Virtus.pro

Základní informace:

* 6..6. 2012 | Rusko

Virtus.pro patří mezi nejstarší a nejúspěšnější esportové organizace na světě. Má ve své sbírce několik zlatých trofejí z Major turnajů a pyšní se skvělými výsledky z The International. Medailová umístění se však na šampionátu jejím hráčům stále vyhýbají.

Sociální sítě:

Dota 2 sekce Virtus.pro byla ohlášena v červnu 2012 a trvalo dva roky, než si její hráči vydobyli vstupenku na The International. Jejich výsledné umístění nebylo nijak převratné, avšak jednalo se pouze o jednu ze zastávek na dlouhé cestě mezi nejlepší světové týmy. Následující rok přišlo významné zlepšení, po výměně celé soupisky si organizace odnesla z turnaje TI5 5.-6. místo. O ještě lepší výsledek usilovali hráči během dalšího roku 2016, tehdy se jim ale nepodařilo projít ani kvalifikací a celá soupiska byla znovu propuštěna.

Mezi roky 2017 a 2021 si organizace připsala 5 pohárů z různých Major turnajů, což je na kompetitivní scéně Doty 2 nevídaný úspěch,. Stejným počtem Major trofejí se může pyšnit pouze jedna další organizace, jenž nese název OG. Virtus.pro se dále podařilo 3x znovu obsadit 5.-6. místo na turnajích The International a tento výsledek se pro její vlastníky začal stávat velkou noční můrou. I přes všechny snahy, změny v týmu, vyhrané Majory a DPC sezóny, se organizaci nepodařilo získat ani o chlup lepší umístění, než jaké si odnesla z minulých ročníků. Po skončení TI10 se legendární Aegis vrátil zpět na půdu východní Evropy, avšak v rukou ho nesli rivalové z týmu Spirit. Virtus.pro se proto znovu uchýlilo ke změnám v soupisce a do roku 2022 nastoupilo s pěticí dravých talentů.

Začátkem sezóny 2022 ovlivnila okolní svět ruská invaze na Ukrajinu, jenž zapříčinila drsné sankce pro ruské společnosti od členů Evropské unie a USA. Aby si Virtus.pro, jenž spadá pod velmi bohaté ruské podnikatele, udrželo svou nezávislost a jeho hráči se mohli účastnit důležitých esportových událostí, musela organizace přistoupit na změnu označení své hlavní soupisky. Celek nově nese název Outsiders a ve znaku má stejně jako původní Virtus.pro podobiznu medvěda. Hráčům se díky tomuto rozhodnutí znovu otevřeli brány kompetitivní scény Doty 2, kde se chystají vyhrát ty nejprestižnější turnaje, jenž může Dota 2 nabídnout.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 5.-6. místo
  2. The International 2018: 5.-6. místo
  3. ESL One Hamburg 2017 (Major): 1. místo
  4. ESL One Katowice 2018 (Major): 1. místo
  5. The Bucharest Major (2018): 1. místo

Aktuální sestava:

RAMZES666

Roman Kushnarev

květen 2022

Carry

Dota 2

gpk

Danil Skutin

listopad 2020

Midlane

Dota 2

DM

Dmitry Dorokhin

listopad 2020

Offlane

Dota 2

yamich

Daniyal Lazebnyy

listopad 2020

Soft Support

Dota 2

Xakoda

Egor Lipartiia

leden 2022

Hard Support

Dota 2

Související články: