Geek Slate

Základní informace:

* 25. 11. 2016 | Malajsie

Malajská organizace Geek Slate, ještě před nedávnem vystupující pod názvem Geek Fam, se dnes řadí mezi nejúspěšnější jihovýchodní asijské týmy na kompetitivní Dota 2 scéně. Zpět k tomuto hernímu titulu se organizace vrátila po dvouleté pauze, od té doby se však drží mezi regionální elitou.

Sociální sítě:

Do světa esportu organizace vstoupila koncem roku 2016, kdy světu představila své první členy Dota 2 sekce. Nově sestavený tým se měl v čistě malajské kvalifikaci ucházet o postup na ESL One Genting 2017. Nakonec však hráče předběhli rivalové z WarriorsGaming.Unity, kteří si z finálového rozstřelu odnesli totik žádanou vstupenku na mezinárodní turnaj.

I po této nevydařené události, se organizace Geek Slate (v té době nazývána Geek Fam) rozhodla býti na kompetitivní Dota 2 scéně stále aktivní. V roce 2017 byl tým často k vidění na nejrůznějších tier 3 turnajích, kvalifikacích, či v regionálních ligách. Tíženého úspěchu se však týmu dosáhnout nepodařilo – tuto skutečnost nezvrátily ani časté změny v soupisce. Koncem léta dokonce nastala situace, že v organizaci nezůstal byť jen jediný Dota 2 esportovec. V září byl proto ohlášen příchod úplně nového složení reprezentace.

Turnajové výsledky – anebo nahoru a dolů

Touto změnou si organizace Geek Slate rozhodně přilepšila. V lednu hráči ovládli turnaj Asia Pacific Predator League 2018, odkud si odnesli na tu dobu neuvěřitelných 50 000 dolarů. Podobného úspěchu se soupiska dočkala i během následujícího měsíce, kdy hráči sebrali zlato na události Malaysia Esports League. Zde sice byla peněžní výhra o něco málo nižší, přesto se jednalo o uspokojivou odměnu. Tímto úspěchem však šťastné období organizace Geek Slate skončilo a znovu přišel čas rychlého verbování a vyhazování hráčů.

V polovině července tým dokonce opustil regionální kompetitivní Dota 2 scénu a zpět se navrátil až začátkem roku 2019. Ani tentokrát to však nebyla žádná sláva. Vedení organazice se proto rozhodlo udělat za těmito neúspěšnými měsící tlustou čáru – stávající hráči byli propuštěni a místo nich nastoupili poměrně věhlasná jména, minimálně na jihovýchodní asijské scéně.

Tento krok posunul organizaci Geek Stale mílovými kroky kupředu. Nová soupiska se několikrát kvalifikovala na prestižnější turnaje, kterými bylo například ESL One Birmingham 2020 – Online: Southeast Asia, či ONE Esports Dota 2 SEA League, odkud si dokonce odnesla první místo. Koncem léta však tým ošklivě pohořel na události ESL One Thailanda 2020: Asia, což vedení organizace přimělo k propuštění svého dosud nejúspěšnějšího mančaftu.

Od té doby panovalo ticho. Organizace se již k esportovému světu Doty 2 nevyjadřovala a fanoušci netušili, zda se jednalo o definitivní konec. Naštěstí se tak nestalo, po dlouhých dvou letech Geek Fam oznámila nadějnou soupisku, včetně nového sponzora. Tím byl čínský tým Slate Esports, což dalo vzniknout novému pojmenování organizace – Geek Slate.

Nové začátky

Do roku 2023 naskočila soupiska Geek Slate s neskutečnou vervou. Hráčům se nakonec podařilo ukořistit krásné 2. místo v první divizi regionální DPC ligy, které jim zajistilo automatický postup na prestižní The Lima Major 2023. Po druhé za svou existenci překonala organizace Geek Slate hranice svého regionu a chystala se vystoupit na jednom z nejsledovanějších světových Dota 2 turnajů.

Zajímavosti o organizaci:

Top 5 úspěchů:

  1. WePlay! Bukovel Minor 2020: 3. místo
  2. Asia Pacific Predator League 2018: 1. místo
  3. ONE Esports Dota 2 SEA League: 1. místo
  4. Malaysia Esports League: 1. místo
  5. DPC SEA 2023 Tour 1: Division I: 2. místo

Aktuální sestava:

skem

Rolen Gabriel Ong

listopad 2022

Carry

Kokz

Joshua H. Maraño

listopad 2022

Midlane

Force

Nikko Bilocura

listopad 2022

Offlane

NARMAN

Ravdan Narmandakh

listopad 2022

Soft Support

Roddgeee

Roger Boon Thye

listopad 2022

Hard Support

Související články: