logologologologo
  • Novinky
    • Dota 2
    • CS:GO
    • League of Legends
    • Call of Duty
    • FIFA
    • Byznys
    • Hardware
  • Nadčasové články
    • Komentáře
    • Dota 2 – Hrdinové
  • Esportopedie
  • Partneři
  • O nás
  • Hledáme redaktory
            Žádné výsledky Zobrazit všechny výsledky
            ✕
                      Žádné výsledky Zobrazit všechny výsledky
                      Prehľad najdôležitejších herných režimov v Dota 2 – časť 2
                      3. 2. 2023
                      Bug narušil vývoj ekonomiky FURIA během kvalifikace na IEM Katowice 2023
                      4. 2. 2023
                      Ukázat vše

                      PŘEDSTAVENÍ HRDINŮ: Drow Ranger

                      Autor: Hollow Erto dne 4. 2. 2023
                      Kategorie
                      • Dota 2
                      • Dota 2 - Hrdinové
                      • Novinky
                      Tagy
                      • DOTA 2
                      • Drow Ranger

                      Křestní jméno Drow Ranger zní Traxex, jenž označuje obzvláště ošklivé a zakrslé příslušníky rasy Drow. Traxex však není jejím příslušníkem, neb její skuteční rodiče zemřeli v karavaně, jenž byla přepadena bandity. Hlučná jatka přilákala obyčejné a klidné tvory Drow, kteří mezi zničenými vozy nalezli schoulenou malou holčičku. Namísto aby ji zde zanechali napospas osudu, se ji rozhodli vzít mezi sebe. Již od mala excelovala Traxex ve všech dovednostech, na kterých si Drowové zakládají. Dokonale ovládala plížení, byla tichá a dokázala se skrývat. I přes odlišný vzhled tak mezi Drowy velice dobře zapadla. S jejím postupným růstem však začala převyšovat své adoptivní rodiče a co víc, její rysy byly jemné a symetrické, naprosto bez bradavic a hrubých vousů. Traxex, která si začínala připadat škaredá, se odcizila své vlastní rodině a rozhodla se žít sama v lesích. Od té doby se mezi cestovateli proslýchá, že v lesech narazili na neskonale krásnou lučištnici, která však zmizela pokaždé, když se k ní pokusili přiblížit. 

                      Stručné shrnutí

                      Drow Ranger je ideálním hrdinou pro nováčky, kteří si chtějí osvojit hrdinu s útoky na dálku. Její schopnosti jí totiž poskytují dostatek prostředků na farmu i na sebeobranu, zároveň se dokáže velice snadno vrátit do hry i přes nepovedenou linkovou fázi. Díky své ultimátní schopnosti totiž uděluje velkou porci poškození i bez dodatečných předmětů. Drow Ranger však zároveň nabídne i dostatek možností na využití pokročilých herních dovedností a v rukou zkušeného hráče je tak o to více nebezpečná. Její versatilita není příliš velká a měla by se vždy objevit v roli carry. Velice situačně se může objevit i na midu, vzhledem k obtížnosti této linky je ale tato alternativa rezervovaná především pro zkušené hráče.

                      Schopnosti hrdiny

                      Frost Arrows jsou pro Drow Ranger velice důležitou schopností, kterou bude využívat po celou dobu trvání zápasu. Díky tomu byste je měli vylepšovat vždy jako první, popř. paralerně s Multishot. Při používání Frost Arrows je dobré si zapamatovat, že prvních pár úrovní neposkytuje dostatečné zpomalení na to, abyste váš cíl mohli pronásledovat a zároveň do něho útočit. Teprve až se čtvrtou úrovní schopnosti budete schopni váš cíl uštvat jen na základě svých vlastních schopností. Zároveň také dbejte na bonusové poškození, které Frost Arrows poskytují, jenž pomůže zejména při last hitování creepů na lince.

                      Gust je pro Drow Ranger výbornou schopností na sebeobranu, která jí během linkové fáze zachrání takřka před každým nebezpečím. Její vylepšování byste měli ponechat až na samotný konec. Rozhodně však nepropadejte zlozvyku typického pro většinu Drow Ranger hráčů a během prvních čtyřech úrovní do Gust alespoň jeden bodík investujte. Dva body ve Frost Arrows a Multishot sice vypadají velice lákavě, věřte však, že když díky Gust přežijete útok od soupeře, v konečném důsledku se dostanete k mnohem větší porci zlaťáků a zkušeností. 

                      Multishot je pro Drow Ranger důležitou farmící a zároveň poškozující schopností určenou do potyček. Měli byste ji tedy vylepšovat jako druhou, popř. parelerně s Frost Arrows, jejichž míra zpomalení a dodatečného poškození se do Multishot promítá. Kromě toho je Multishot samozřejmě ovlivněn i vaším poškozením, s průběhem zápasu tedy nabírá na síle. Přesto si své využití najde i v brzkých fázích zápasu.

                      První výhodou je to, že schopnost je plošná, díky čemuž můžete zasáhnout i schované nepřátele ve stromech. Její druhou výhodou je vyšší dosah než vaše obyčejné útoky. Pokud tedy soupeř s malým počtem životů překonal zpomalení z vašich nekompletně vylepšených Frost Arrows a dostal se z vašeho dosahu, můžete ho prostřednictvím Multishot zkusit dorazit. Poslední výhodou je rychlost samotné schopnosti. Rychlost, kterou Drow Ranger střílí jednotlivé salvy šípů, je totiž v raných fázích hry podstatně vyšší, než ta, jakou dokáže střílet své obyčejné útoky.

                      I přestože je tedy Multishot určen primárně do potyček v pozdních fázích zápasu, nebojte se schopnost využít i o něco dříve. 

                      Marksmanship je velice silnou ultimátní schopností, díky které je u Drow Ranger tolerována i velká porce chyb a dokáže ji vrátit do zápasu i přes zpackanou linku. Jakmile se Drow Ranger Marksmanship naučí, je schopná samostatně farmit jakýkoli kemp v džungli bez pomoci dalšího farmícího předmětu. To jí poskytuje obrovskou výhodu, neboť může z na první pohled prohrané linky odejít velice brzy a zabránit tak tomu, aby upadala ještě více dozadu. Poškození, které Marksmanship produkuje, je samozřejmě velice užitečné i v následných potyčkách. I na první pohled podfarmená Drow Ranger je tedy velice nebezpečná. Pro plné využití Marksmanship je ale třeba neustále si hlídat svou pozici.

                      Aghanim’s Shard je pro Drow Ranger situačním nákupem. Jeho bonusy se hodí zejména proti hrdinům disponujícími velkou regenerací zdraví, mezi které patří například Huskar a Alchemist. Dalším vhodným cílem mohou být hrdinové schopni vytvářet iluze, jako jsou Chaos Knight nebo Phantom Lancer. Pokud však žádný z vašich soupeřů těmito vlastnostmi nedisponuje, je nákup Shardu zcela zbytečný.

                      Aghanim’s Scepter je ve většině zápasů zcela zbytečným nákupem. Stejně jako Aghanim’s Shard si své využití najde zejména proti hrdinům, jenž jsou schopni vytvářet velké množství iluzí. Dodatečné dělení útoků vám však rychlost vašeho farmení příliš nezrychlí a v samotných potyčkách je jeho využití pouze minimální. Nákup Aghanim’s Scepteru si tedy vždy dobře promyslete.

                      Hratelnost Drow Ranger

                      Statistiky Drow Ranger

                      Pokud chcete Drow Ranger zahrát správně, musíte si vždy hlídat svou pozici tak, abyste byli v bezpečí v zadních liniích vašeho týmu. Něčeho takového ale nemůžete docílit, skládá-li se celý váš tým z hrdinů s útoky na dálku, obzvláště nedisponují-li navíc téměř žádným omráčením. Pokud tedy vašemu týmu chybí výdržný hrdina, popř. jakýkoli iniciátor, Drow Ranger nikdy nebude dobrou volbou.

                      Raná fáze hry

                      Narozdíl od ostatních carry hrdinů není linková fáze pro Drow Ranger vůbec důležitá. Díky svým schopnostem se dokáže do hry vrátit v kterémkoli momentu zápasu a také bez pomoci farmit veškeré kempy v džungli. Pokud tedy již dopředu vidíte, že na své soupeře nebudete stačit, není hanbou celou linku po jedné či dvou smrtích opustit a zabránit tak tomu, aby se nepřátelský offlaner dostal ještě více napřed. 

                      To ale neznamená, že by Drow Rangerčina linková fáze patřila k jedné z těch slabších, ba naopak. Díky svému vysokému dosahu a také schopnosti Gust, kterou si dokáže nepřátele dostat od těla, zvládne způsobit problémy nejednomu offlanerovi. Své soupeře samozřejmě dokážete usmrtit jen málokdy, neboť Drow Ranger je na lince velice předvídatelná a nedisponuje tak příliš velkým potenciálem k získání zabití. Vzhledem k tomu, že budete téměř vždy v roli carry, však něco podobného není vaším úkolem a bohatě vám stačí, budete-li vaše soupeře vyhánět pryč od farmy a získávat pro sebe všechny last hity. 

                      I přestože dokáže být Drow Ranger nebezpečná, jakmile bude nepřátelský offlaner dostatečně výdržný na to, aby mu nedělalo problém vběhnout pod věž, je načase linku opustit. K něčemu takovému ve většině případů dojde i přestože jste vašeho soupeře několikrát zabili a linku tím pádem vyhráváte. Nebuďte tedy chamtiví a naučte se rozpoznávat moment, kdy pro vás linka i přes pozitivní skóre začne být až příliš nebezpečná. Farmení džungle je u Drow Ranger zamýšleným postupem, nikoli nouzovým řešením po prohrané lince.

                      Vaše zlaťáky v rané fázi hry investujte především do levných, atributy poskytujících předmětů. Mezi ty patří Wraith Band, Power Treads, Dragon Lance (nikoli celý Hurricane Pike) a Yasha.

                      Střední fáze hry

                      Díky nízké potřebě předmětů může Drow Ranger farmit džungli mnohem dříve, než jiní hrdinové. Logickým uvažováním se tedy dostaneme k tomu, že to samé platí i pro její zapojování se do potyček. To, že je Drow Ranger připravena k boji téměř kdykoli, je ve střední fázi hry její hlavní síla, kterou byste neměli nechat opomenutou. Kdykoli vidíte váš tým začínat potyčku, se tedy nebojte připojit, a to zejména v případě, hrajete-li proti hrdinům bez pohybových schopností.

                      Samozřejmě ale stále myslete na to, že vaše hlavní role je carry a do potyček tak nepřicházejte s tím, že váš primární cíl je potyčku vyhrát. Místo toho myslete pouze na sebe a jak si z potyčky odnést co nejvíce zdrojů. Toho můžete docílit tím, že se do potyčky zapojíte až poté, co jsou klíčové schopnosti vašich nepřátel použity na vaše spojence. Zároveň se nepokoušejte kohokoli zachránit, a pokud zhodnotíte že byste v potyčce mohli zemřít, raději vždy odejděte.

                      Velkým pomocníkem během potyček bude předmět Hurricane Pike, který byste v rámci střední fáze hry měli dokončit jako první. Ten vám poskytne dodatečnou sebeobranu, popř. způsob, jak pronásledovat prchající soupeře. Další volba předmětů je vždy situační, velice však může pomoci Shadow Blade, který vám v rámci zápasů na nižším MMR propůjčí možnost odchytávat izolované soupeře. V hektických potyčkách pak navíc existuje velká pravděpodobnost, že soupeř který se na vás nalepil, nebude disponovat žádnou vizí, která by neviditelnost odhalila.

                      Pozdní fáze hry

                      S pozdní fází je Drow Ranger tak jako každé carry vůbec nejsilnější. Existuje jen málo hrdinů, kteří se jí v tento čas vyrovnají, což platí obzvláště uvnitř potyček. Vaší hlavní slabinou samozřejmě zůstanou hrdinové, kteří se k vám dokáží prostřednictvím pohybových schopností či předmětů dostat. Proto vždy dbejte na to, abyste se nacházeli poblíž některého z vašich spoluhráčů, který vám z prekérní situace pomůže. Zkušenější hráči mohou využít hrozby, kterou pro nepřátelský tým představujete a nalákat všechny hrdiny sami na sebe. Pokud totiž nepřátelský iniciátor využije všechny své pohybové schopnosti a přesto vás nedokáže zabít, rázem se ocitne uprostřed potyčky mezi vašimi spoluhráči, zatímco jeho vlastní tým nebude jeho tempo stíhat. V pozdní fázi hry bude na rozdíl od střední fáze hry vaším hlavním cílem potyčku vyhrát. Rozhodně tedy nezačněte zbaběle utíkat při první známce nepovedeného střetu.

                      V rámci předmětů se během pozdní fáze hry zaměřujte především na ty, které vám kromě poškození propůjčí také větší schopnost přežít. Typickým předmětem tedy může být například Satanic, Black King Bar nebo Eye of Skadi. Pokud hrajete proti hrdinům, na které se příliš nehodí předmět Monkey King Bar, můžete zauvažovat i o Butterfly. Mezi takové hrdiny může patřit například Viper, Luna a nebo Slardar. Rozhodně však nekupujte předměty jako jsou Daedalus, které kromě poškození neposkytují žádný defensivní efekt či atributy.

                      Vhodné předměty – Yashi se po rané fáze hry určitě nezbavujte a místo toho ji přestavte do libovolného předmětu v závislosti na situaci v daném zápase. Po Hurricane Pike je pořadí v jakém předměty postavíte kompletně na vás, zpravidla byste měli vždy nejprve dokončit ty, které vám poskytují nejvíce sebeobrany. O poškození totiž Drow Ranger opravdu nemá nouzi.

                      Zdroj obrázků: dota2.com

                      Sdílet
                      24
                      Hollow Erto
                      Hollow Erto

                      Související příspěvky

                      1. 4. 2023

                      PŘEDSTAVENÍ HRDINŮ: Grimstroke


                      Číst více
                      1. 4. 2023

                      Stát uzná esport za sport a začne vyplácet hráčům dotace


                      Číst více
                      31. 3. 2023

                      Průvodce základním nastavením ve hře Dota 2


                      Číst více
                      Nejčtenější článek

                      O které hry se zajímáte?

                      Zobrazit výsledky

                      Nahrávání ... Nahrávání ...

                      Hráč měsíce - Anton "DyrachYo" Skhredov

                      Tým měsíce - Gaimin Gladiators

                      Reklama

                      Esportio.cz © všechna práva vyhrazena.
                      Zásady ochrany osobních údajů

                      Web vytvořil Oldřich Selner

                      This site is protected by reCAPTCHA and the Google - Privacy Policy and Terms of Service apply.
                      info@esportio.cz