Shopify Rebellion

Základní informace:

* 09. 12. 2022| Kanada

Shopify Rebellion je mladá kanadská organizace, která na pole kompetitivní Doty vstoupila teprve nedávno. Svůj příchod však oznámila ve velkém stylu, neboť naverbovala soupisku plnou zvučných jmen. Do budoucna se proto od organizace očekávají velké věci.

Sociální sítě:

Esportová organizace Shopify Rebellion byla založena v únoru 2021 a jak už název týmu vypovídá – hlavním sponzorem celého uskupení je společnost Shopify. Jedná se nadnárodního výrobce online prodejních systémů a experta v oblasti e-commerce. Finanční stránka organizace byla proto zajištěna již od samotného počátku.

Koncem roku 2022 se vedení spolku rozhodlo pro vstup na pole kompetitivní Doty 2. Celý plán se nejspíše řídil heslem: „když už, tak pořádné“, neboť Shopify Rebellion naverbovala hned to nejlepší, co v dané chvíli severoamerická scéna nabízela. Nejprve byla přijata hvězdná čtveřice bývalých hráčů Evil Geniuses, kteří ještě pár měsíců nazpět byli považování za krále svého regionu. Soupisku zkompletoval hvězdný český reprezentant SabeRLight, jež pařil k největším světovým talentům a v roce 2022 oslavil výhru regionálního finále severoamerické DPC ligy.

Svou historicky první herní sezónu odstartoval tým Shopify Rebellion s velkými očekáváními jak od fanoušků, tak i od vedení organizace. Naštěstí, hráči nezaháleli a v horní divizi DPC ligy ukořistili uspokojivé 2. místo společně s přímou pozvánkou na turnaj Lima Major 2023. Ani zde se již ostřílená soupiska Shopify Rebellion neztratila. Po mnoha náročných zápasech, kde hráči stanuli proti světové Dota 2 elitě, si tým nakonec odnesl pomyslnou bramborovou medaili na krku, 50 000 dolarů a důležitých 250 DPC bodů. Pro takto mladou organizace se jednalo o obrovský úsěch, soupiska plná legendárních jmen však požadovala více.

Top 5 úspěchů:

  1. Lima Major 2023: 4. místo
  2. DPC NA 2023 Tour 1: Division I: 2. místo
  3. BTS Pro Series Season 14: Americas: 1. místo

Aktuální sestava:

Arteezy

Artour Babaev

prosinec 2022

Carry

Abed

Abed Yusop

prosinec 2022

Midlane

SabeRLight

Jonáš Volek

prosinec 2022

Offlane

Cr1t-

Andreas Nielsen

prosinec 2022

Soft Support

Fly

Tal Aizik

prosinec 2022

Hard Support

Související články: