Tundra Esports

Základní informace:

* 25. 4. 1992 | Finsko

Tundra Esports je na profesionální scéně Doty 2 stále ještě nováčkem. Přesto se řadí k nejsilnějším organizacím evropského regionu, který je dlouhodobě považován za místo s nejvyšší kompetitivní úrovní Doty. Organizaci reprezentuje na carry pozici slovenská hvězda skiter a společně získávají věhlas i na světové scéně.

Sociální sítě:

Organizace Tundra Esports vystupuje na poli esportu již několik let. K založení Dota 2 týmu se však odhodlala až 22. 10. 2019, kdy byla připravena základna v britském Londýně pro novou herní sekci. Už od počátku bylo cílem vydobýt si své postavení mezi nejsilnějšími celky na kompetitivní Dota 2 scéně. V ostatních esportových titulech byla organizace poměrně úspěšná, a tak nebyl problém se sponzory či celkově finanční stránkou věci.

V lednu 2021 ohlásila organizace Tundra Esports přijetí profesionálního týmu mudgolems, kde se nacházel legendární midlaner Fata, který byl nyní kapitánem a hráčem na hard support pozici. Dále zde byli další zkušení hráči 33 a Biver. Celý tým nakonec zkompletoval nadějný slovenský hráč skiter na pozici carry. Zprvu se nové soupisce v důležitých zápasech nedařilo a support hráč Biver oznámil svůj odchod z profesionální scény. Jeho náhradu nalezla organizace Tundra Esports v dalším světově uznávaném hráči – Sneykingovi. Tato změna společně s tvrdou přípravu přinesla již dlouho žádané výsledky. Tým Tundra Esports se dostal do finále kvalifikace ne The International 2021, kde se střetl s tehdejšími dvojnásobnými šampiony OG. Po dlouhé a vyrovnané bitvě s konečným skóre 2:3 byla organizace Tundra Esports vyřazena. Celkové zklamání hráči brzy překonali a napomohlo tomu i jejich první společné vítězství na prestižním turnaji, kterým bylo ESL One Fall 2021. Pro následující rok si organizace ponechala celou svou soupisku a prodloužila smlouvy se svými hráči až do roku 2023.

V následující sezóně zahájila soupiska Tundra Esports poměrně úspěšnou cestu DPC ligou. Hráčům to však nestačilo a neustále na Fatu tlačili, aby byl vyměněn jeden z členů týmu. Kapitán a původní „otec“ soupisky, který se zajistil o její utvoření je však vždy odmítl a oponoval, že jen konzistentním tréninkem dosáhnout svých vysněných cílů. 17. února 2022 se na sociálních sítích organizace Tundra Esports objevila zpráva, že Fata soupisku opouští. Důvodem bylo jeho vyhození, na kterém se všichni ostatní hráči shodli, aby mohli do týmu pozvat jiné legendární jméno na Dota 2 scéně – Saksu. Celá situace však dorostla do velmi diskutované kauzy, neboť Fata byl doslova zrazen hráči, které sám sezval do jednoho týmu.

Po změně kapitána, jehož pozici si nyní zabral Sneyking, a přijetí Saksy se však výsledky Tundra Esports příliš mnoho nezlepšily. Stále ale patří mezi nejlepší evropské organizace a fanoušci čekají, jak se síla toho celku projeví do budoucna.

Top 5 úspěchů:

  1. ESL One Fall 2021: 1. místo
  2. Riadh Masters 2022: 7. – 8. místo
  3. ESL One Stockholm 2022
  4. OGA Dota PIT Season 5: Europe/CIS: 1. místo
  5. GAMERS GALAXY: Invitational Series Dubai 2022: 2. místo

Aktuální sestava:

skiter

Oliver Lepko

leden 2021

Carry

Dota 2

Nine

Leon Kirilin

leden 2021

Midlane

Dota 2

33

Neta Shapira

leden 2021

Offlane

Dota 2

Saksa

Martin Sazdov

únor 2022

Soft Support

Dota 2

Sneyking

Wu Jingjun

duben 2021

Hard Suppor

Dota 2

Související články: