Přestože finanční odměna pro hráče ani produkční hodnota celého turnaje nesahají předchozím ročníkům The International ani po kotníky, minimálně samotné zápasy si svou kvalitu stále drží. Hned první hrací den play-off totiž přinesl spoustu překvapivých výsledků a taktéž se podařilo zlomit jeden z rekordů.
Celý hrací den vypukl dvěma utkáními v horní části pavouka a hned první z nich dopadlo poněkud překvapivě. Najetí Evil Geniuses, kteří všechny zaskočili svými dominantními výkony ve skupinové fázi, totiž nestačili na peruánský tým Thunder Awaken, který si naopak své místo v horní části pavouka vybojoval jen těsně. Severoamerickou jedničku tak po skvělém začátku turnaje čeká dlouhá cesta skrze spodní část pavouka.
O další z překvapení se postaral západoevropský tým Secret, který si ve své sérii poradil se silným čínským celkem PSG.LGD. Finalista minulého ročníku The International se na svého soupeře v první hře vůbec nechytal, aby následně nezvládl ani vyrovnané klání ve hře druhé. Tým Secret tak potvrdil, že přesvědčivá porážka PSG.LGD na Riyadh Masters nebyla pouze náhoda a zajistil si tak potřetí v řadě místo mezi šesti nejlepšími týmy na The International.
Překvapivým výsledkům se nevyhnula ani spodní část pavouka, přestože první ze zápasů dle předpokladů ovládli Beastcoast. Ve druhém utkání totiž na nevyzpytatelnost zápasu na jednu vítěznou mapu doplatil tým Spirit, obhájce titulu z minulého roku. Brzké vypadnutí z turnaje je pro jedničku z východní Evropy velkou ránou, obzvláště po přesvědčivém vítězství na Arlingtonském Majoru.
Utkání mezi Fnatic a Gaimin Gladiators, jejichž barvy reprezentuje český hráč Miroslav „BOOM“ Bičan, pak přineslo napínavou podívanou. Fnatic se zpočátku ujali kontroly zápasu a skrze silné hrdiny do středních fázích hry plánovali co nejdříve hru ukončit. Gaimin Gladiators ale i přes ztrátu na zlaťáky dokázali zápas zdržovat dostatečně dlouho, aby se stihli dostat ke klíčovým předmětům. Jedním z nich byl i Aghanim’s Scepter na BOOMova Storm Spirita, který využil k tomu, aby dvakrát po sobě odrazil pokus o zničení jeho základny a vyhrál pro svůj tým důležité potyčky. V pozdějších fázích zápasu pak již kompozice Fnatic, orientovaná především do středních fázích hry, na Gladiátory nestačila a ti si tak mohli dojít pro své kýžené vítězství.
Papírově nejjednoznačnější zápas mezi RNG a Entity, který měl celý hrací den uzavřít, se nakonec stal tím vůbec nejvyrovnanějším. Délkou svého trvání, která činila 107 minut, totiž zlomil rekord nejdéle trvající zápasu vyřazovací fáze na The International, který doposud drželo utkání Virtus.Pro s týmem Liquid na The International 7, jenž trvalo 103 minut. Entity v tomto zápase překonali všechna očekávání, když se jim ve vypjatém zápase podařilo udolat silný čínský tým RNG, který se v posledních dnech potýkal se zdravotními problémy. Během rozhovoru tedy jeden z hráčů týmu Entity vyjádřil čínskému celku svou soustrast nad tím, že do zápasu nemohli nastoupit v plné formě.
Play-off se slovenským komentářem můžete sledovat na streamu Petera „c1RcA“ Trávnika.
Zdroj náhledového obrázku: twitch.tv