Internet je již od svého vzniku jakýmsi místem svobody projevu, a to zejména kvůli obtížné dohledatelnosti osob, jenž za jednotlivými vyjádřeními stojí. O to větší je pak i tolerance, co se týká negativních a zejména vulgárních zpráv. Většina z nás osočení od neznámého člověka na internetu hodí za hlavu, aniž by utrpěla jakoukoli újmu na cti, či psychickém zdraví. Čeho je ale moc, toho je příliš. O tom, že určité meze se nemají překračovat ani v online prostředí, se přesvědčila i hvězda League of Legends scény Lee „Faker“ Sang-hyeok.
Faker je světoznámým hráčem League of Legends, který svými výkony ve hře oslnil nejednoho fanouška esportu a má tak na svém kontě miliony obdivovatelů, jenž mu přejí jen to nejlepší. Popularita má ale samozřejmě i svou druhou stranu mince a nese s sebou i o něco menší, avšak stále velkou porci odpůrců. Někteří se zaměřují jen na jednorázový výsměch a přání neúspěchu, ostatní jsou ve svém osočování o dost vytrvalejší.
Všechny hranice v tomto směru překročila jedna konkrétní skupinka jedinců, která Fakera na sociálních sítích obtěžovala již od začátku roku. Blíže nespecifikované urážky se netýkaly jen jeho samotného, ale i jeho rodiny. Vzhledem k četnosti vulgárních vyjádření, jejichž intenzita se zvýšila spolu s prohrou Fakerova týmu T1 na Mid Season Invitational, docházelo u Fakera, tak i u jeho rodinných příslušníků k častému návalu stresu a újmě na psychice.
Poté co skupinka vandalů nedbala hned několik varování od organizace T1, musela se celá situace začít řešit zákonnou cestou. Fakerovu právnickému týmu se podařilo všechny jedince identifikovat a obvinit je z trestného činu. Dle jihokorejských zákonů se vulgární osočení trestají zpravidla peněžitě. Pokuty se mohou pohybovat okolo 2 milionů korejských wonů, což je přibližně 36 tisíc korun. V extrémních případech jako je i tento, ale může dojít i k několikaletému odnětí svobody.
Zdroj náhledového obrázku: sportsmedia.com