Samuel „Boxi“ Svahn

Základní informace:

* 10. 4. 1998 | Švédsko

Samuel „Boxi“ Svahn je zkušeným profesionálním hráčem Doty 2. Svůj talent pro MOBA hry objevil už v mládí, kdy se věnoval titulu Heroes of Newerth. Dnes je váženým členem organizace Team Liquid.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Liquid

říjen 2019 – dosud
Soft Support

Oblíbení Dota hrdinové:

Oblíbené pozice:

SOFT SUPPORT

OFFLANE

Schopnostmi Boxi brzy převyšoval téměř všechny své kamarády a spoluhráče, a proto se rozhodl zkusit své štěstí jako profesionální hráč. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a Boxi se v roce 2016 zařadil mezi nejlepší hráče tehdejší kompetitivní HoN scény. Společně se svými dobrými přáteli miCKem a a iNSaNiou reprezentoval barvy legendární organizace Fnatic.

Přesedlání na Dotu 2

Díky stále rostoucí popularitě Doty 2 začal Samuel uvažovat o změně herního titulu a závěrem debaty s jeho spoluhráči bylo, že se o přechod pokusí společně. Koncem roku 2016 vstoupil Boxi do týmu Evil Corporation a začal nabírat své první zkušenosti na kompetitivní scéně Doty 2. Současně byl stále hráčem Fnatic a na turnaji HoN Tour World Finals 2017 získal titul šampiona v Heroes of Newerth. Nedlouho poté oznámil společně s miCKem a iNsaNiou odchod z Heroes of Newerth a 29. listopadu 2017 byli přijati do Dota 2 soupisky známé organizace Alliance

Člen světové elity

Během roku 2018 zažil Boxi svou první účast na tier 1 turnaji v Dotě 2, kterým se stal The Kuala Lumpur Major. Zde si Alliance odnesla pouze 9.–12. místo, přesto to byl pro Samuela důležitý milník a důkaz toho, že se jeho rozhodnutí opustit HoN vyplatilo. Následující rok se díky nově nabytým zkušenostem zlepšily týmové výsledky a Boximu se podařilo kvalifikovat na The International 2019.

Poprvé se střetnul s nejlepšími hráči světa na nejprestižnějším turnaji, který je v Dotě 2 pořádán. Po skončení turnaje změnil se svými spoluhráči organizaci a oblékl modrý dres Team Liquid. Znovu patřili k nejlepším světovým celkům a 1. listopadu Boxi vyhrál svůj první tier 1 turnaj ESL One Germany 2020. 

Potřebný restart

Začátkem následující sezóny byly v dosud čtyři roky stálém Boxiho týmu provedeny zásadní změny. iNSaNiA s miCKem v Liquid zůstali, Samuel zažádal o odpočinek, během kterého se chtěl věnovat své rodině, a ostatní byli ze soupisky vyškrtáni. Organizace Boxiho požadavku vyhověla a ten se zpět ke kompetitivnímu hraní vrátil až 8. června. Se svými spoluhráči se Samuel zúčastnil kvalifikace na The International 2021, kde bohužel neuspěl a po prohře s organizací Nigma Galaxy byl Team Liquid vyřazen.

Legendární spoluhráč

Rok 2022 přinesl Boximu novou posilu v podobě legenárního carry hráče s přezdívkou MATUMBAMAN, který v roce 2016 pozvedl s týmem Liquid světový pohár. Tato změna vnesla do řad Boxiho celku novou motivaci a rozvířila plamen touhy po zlatých trofejích. V DPC lize se začal Team Liquid vždy umisťovat na předních místech. O něco horší byly jejich výsledky na mezinárodních událostech, kde Boxi často neprošel ani skrz skupinovou fázi.

Avšak v tom nejdůležitějším a nejvypjatějším období roku, kterým byla příprava na světový šampionát, se tým Liquid vzchopil. Hráči nakonec ukořistili druhé místo v tzv. „Last Chance Qualifieru“ a jejich účast na turnaji The International 2022 byla zajištěna.

Bronz na světovém šampionátu

Hlavní část turnaje Boxi odstartoval v upper bracketu, odkud byl však po prvním zápase vystrnaděn čínskou organizací Team Aster. Prohra však jeho celek nijak zle nepoznamenala a dokonce se zdálo, že po sestupu do dolní části turnajového pavouka začal Boxi se svými spoluhráči podávat ještě lepší výkony. Organizace Team Liquid se nakonec probojovala až do semifinále, kde bohužel nestačila na své rivaly z domácí ligy – Team Secret, který Boxiho nakonec udolal za stavu 1:2. Ten si proto odnesl stále velmi uspokojivé 3. místo a mnoho cenných zkušeností, které v budoucnu hodlá řádně zužitkovat.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 3. místo
  2. The International 2019: 13.–16. místo
  3. ESL One Germany 2020: 1. místo 
  4. Riyadh Masters 2022: 9.–10. místo
  5. StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 2: 2. místo

Reprezentované týmy:

Evil Corporation

2016 – listopad 2017
Soft Support

Alliance

listopad 2017 – září 2019
Soft Support

Team Liquid

říjen 2019 – duben 2021
Soft Support

Team Liquid

duben 2021 – červen 2021
Soft Support

Team Liquid

červen 2021 – dosud
Soft Support

Související články: