Team Aster

Základní informace:

* 10. 9. 2008 | Čína

Tým Aster se na kompetitivní scéně Doty 2 vždy pohyboval mezi čínskou elitou. Až v roce 2022 se však organizace probojovala do čela tohoto uskupení, kde očekává zdárné úspěchy.

Sociální sítě:

Tým Aster založili v roce 2018 bývalý profesionální hráč Xu „“BurNIng„“ Zhilei a jeho kamarád XiaoFei, přičemž rovnou přijali pětici čínských hvězd do své sestavy. Už od počátku se tak jednalo o velmi silný celek, který měl před sebou zdárnou budoucnost.

Roztěkané začátky

Avšak jak jsme již v historii několikrát viděli – papírově nabitá soupiska okamžitě neznamená dobré turnajové výsledky. Team Aster proto dlouhé tři roky střídal jednotlivé hráče, členy managementu a to bez jakéhokoliv významného úspěchu. Organizace sice patřila mezi čínskou elitu, avšak pokaždé jí na prestižních turnajích připadli pouze nejnižší příčky.

Nehezký vývoj událostí se začal obracet až začátkem roku 2021. Tým vybojoval medaile na obou splitech regionální DPC ligy, čímž dodal sobě i fanouškům novou dávku naděje. Na světovém šampionátu však přišlo hořské zklamání v podobě 13. – 16. místa. Skutečné zlepšení tak přišlo až v roce 2022. Soupisku obohatili dva nové přírustky – Ori a Fantasy, kteří s sebou přinesli novou dávku naděje.

Vyzývatel čínské jedničky

Hráči nejdříve ovládli turnaj Intel World Open Beijing a následně se pustili do regionální DPC sezóny. Na každé tour se jim podařilo ukořistit místo na stupni vítězů a mnozí diváci začali cítit, že dosavadní čínská jednička v podobě týmu PSG.LGD začíná mít silného konkurenta. Členové týmu Aster se rozhodli nenechat nikoho na pochybách a z turnaje PGL Arlington Major 2022 si odnesli krásné 3. místo, které následně vylepšili na události ESL One Malaysia 2022 obsazením 2. příčky. Po takovémto vývoji událostí měli již fanoušci jasno. Organizace Team Aster skutečně skutečně měla šanci sesadit nekorunovaného Dota 2 krále Číny.

Poprava PSG.LGD na světovém šampionátu

Hlavní část světového šampionátu zahájil hráči v horním bracketu turnajové pavouka, kde během prvního duelu rozdrtil reprezentanty evropského týmu Liquid. Na svého druhého soupeře – Tundra Esports, však nestačili a tak se tým Aster propadl do lower-bracketu. Jako na potvoru byl jejich dalším soupeřem hlavní rival z domácí ligy. Čínským fanouškům se tak naskytl pohled na bitvu jejich dvou nejlepších celků. Ku překvapení mnohých to nakonec byl Team Aster, který vyšel z rozhodujícího duelu vítězně a to za jednoznačného stavu 2:0. Dlouho se však hráči týmu Aster neradovali, neboť v dalším zápase již nestačili na svého staronového soupeře, organizaci Team Liquid, a světový šampionát tak opustli na úctyhodném 4. místě.

Po skončení TI 2022 ohlásil člen soupisky Ori svůj odchod do hráčského „důchodu“. Jeho místo zastal zkušený hráč tehdejšího B týmu organizace Team Aster – Zhai „Xwy“ Jingkai. Během nadcházejících měsíců je týmovým cílem udržet si své nově vydobité postavení čínské jedničky.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 4. místo
  2. The International 2021: 13.-16. místo
  3. Intel World Open Beijing: 1. místo
  4. i-League 2021 Season 2: 1. místo
  5. ESL One Malaysia: 2. místo

Aktuální sestava:

Monet_thumbnail

Monet

Du Peng

srpen 2020

Carry

Xwy

Zhai Jingkai

listopad 2022

Midlane

Xxs_thumbnail

Xxs

Lin Jing

září 2018

Offlane

boboka_thumbnail

BoBoKa

Ye Zhibiao

září 2018

Soft Support

Siamese.C_thumbnail

Siamese.C

Yu Yajun

listopad 2021

Hard Suppor

Související články: