HellRaisers

Základní informace:

* 29. 8. 2014 | Ukrajina

HellRaisers je jednou z nejstarších esportových Dota 2 organizací. Během své existence se několikrát probojovala mezi přední světové týmy, avšak nikdy zde nepobyla dlouho. Dnes znovu prožívá jednu ze svých světlých chvilek a fanoušci věří, že tentokrát se mezi elitou východoevropského regionu udrží.  

Sociální sítě:

Ukrajinská organizace HellRaisers byla založena v března 2014 a svou první Dota 2 soupisku představila světu již o čtyři měsíce později. Zprvu se týmu dařilo, avšak po neúspěšné kvalifikaci na turnaj StarLadder, byla většina hráčů nahrazena ruskými rivaly z celku Kompas.Gaming. Změna se rychle ukázala jako velký krok dopředu a tým znovu získal přízvisko hrozivého soupeře.

Znovu se vše se začalo bortit až koncem roku 2015. V březnu následujícího roku došlo z důvodu neuspokojivých výsledků k pozastavení činnosti Dota 2 sekce HellRaisers. Zpět na scénu tým nastoupil chvilku před zahájením světového šampionátu The International 2017, kdy převzal hráče nadějného týmu Planet Dog, kterým se na turnaj podařilo kvalifikovat. Zdárný úspěch se bohužel nedostavil a organizace šampionát opustila na 17. – 18. místě. Podobně si vedla i po zbytek sezóny, takže následovala dlouhá pauza od účastni jednotlivých Dota 2 událostí.

Další start na kompetitivní Dota 2 scéně ohlásila organizace až v polovině roku 2019, kdy se její vedení rozhodlo sestavit svou vlastní fungl novou soupisku – dosud vždy verbovala kompletní mančafty jiných týmů. Nově poskládaná reprezentace HellRaisers se v listopadu 2019 kvalifikovala na turnaj DOTA Summit 11, kde vybojovala krásné 3. místo a odměnu 54 000 USD. Svou skvělou herní formu ale hráči nedokázali udržet, a tak následovaly dva dlouhé roky změn, přestupů, a to vše bez sebemenšího náznaku na zlepšení.

První měsíce roku 2022 vypadaly pro celý tým velmi nadějně. Hráči vybojovali 3. místo v regionálním finále DPC ligy a na turnaji Dota 2 Champions League Season 7 dokonce zvítězili. Bohužel ani tentokrát neměla série úspěchů dlouhého trvání, neboť z důvodu ruské invaze na Ukrajinu byli všichni členové v březnu 2022 propuštěni. Jejich návrat do herních křesel se uskutečnil až koncem dubna a následné turnajové výkony nebyly žádná sláva.

V prosinci 2022 představilo vední týmu nové složení své reprezentace. Následující měsíc hráči nadějně vtrhli do první divize regionální DPC ligy, kde se pevně drží mezi nejlepší trojící účastníků.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2017: 17.-18. místo
  2. DOTA Summit 11: 3. místo
  3. Dota Asia Championships 2015: 9.-12. místo
  4. World Cyber Arena 2017 Europe Finals: 1. místo
  5. Dota 2 Champions League Season 5

Aktuální sestava:

RAMZES666

Roman Kushnarev

březen 2023

Carry

depressed kid

Gleb Zyryanov

prosinec 2022

Midlane

MieRo`

Matvey Vasyunin

prosinec 2022

Offlane

Antares

Vladislav Kertman

prosinec 2022

Soft Support

Solo

Alexey Berezin

prosinec 2022

Hard Support

Související články: