bohužel nesl v mnohem pochmurnějším duchu. Jedinou a rozhodně nezanedbatelnou jiskru naděje hráči vykřesali svou úspěšnou kvalifikací na světový šampionát. Ta se na několik dalších let stala nejlepším turnajovým úspěchem Execration.

Následující tři herní sezóny byly pro vedení týmu opravdu složitou zkouškou. Hráče totiž sužovalo dlouhé období neúspěchů, které nejspíše bylo i hlavním tématem diskuze o ukončení esportové činnosti. Naštěstí to vše dobře dopadlo – během roku 2021 se reprezentace Execration znovu vzchopila. V regionální DPC lize obsadila krásnou 3. příčku, jež ji zajistila postup na WePlay AniMajor. Setkání se světovou elitou se ale znovu stalo velmi bolestivou zkušeností. Zkušenosti zde získané však měly pro hráče nevyčíslitelnou hodnotu.

Během roku 2022 Execration nadále pokračovala ve svém urputném tréninku s vidinou budoucích úspěchů, které musely jistojistě dorazit. A oni skutečně přišly. V lednu 2023 soupiska Execration jednoznačně ovládla horní divizi regionální DPC ligy, čímž si zajistila postup na The Lima Major 2023. Její reprezentace dnes vyhlíží mnohem nadějněji, než tomu bylo v letech minulých, takže uvidíme, jak tentokrát ustojí proti nejlepším světovým týmům.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2017: 13. – 16. místo
  2. MPGL Asian Championship: 1. místo
  3. ROG MASTERS 2016: 2. místo
  4. DPC SEA 2023 Tour 1: Division I: 1. místo
  5. Asia Pacific Preadator League 2022: 2. místo

Aktuální sestava:

Palos

Jinn P. Lamatao

únor 2022

Carry

Bob

Mark A. Urbina

červenec 2021

Midlane

Tino

Justine E. Grimaldo

březen2022

Offlane

Shanks

Mark J. Redira

březen20222022

Soft Support

BDz

Juan C. Ch. Manalo

prosinec 2022

Hard Support

Související články: