Základní informace:

* 13. 4. 2016 | Indie

Hlavní sídlo organizace Entity se nachází v Indii, přesto její členové Dota 2 reprezentace bojují o přední posty v nejvyšší evropské DPC lize. Do toho regionu soupiska přesídlila na konci roku 2021 a již následující sezónu vybojovala čestné místo po boku nejlepších světových týmů.

Sociální sítě:

Organizace vznikla na začátku září 2016 fúzí dvou v té době poměrně známých indických celků – Beyond Infinity a Invisible Wings. O dva měsíce později dostali hráči šanci představit se širší Dota 2 komunitě, která se připravovala na tier 2 turnaji ROG MASTERS 2016. Skupinovou fází prošel tým Entity bez větších problémů, avšak hlavní část turnaje se pro hráče ukázala jako příliš tvrdý oříšek.

Následující měsíce byly pro vedení týmu náročné, neboť i přes velmi stresující přípravu se hráčům nedařilo vyhrabat z úžin tier 4 turnajů. Odtud si většinou odnášeli první a druhá místa, peněžní odměna byla však směšná a vyšší turnaje opouštěla soupiska Entity téměř vždy jako jeden z prvních účastníků.

Smůla na poli kompetitivní Doty 2 se s organizací táhla dlouhé 3 roky. Nepomohly ani časté výměny hráčů, či rovnou celé soupisky. V listopadu 2021 proto přišel poslední zoufalý pokus o záchranu. Vedení ohlásilo expanzi do evropského regionu, který byl již několik let v kuse považován za jeden z nejsilnějších, či přímo nejsilnější světový Dota 2 region. Nové místo působení však nebylo dostatečnou změnou, a tak Entity nabídla stálé zázemí hráčům malého, ale zlepšujícího se evropského týmu Creepwave.

Vítejte v Evropě

Pozitivní dopady změn se projevily téměř okamžitě. Entity ovládli většinu regionálních tier 3 turnajů a lig, včetně druhé divize Dota Pro Circuit. Po zaslouženém postupu mezi evropskou elitu v divizi první si však hráči příliš dobře nevedli. To pomohla srovnat až akreditace mladé ruské hvězdy s přezdívkou Pure, která začala ihned po svém nástupu na pozici carry drtit své soupeře.

Účast na světovém šampionátu

Organizaci Entity se z toho důvodu podařilo kvalifikovat na nejprestižnější turnaje roku mezi které pařil například PGL Arlington Major 2022, ESL One Malaysia 2022, či dokonce světový šampionát. Ani na jednom sice hráči neobsadili žádnou ucházející příčku, přesto se jednalo o dosud nejúspěšnější rok v historii Entity. Koncem roku se Pure rozhodl Entity opustit a zamířil do nově vzniklého ruského super týmu BetBoom. Vzniklou díru v soupisce zaplnil dosud neozkoušený hráč s přezdívkou watson, který ale stále patřil do skupiny mladších Dota 2 esportovců, takže měl ještě dost času své kvality řádně vyostřit a ukázat světu, co v něm vězí.   

Zajímavosti o organizaci:

  • Sídlem indická organizace, která se v listopadu 2021 rozhodla přenést svou Dota 2 reprezentaci na evropskou půdu.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 9. – 12. místo
  2. DPC WEU 2021/2022 Tour 3: Division I: 4. místo
  3. PGL Arlington Major 2022: 5.-6. místo
  4. DPC WEU 2021/2022 Tour 2: Division I: 6. místo
  5. Dota 2 Champions League Season 8: 1. místo

Aktuální sestava:

watson

Alimzhan Islambekov

prosinec 2022

Carry

Stormstormer

Daniel Schoetzau

listopad 2021

Midlane

Tobi

Tobias Buchner

listopad 2021

Offlane

Kataomi`

Vladislav Semenov

listopad 2021

Soft Support

Fishman

Dzmitry Palishchuk

listopad 2021

Hard Support

Související články: