Evil Geniuses

Základní informace:

* 24. 1O. 2011 | Spojené státy

Evil Geniuses se řadí mezi nejstarší a nejznámější esportové organizace, Dota 2 sekci mají již od roku 2011 a po celou dobu působení se jejich hráči řadí mezi světovou špičku. V roce 2015 organizace ukořistila legendární pohár Aegis ze světového šampionátu.

Sociální sítě:

Dota 2 sekci založila organizace Evil Geniuses na podzim roku 2011. Už během prvních měsíců svého působení na esportové scéně si tento tým přivlastnil pomyslný trůn severoamerické scény. Avšak do roku 2014 byl celý region považován za podřadný. Tento způsob smýšlení okolního světa změnila organizace EG na turnaji The International 2014 kde hráči ukořistili velmi cenný bronz. Toho úspěchů navíc dosáhli s neúplnou sestavou, neboť jednoho člena týmu zastupoval náhradník.

Výhra světového šampionátu

O rok později po příchodu mladé pákistánské hvězdy Sumaila, tým převálcoval svého soupeře ve finále prestižního turnaje Dota 2 Asia Championships 2015 a odnesl si na tu dobu neuvěřitelných 1 284 158 dolarů. Hráči se navíc stali pro mnohé fanoušky Doty 2 jednoznačnými favority na výhru světového šampionátu. Ten se uskutečnil v srpnu téhož roku a hráči zde projeli loser´s bracketem jako nůž máslem.

Ve finálovém duelu byl jejich vyzyvatelem hrozivý čínský celek CDEC, avšak ani ten nedokázal rozjetou soupisku Evil Geniuses v čele se SumaiLem zastavit. Legendární Aegis proto poprvé historii putoval do severoamerického regionu v rukou EG.

Nahoru, dolů

I po The International 2015 se týmu dařilo. O rok později získali bronz a zůstávali na světové špičce. V další sezóně ovšem přišel pád následovaný několika personálními změnami, které nepřinesly velký užitek. Tomu také odpovídalo 9.-12. místo na The International 2017. Znovu na vrchol se organizace dostala o rok později, kdy sice nijak nezářila na Majorech, bronz z TI 2018 byl ale dostatečnou satisfakcí. Od té doby byli Evil Geniuses stálicí na poli elitní Doty 2.

Kompetitivní sezónu roku 2021 zahájila organizace velmi nadějně. Hráči se totiž dvakrát kvalifikovali až do samotného finále Majoru, kde bohužel pokaždé zaváhali a zlatou trofej si odnesla druhá strana. Turnaj The International 2021 byl pro fanoušky organizace ještě těžší zkouškou. Evil Geniuses odstartovali hlavní část šampionátu v lower-bracketu, ze kterého byli vyřazeni už v druhém zápase. Od té doby se na hráče nalepila jakási turnajová smůla.

Nervozita před bouří

V roce 2022 EG se stále drželi na špičke americké Dota 2 scény, výsledky na mezinárodních událostech byly však více než zalostné. Tragickou tečkou za celým rokem nakonec bylo 9.- 12. místo z PLG Arlington Majoru 2022, které si hráči následně odnesli i ze světového šampionátu. Tyto neúspěchy uz nemohlo vedení organizace přehlížet. Situace vyeskalovala až do té míry, že se EG rozhodlo propustit celou svou aktivní soupisky. Jedni z celosvětově nejznámějších hráčů se tak ocitli bez týmů a dosavadní „král“ Ameriky zase bez reprezentatntů.

Přesídlení do jiného regionu

Organizace se nakonec odhodlala k téměř existencionální změně. Opustila severoamerický region, kde po většinu své existence kralovala, a přestěhovala základnu své Dota 2 sekce do Jižní Ameriky. V posledních letech se tato oblast těšila stále větší oblibě jak ze strany hráčů, tak diváků a jeho úroveň neustále rostla. Na TI 2022 jihoamerické týmy dokonce překonaly své severní sousedy. EG se proto rozhodli, že právě zde budou hledat své nové reprezentanty.

Finální podoba soupiska nakonec čítala tři bývalé hráče organizace Thunder Awaken, které doplnily esa týmu beastcoast. Podle mnohých fanoušků se jedná o tzv. „super tým“, takže organizace Evil Geniuses získala ty nejlepší předpoklady k úspěšnému přechodu do jihoamerického regionu.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2015: 1. místo
  2. The International 2018: 3. místo
  3. The International 2016: 3. místo
  4. Dota Asia Championships 2015: 1. místo
  5. The International 2019: 5. – 6. místo

Aktuální sestava:

Pakazs

Christian Savina

listopad 2022

Carry

Chris Luck

Jean Salazar

listopad 2022

Midlane

Wisper

Adrián Dobles

listopad 2022

Offlane

Matthew

Farith Puente

listopad 2022

Soft Support

Pandaboo

Jose Hernandez

listopad 2022

Hard Support

Související články: