Team Secret

Základní informace:

* 27. 8. 2014 | Evropa

Team Secret je jednou z nejznámějších organizací současnosti. Od svého založení v roce 2014 se drží na špičce světové Dota 2 scény a na své soupisce má vždy ty nejlepší hráče. Ve sbírce drží několik prestižních pohárů, včetně tří zlatých medailí z Major turnajů.

Sociální sítě:

Tým Secret byl založen v roce 2014 evropskými hráči, kteří vyhořeli na The International 2014. Mezi ně se řadili Puppey, Notail, Fly, s4 a Kuroky. Po několika měsících nahradili Notaila s Flyem hlavní hvězdy celku Evil GeniusesArteezy a Zai. Takto našlapaná soupiska zajistila, že se o týmu Secret mluvilo jako o hlavním adeptovi na vítězství dalšího světového šampionátu. Na The International 2015 však došlo na obří zkrat a hráči v dresech Secret turnaj opustili již po čtvrtém hracím dni. Pro většinu fanoušků to byl neskutečný šok, který navíc na organizaci Team Secret uvrhl jakousi kletbu. Ta zapříčila, že i když hráči několikrát dominovali světové scéně, na hlavním každoročním turnaji vždy pohořeli.

Krutá situace po TI15 dala do pohybu několik vynucených změn v sestavě. Jedinou stálou složkou celku je zakladatel a kapitán Puppey, jenž tým vede od samotného začátku. Mezi jeho spoluhráči se během let promítlo několik zvučných jmen, s nimiž vždy několik měsíců válcoval své protivníky na světové scéně. Organizace Team Secret byla nejblíže k získání vysněného Aegisu mezi lety 2019 a 2020, kdy hráči dosáhli rekordní série výher na důležitých turnajích. Na The Internationalu 2019 přesto skončili na 4. místě a další ročník světového šampionátu byl bohužel z důvodu covidové pandemie zrušen. Z TI21 si Puppyho tým odnesl bronz, avšak stále to nebyl kdovíjaký důvod k oslavě. Team Secret míří na vrchol světové scény, cokoliv jiného než účast ve finále The Internationalu pro vedení organizace už není bráno jako světoborný úspěch.

Světový šampionát je právě tím místem, kam již Puppey dlouhodobě směřuje svou pozornost. Téměř každé legendární jméno na kompetitivní scéně Doty 2 alespoň jednou obléklo dres týmu Secret evropský celek tak nikdy nemá nouzi o kvalitní hráče. Fanoušci věří, že již brzy se musí pomyslné prokletí zlomit a Team Secret konečně přinese Aegis do své herní základny.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 3. místo
  2. The International 2019: 4. místo
  3. The International 2018: 5. – 6. místo
  4. The Shanghai Major: 1. místo
  5. The International 2015: 7. – 8. místo

Aktuální sestava:

Crystallis

Remco Arets

květen 2022

Carry

Dota 2

Nisha

Michał Jankowski

září 2018

Midlane

Dota 2

Resolut1on

Roman Fominok

srpen 2022

Offlane

Dota 2

Zayac

Bakyt Emilzhanov

červenec 2022

Soft Support

Dota 2

Puppey

Clement Ivanov

srpen 2014

Hard Support

Dota 2

Související články: