Team Spirit

Základní informace:

6. 12. 2015 | Rusko

Team Spirit je jednou z nejznámějších esportových organizací současnosti. Hlavní podíl na jeho slávě měl světový šampionát v roce 2021, kde hráči Spirit vybojovali legendární Aegis. Od té doby se tým drží na špičce světové Dota 2 scény.

Sociální sítě:

Organizace Team Spirit byla založna koncem roku 2015 a už od svého počátku se pyšnila Dota 2 sekcí. Své první reprezentatny získala od celku CIS Rejects, který vzala pod svá křídla. Zprvu se týmu poměrně dařilo a několikrát byl k vidění i na prestižních tier 1 turnajích. Avšak hráči nakonec nedokázali udržet své nadstandartní výkony, a tak organizaci Team Spirit postupně opouštěli.

Pozvolný náběh

Během dalších let byla několikrát ohlášena úplně nová soupiska, na které se promítlo několik známých jmen. Za zmínku stojí předešvím hráči jako Ilidan, RAMZESS666, anebo slovenská hvězda Oliver „skiter“ Lepko. Ani ti bohužel nepřinesli požadovaný úspěch, a proto zůstala brána do nejvyšších lig Dota 2 scény pro tým Spirit uzvařna.

Správným směrem se začaly věci ubírat až na začátku roku 2020, kdy organizace podepsala nadějnou soupisku Yellow Submarine. Od té doby se tým Spirit umisťoval na předních příčkách každého turnaje, na který vstoupil a jeho prestiž rostla. V březnu téhož roku byl ještě nahrazen nejslabší článek soupiky za talentovaného soft supporta Miroslawa „Miru“ Kolpakova a hvězdný celek, jenž se později navždy napzsal do historie esportu byl kompletní.

Počátek legendárního příběhu

Během několika málo měsíců vystoupali hráči na přední příčky své domácí scény a mohli se tak zúčastnit WePlay AniMajoru. Hodnoté zkušenosti z toho turnaje později zužitkovali během kvalifikace na The International 2021, kterou se jim i přes některé obtíže podařilo vyhrát. Jejich dosavadní cesta esportovým světem byla jako z pohádky. Tým složený z nováčků, o kterých nebylo vidu ani slechu, se po několika měsících hraní v nové organizaci dokázal kvalifikovat na světový šampionát a splnit si tak sen každého Dota 2 hráče. Nikdo však netušil, kam až je jejich cesta zavede.

Zápis do kroniky esportu

Na The Internationalu 2021 zvádli postoupit do upper-bracketu odkud je však při prvním zápasu vystrnadil činský celek Invictus Gaming. Hráče týmu Spirit to však v žádném případě nezlomilo a zahájili krasojízdu do finále světového šampionátu skrze dolní část turnajového pavouka. Poslední soupeř, který je nakonec dělil od legendárního Aegisu byl čínský supertým a dosavadní světová jednička PSG.LGD, která turnajem projela jako nůž máslem. Favorit toho finálového střetnutí byl proto jasně určen. Světová scéna však po konci poslední mapy jejich vzájemného střetnutí zůstala užasle koukat, neboť to byl právě ruský celek Team Spirit, jenž po neskutečně napjaté sérii odkráčel pozvednout svůj vytoužený Aegis a odnést si tak pohádkových 18 mil. dolarů

Pokus o druhý Aegis

Od té doby se držela organizace Team Spirit na vrcholu světové Dota 2 scény. V srpnu 2022 hráči znovu porazili čínské rivali z PSG.LGD na PGL Arlington Majoru, a tak je velká část komunity považovala za favorita na získání druhého Aegisu v řadě. Bohužel i přes všechny predikce neměla účast týmu Spirit na turnaji The International 2022 dlouhého trvání. Hned ve svém prvním zápase v lower-bracketu byli hráči poraženi indonéským celkem BOOM Esports a šampinát tak museli opustit na 13. – 16. příčce.

Team Spirit má však nezlomného ducha a minulé neúspěchy umí hráči velmi rychle hodit za hlavu. Stále je proto tým považován za jeden z nejlepších celků jak v Evropě, tak i ve světě.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 1. místo
  2. Riyadh Masters 2022: 2. místo
  3. The Internatinal 2022: 13. – 16. místo
  4. PGL Arlington Major 2022: 1. místo
  5. Galaxy Battles II: Emerging Worlds: 3. místo

Aktuální sestava:

Yatoro

Illya Mulyarchuk

prosinec 2020

Carry

Larl

Denis Signitov

prosinec 2022

Midlane

Collapse

Magomed Khalilov

prosinec 2020

Offlane

Mira

Miroslaw Kolpakov

březen 2021

Soft Support

Miposhka

Yaroslav Naidenov

prosinec 2020

Hard Support