Wang „Ame“ Chunyu

Základní informace:

* 7.4.1997 | Čína

Wang „Ame“ Chunyu je jeden z nejlepších carry hráčů na kompetitivní scéně Doty 2, a to především díky své neuvěřitelné efektivitě při farmení. Nyní reprezentuje barvy týmu PSG.LGD.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

PSG.LGD

září 2020 – dosud
Carry
Dota 2

Oblíbení dota hrdinové:

Terrorblade
Morphling
Phantom Assassin

Oblíbené pozice:

CARRY

Jeho kariéra profesionálního hráče začala 3. září 2015, kdy byl přijat čínskou organizací CDEC, jenž zakládala nový tým CDEC Youth. Zde se sešli mladí a talentovaní hráči, kteří měli nabrat zkušenosti a později přejít do hlavního týmu organizace. Pro Ameho to byla obrovská šance prosadit se a následující rok strávil urputným tréninkem.  Po mnoha odehraných zápasech a kvalifikací byl Ame v polovině roku 2016 poprvé za svou snahu odměněn. Síla CDEC Youth rostla a celek si vybojoval postup na několik tier 1 turnajů, kde se hráči střetli s nejlepšími organizacemi Dota 2 scény. Zde si Ameho všimla konkurenční organizace CDEC a jednoznačný čínský powerhouse LGD Gaming, která nedávno propustila svého carry hráče a nedařilo se jí nalézt vhodnou náhradu. 

14. září 2016 byl Ame do týmu LGD Gaming přijat a nebylo pochyb, že Čína právě získala svého nového uchazeče o nejlepší carry na světě. Chvíli po přestupu se Ame zúčastnil svého prvního Major turnaje a zahájil přípravu na nadcházející sezónu. Ta se zprvu nevyvíjela příliš slibně, avšak začátkem léta chytil tým LGD Gaming druhý dech, zvítězil na turnaji Mars Dota 2 League a z The International 2017 si Ame odnesl skvělé 4. místo. Rok 2018 byl pro LGD Gaming ještě úspěšnější než ten předešlý. Organizace získala důležitého sponzora v podobě francouzského fotbalového giganta PSG a celý tým se přejmenoval na PSG.LGD. Nové jméno znamenalo nové pořádky a Ame začal se svými spoluhráči dominovat celé kompetitivní scéně Doty 2. Na TI 8 přijeli jako velcí favoriti a nasvědčovaly tomu i jejich dominantní výsledky během hlavní části turnaje. Ve finále se Ame postavil organizaci OG, která těsně před zahájením TI přišla o dva důležité hráče a mnoho lidí nad ní zlomilo hůl. Pro Ameho to byla dosud nejdůležitější BO5 sérii v životě a bitva to byla neuvěřitelná. Nakonec to ale byli OG, kteří vyhráli pátou hru a čínští hráči si po výsledku 2:3 zklamaně odnesli 2. místo. Po skončení šampionátu byl tým PSG.LGD zlomený a do konce roku se jim nepodařilo zvítězit na žádném z dalších důležitých turnajů.

Nová šance na získání Aegisu čekala na Ameho následující sezónu. PSG.LGD si na The Internatinal 2019 vysloužili přímou pozvánku a tentokrát vypadal celek s Amem na carry pozici ještě hrozivěji. V semifinále narazili znovu na OG, kteří i tentokrát odešli z jejich společného duelu jako vítězové. Pro Ameho a jeho spoluhráče to bylo obrovské zklamání. Organizace PSG.LGD se rozhodla vyhledat viníka svých proher proti týmu OG. Domluvila se s CDEC Gaming a celky si vyměnili hráče na carry pozicích. Ame se proto přemístil do svého původního domova, kde prožil začátky své profesionální kariéry. Přítomnost jednoho z nejlepších hráčů na světě týmu CDEC Gaming lehce pomohla, přesto hráli spíše druholigové zápasy a Ame toužebně vyhlížel svůj návrat mezi světovou špičku. V říjnu 2020 se jeho přání konečně splnilo, znovu si oblékl dres PSG.LGD a rozhodl se, že příští rok se konečně stane šampionem Dota 2 scény. Jeho výsledky tomu během sezóny 2021 nasvědčovaly a se spoluhráči si z většiny z turnajů odnášel první a druhá místa. Ameho forma byla neskutečná a mnohými profesionálními hráči byl považován za jednoznačně nejlepšího carry hráče na světě. Vynikal především svou konzistencí a efektivitou, s jakou na mapě získával potřebné zdroje. Před finálem na The International ztratil tým PSG.LGD pouze 2 hry a Ame se pyšnil nejlepším KDA skórem z celého turnaje. Posledním krokem k získání Aegisu bylo porazit dosud neznámé hráče ruské organizace Team Spirit. Měla to být rychlá poprava, avšak něco se pokazilo. Stejně jako dva roky nazpět při střetu s OG, byli PSG.LGD poraženi a Ame si i přes svou neuvěřitelnou životní formu odnesl znovu pouze druhé místo.

Rok 2022 zahájil Ame ve své stále organizaci PSG.LGD a v Dota Pro Leage Tour 1 získal perfektní skóre sedmi výher bez jediné porážky. Následující měsíce se vezly v podobném duchu a čínští PSG.LGD znovu dominovali kompetitivní Dota 2 scéně. Ame proto nedočkavě vyhlíží svou další šanci na získání svého vysněného Aegisu, který mu vždy pouze o chlup unikl. 

Zajímavosti o hráči:

  • V září 2020 překonal hranici 10 000 MMR

TOP 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 2. místo
  2. The International 2018: 2. místo
  3. The International 2019: 3. místo
  4. The International 2017: 4. místo
  5. Riyadh Masters 2022: 1. místo

Reprezentované týmy:

CDEC Youth

září 2015 – srpen 2016
Carry
Dota 2

PSG.LGD

září 2016 – prosinec 2017
Carry
Dota 2

PSG.LGD

prosinec 2017 – leden 2018
Carry
Dota 2

PSG.LGD

leden 2018 – duben 2018
Carry
Dota 2

PSG.LGD

duben 2018 – únor 2020
Carry
Dota 2

PSG.LGD

září 2020 – dosud
Carry
Dota 2

CDEC Gaming

únor 2020- září 2020
Carry
Dota 2

Související články: