Tobias „Tobi“ Buchner

Základní informace:

* 20. 12. 1996 | Rakousko

Tobias „Tobi“ Buchner dnes působí jako zkušený veterán na kompetitivní scéně Doty 2. Mezi elitu evropského regionu pronikl teprve nedávno, a tak se snaží ze své současné reprezentace týmu Entity vytěžit co nejvíce.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Entity

listopad 2021 – dosud
Offlane

Oblíbení dota hrdinové:

Oblíbené pozice:

OFFLANE

Ke kompetitivnímu hraní se Tobi nachomýtl již na sklonku roku 2015, kdy působil jako offlaner v týmu RizeGaming. Ve stejnou dobu se zde vyskytovali i tři čeští hráči ze staré gardy – Martin „Faz0lek“ Kostelník, Zdeněk „Skretcha“ Homola a kapitánem byl David „caixiN“ Braný. Uskupení však žádných významných úspěchů nedosáhlo, a tak se Tobi na několik let odmlčel.

Druhý pokus

Zpět v hráčském křesle ho fanoušci zpozorovali až během kvalifikace na MDL Disneyland Paris Major, která se uskutečnila v březnu roku 2019. O vybojování vstupenky na některý z prestižních turnajů se Tobi snažil i po zbytek roku, bohužel však neúspěšně.

Těsně před koncem sezóny vstoupil do mladé a dravé organizace Vikin.gg. Tým už od počátku mířil na přední pozice evropské Dota 2 scény, a tak zde byla poměrně velká šance, že by se Tobimu konečně podařilo překonat tu hlubokou propast, jež ho dělila od evropské špičky. Na štědrý den dostal tým Vikin.gg skvělý dárek v podobě výhry tier 3 turnaje a Tobi si tak kompetitivním hraním vydělal svou první dolarovou tisícovku.

Soupeření proti evropské elitě

V následujícím roce dosáhl hned několika podobných úspěchů, které doplnil o pěknou řádku úspěšně dokončených kvalifikací na tier 1 turnaje. Z jedné takové události si dokonce s týmem Vikin.gg odnesl krásných 50 000 dolarů a bronzovou medaili k tomu. Celý rok 2020 Tobi narážel na nejlepší světové hráče a mnohé z nich i porazil.

Novou sezónu ho přesto čekalo zklamání v podobě regionální DPC ligy, kde jeho tým obsadil předposlední příčku. Po takovémto poklesu výkonosti se vedení organizace Vikin.gg rozhodlo celou soupisku propustit. V následujících měsících se Tobi potloukal Dota 2 scénou, reprezentoval tým Ghost Frogs , avšak na své předešlé úspěchy ne a ne dosáhnout.

Nejlepší rakouský hráč Doty 2

Koncem roku 2021 oblékl dres organizace Entity a předznamenal tak svůj návrat mezi přední evropské hráče. Novou sezónu zahájila jeho soupiska nádhernou dominancí druhé divize regionální DPC ligy a zajistila si tak postup do nejvyšší evropské ligy. V květnu obdržel Tobiho celek hvězdnou posilu v podobě jednoho z nejtalentovanějších východoevropských carry hráčů – Ivana „Pure“ Moskalenka. Týmové výsledky Entity tak ihned zaznamenaly razantní zlepšení.

Tobi se úspěšně kvalifikoval na své první Dota 2 Majory a přišlo i na účast světového šampionátu. Zde vystoupil jakožto první rakouský hráč v historii a odnesl si uspokojivé 9. – 12. místo.

Organizace Entity se rozhodl reprezentovat i v následujícím roce s číslovkou 2023. Ve svých šestadvaceti letech je proto znovu připraven nastoupit do souboje s evropskou elitou.

Zajímavosti o hráči:

  • V září 2020 překonal hranici 10 000 MMR.
  • V září 2021 překonal hranici 11 000 MMR.
  • Byl prvním rakouským Dota 2 hráčem, který se kvalifikoval na světový šampionát – během TI 2022 reprezentoval organizaci Entity.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 9. – 12. místo
  2. EPIC League Season 2 Division 1: 3. místo
  3. DPC WEU 2021/2022 Tour 3: Division I: 4. místo
  4. PGL Arlington Major 2022
  5. ESL One Los Angeles 2020 – Online: Europe & CIS: 3. místo

Reprezentované týmy:

rizeGaming

listopad 2015 – listopad 2015
Offlane

Vikin.gg

listopad 2019 – únor 2021
Offlane

Ghost Frogs

březen 2021 – listopad 2021
Offlane

Creepwave

listopad 2021 – listopad 2021
Offlane

Entity

listopad 2021 – dosud
Offlane

Související články: