Rytíř Davion dlouhá léta hledal bájného praještěra, který měl na svědomí smrt tisíců nevinných vesničanů. Když nakonec na tohoto bájného tvora narazil, místo sobě rovného soka se před ním nacházela hromádka neštěstí. Dříve obávaný Slyrak zestárl, ochabl, jeho křídla byla potrhána a poslední zbytky šupin na jeho těle začínaly hnít. Rytíř, který v zabití takto oslabeného tvora nespatřoval žádnou čest, se už chtěl dát na odchod a nechat svého soupeře v klidu zemřít. Do jeho mysli se mu však záhy vkradli jakési myšlenky. Byl to Slyrak, který ho požádal, aby ho poctil smrtí v boji. Davion s jeho posledním přáním souhlasil a za svou ochotu byl posléze odměněn více, než původně očekával. Ve stejnou chvíli co Davion zaklesl svůj meč do Slyrakovi hrudi, probodl drak jeho hrdlo drápem. A jak se jejich krev mísila, předal drak rytířovi všechny jeho vědomosti, ale především jeho sílu. Smrt draka poté toto pouto zpečetila a z obyčejného rytíře Daviona se rázem stal Dragon Knight, v jehož útrobách dřímá dračí síla, kterou je schopný na povel vyvolat. Nebo je to drak, jenž v sobě vyvolává rytíře…
Dragon Knight je ideálním hrdinou pro nováčky. Jeho schopnosti jsou totiž postaveny tak, aby byl schopný přežít jakkoli obtížnou linku. Nemělo by tedy hrozit, že se hráč dostane do velkého deficitu už v rané fázi zápasu. Kromě toho také disponuje schopností, jenž je ideální na ničení věží, což bývá pro hráče s nižším MMR často problematické. Poslední výhodou je pak také nízká potřeba předmětů k plnému zefektivnění všech schopností. Dragon Knight je navíc poměrně versatilním hrdinou a může se objevit na všech třech farmících pozicích. Pro nováčky ale pozice carry není příliš vhodná, neboť vyžaduje zkušenosti s neustálým udržování tempa v zápase.
Breathe Fire je pro Dragon Knighta důležitou schopností zejména během linkové fáze. Přednost v jejím vylepšování by se měla odvíjet od toho, jak moc svojí linku zvládáte. Pokud vás vaši soupeři neohrožují na životě, měla by být vylepšována jako první, v opačném případě ji vylepšujte paralerně společně s Dragon Blood. Kromě toho, že Breathe Fire vaše soupeře zraní, dokáže i snížit jejich poškození. Zkuste tedy Breathe Fire používat vždy, když se váš soupeř snaží dorazit creepy. Při používání se pak podobně jako u Death Prophetina Crypt Swarm zaměřte na to, abyste neklikali přímo na vašeho soupeře, nýbrž na zem kousek před vás ve směru, kterým chcete Breathe Fire vyslat. Breathe Fire totiž dosáhne mnohem dále, než je ukázáno v jejím dosahu, pokud na schopnost najedete kurzorem myši.
Dragon Tail je pro Dragon Knighta hlavní iniciační schopností, její pravý potenciál lze ovšem využít pouze po aktivaci ultimátní schopnosti Elder Dragon Form. Do schopnosti tedy můžete investovat jeden bodík, s jejím vylepšováním však počkejte až na konec rané fáze hry. Při používání Dragon Tail z většího dosahu si dávejte dobrý pozor. Vaše běžné útoky mají totiž během ultimátní schopnosti větší dosah, než Dragon Tail. Pokud tedy nepřítele, kterého pronásledujete, chcete omráčit, pouhým klikáním pravého tlačítka se nikdy nedostanete dost blízko. Nejlepší strategií bývá nepřítele jedním útokem zpomalit, abyste se snáze dostali do dosahu Dragon Tail. Vůbec nejefektivnější možností je pochopitelně nepřítele dostihnout pomocí Blink Dagger.
Dragon Blood je Dragon Knightovou hlavní obrannou schopností, kterou nejvíce zužitkuje zejména během linkové fáze. Priorita jejího vylepšování záleží stejně jako u Breathe Fire na tom, jak se vám na lince daří. Na Dragon Blood se zaměřte jako na první v případě, ohrožují-li vás vaši soupeři na životě. Ve většině případů však stačí do schopnosti vložit dva nebo tři bodíky a následně se zaměřit na vylepšování ostatních schopností. Bonusy, které z Dragon Blood dostanete za každou další úroveň, jsou totiž ve střední a pozdní fázi hry spíše zanedbatelné, zatímco v rané fázi hry si bohatě vystačíte s druhou nebo třetí úrovní.
Elden Dragon Form je pro Dragon Knighta veledůležitou ultimátní schopností, bez jejíž aktivace je samotný hrdina poloviční. Přesto se však jedná o schopnost, kterou byste se nikdy neměli bát používat, její cooldown je totiž opravdu malý. Její nejdůležitější funkcí je zejména možnost ovlivnit svým dodatečným poškozením věže. Díky tomu můžete velmi rychle akcelerovat tempo zápasu ve prospěch vašeho týmu. V rané fázi hry totiž neexistuje příliš hrdinů, kteří by výdržného Dragon Knighta spolehlivě zabili. Při každém vašem útoku na věž se tak nepřátelský tým musí rozhodnout, zdali tuto strukturu ztratí a nebo přesune všechny své hrdiny z mapy k její obraně. Veškeré další benefity, které Elder Dragon Form s přibývajícími úrovněmi získává, jsou pak spíše než velkými posíleními příjemnými bonusy navíc.
Aghanim’s Shard je pro Dragon Knighta užitečnou schopností navíc, jejímž prostřednictvím dokáže bezpečněji pushovat linky směrem na soupeřící stranu. Kromě toho se schopnost hodí i z hlediska poškození, které dokáže v synergii s Dragon Tail a nebo jiným omráčením vyprodukovat. Aghanim’s Shard byste si tedy měli zakoupit v každém zápase, nejedná se však o prioritu číslo jedna.
Nejcennější vlastností Aghanim’s Scepter je bezpochyby možnost volného pohybu, kterou Dragon Knight ve své ultimátní schopnosti získá. Nejprve však musí dosáhnout 18. úrovně, což znamená, že jeho koupi byste neměli uspěchat. Předmět jako takový byste navíc měli stavět pouze v případě, daří-li se vám zápas vyhrávat a jste nad nepřátelským týmem napřed. V opačném případě totiž mnohem více pomohou spíše jiné defensivní, či ofensivní předměty, v závislosti na tom, na jaké pozici Dragon Knighta hrajete.
Raná fáze hry je pro Dragon Knighta tou jednoznačně nejsilnější. Pomocí Dragon Blood a Breathe Fire je schopný ustát téměř každou obtížnou linku, navíc je schopný velmi brzy tlačit na nepřátelské věže. Soustřeďte se tedy především na to, abyste se z linky nenechali vytlačit a neustále se snažte útočit na nepřátelskou věž. Tím budete vaše nepřátele udržovat pod neustálým tlakem a znemožníte jim efektivně rotovat po mapě. Pokud totiž z linky odejdou, dokážete velmi rychle sebrat jejich věž, čemuž se většina hráčů bude snažit zabránit. Vaším hlavním cílem bude našetřit na Blink Dagger, která vám umožní lépe iniciovat potyčky. Pokud jste ale věž na své lince již zničili, můžete se do akcí s vaším týmem zapojit ihned. I bez Blink Dagger je Dragon Knight velice nepříjemným hrdinou, který pro váš tým funguje jako skvělá první linie. Čím více věží dokážete během rané fáze hry zničit, tím lépe pro váš tým.
S příchodem střední fáze hry začíná Dragon Knightova výdržnost postupně upadat. Už se nejedná o nezabitelného hrdinu, na kterého by si nikdo netroufnul a musíte tak opustit od samostatných akcí. Pokud se nenacházíte v pozici carry, bude vaším primárním úkolem vyvolávat potyčky za pomocí Blink Dagger a Dragon Tail. Samozřejmě byste měli i nadále tlačit na věže, budete však k ruce potřebovat váš tým. Druhé věže se totiž ničí mnohem obtížněji, ať už kvůli vyššímu poškození či kratší vzdálenosti od fontány, díky čemuž se nepřátelé dokáží snáze seskupit. Pokud se zrovna nic neděje a váš tým potřebuje chvilku na oddech, můžete se ujmout pushování linek směrem na soupeřící stranu za pomocí Aghanim’s Shardu a Breathe Fire. Čím více linek bude zapushováno během útoku na nepřátelskou věž, tím je větší šance, že se vám ji povede zničit. Z hlediska předmětů se zaměřte zejména na Black King Bar, který pro vás bude ve většině zápasů velice užitečný. Další předměty volte v závislosti na tom, jakou pozici zastáváte. Midový a offlane Dragon Knight by se měl soustředit na defensivní předměty pro tým, popř. Aghanim’s Scepter, carry Dragon Knight bude naopak potřebovat předměty poskytující poškození a rychlost útoku.
Pozdní fáze hry je pro Dragon Knighta tou jednoznačně nejslabší, neboť neexistuje příliš hrdinů určených do pozdní fáze hry, kterým by zvládl konkurovat. Jeho role se oproti střední fázi hry příliš nemění a měl by se i nadále snažit tlačit na nepřátelský tým a ukončit zápas co nejdříve to půjde, popř. vyvolávat potyčky.
Zdroj obrázků: dota2.com