Yu „Siamese.C“ Yajun

Siamese.C_thumbnail

Základní informace:

* 30.4.1996 | Čína

Yu „Siamese.C“ Yajun, dříve známý jako Fantasy, je profesionální Dota 2 hráč reprezentující tým Aster. Své nejlepší období kariéry započal až v její pozdní fázi na začátku roku 2022.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Aster

listopad 2021 – dosud
Hard Support

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Grimstroke
Abbadon

Oblíbené pozice:

HARD SUPPORT

Siamese.C započal svou profesionální kariéru v týmu MAX, následně zkoušel štěstí i u DeathBringerGaming, ani tam ale nezakotvil na dlouho. V první polovině roku 2019 si ho vybrala organizace Keen Gaming, respektive její B-tým KG.Luminous. Siamese.C si tak mohl zahrát na několika menších čínských turnajích a vyzkoušel i kvalifikaci na DPC turnaje, ovšem marně. Na krátkou chvíli vystupoval jako člen hlavní soupisky Keen Gaming, s nímž získal stříbrnou medaili na Asia Spring Invitational. 

Vyzývatel krále číny

Následující rok přijal nabídku od týmu Aster.Aries, z nějž se časem vypracoval až do A-týmu, který patří k čínské elitě. Zpočátku roku 2022 ovládl Intel World Open Beijing a skončil na stupních vítězů v čínském regionu v rámci finále DPC ligy. 

V asijském regionu se proto začalo šuškat, že dosavadní čínská jednička v podobě týmu PSG.LGD začíná mít silného konkurenta. Siamese.Cse rozhodl nenechat nikoho na pochybách a z turnaje PGL Arlington Major 2022 si odnesl krásné 3. místo, které následně vylepšil na události ESL One Malaysia 2022 obsazením 2. příčky. Po takovémto vývoji událostí měli již fanoušci jasno. Siamese.C společně s týmem Aster skutečně dostal šanci sesadit nekorunovaného Dota 2 krále Číny.

Poprava PSG.LGD na světovém šampionátu

Hlavní část světového šampionátu zahájil Siamese.C v horním bracketu turnajové pavouka, kde během prvního duelu rozdrtil hráče evropského týmu Liquid. Na svého druhého soupeře – Tundra Esports, však nestačil a tak se tým Siamese.C propadl do lower-bracketu. Jako na potvoru byl jejich dalším soupeřem hlavní rival z domácí ligy. Čínským fanouškům se tak naskytl pohled na bitvu jejich dvou nejlepších celků. Ku překvapení mnohých to nakonec byl Yuův tým, který z duelu PSG.LGD x Team Aster vyšel vítězně a to za jednoznačného stavu 2:0. Dlouho se však hráči týmu Aster neradovali, neboť v dalším zápase již nestačili na svého staronového soupeře, organizaci Team Liquid, a světový šampionát tak Siamese.C opustil na úctyhodném 4. místě.

Herní sezóna 2022 byla pro Yua dosud nejúspěšnější v jeho kariéře. V týmu Aster se proto rozhodl zůstat a reprezentovat ho i během nadcházejících měsíců. Siamese.C totiž stále postrádá zlatou trofej z jakéhokoliv tier 1 turnaje. Tuto skutečnost by ale rád změnil v nadcházející herní sezóně.

Zajímavosti o hráči:

  • V listopadu 2021 překonal hranici 10 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 4. místo
  2. Intel World Open Beijing: 1. místo 
  3. ESL One Malaysia 2022: 2. místo
  4. PGL Arlington Major 2022: 3. místo
  5. DPC CN 2021/2022 Tour 1: Division I: 2. místo 

Reprezentované týmy:

Team MAX

listopad 2018 – prosinec 2018
Support

DeathBringer

březen 2019 – duben 2019
Support

KG.Luminous

květen 2019 – duben 2020
Support

Aster.Aries

leden 2021 – listopad 2021
Support

Keen Gaming

duben 2020 – květen 2020
Support

Team Aster

listopad 2021 – dosud
Support

Související články: