Magomed „Collapse“ Khalilov

Základní informace:

* 25. 2. 2002 | Rusko

Magomed „Collapse“ Khalilov je ruský profesionální hráč Doty 2. Na kompetitivní scéně vystupuje teprve krátce, přesto se už dokázal stát světovým šampionem, když zvítězil na turnaji The International 2021. Na šampionátu reprezentoval barvy organizace Team Spirit, jež hrdě reprezentuje i v současnosti.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Spirit

prosinec 2020 – dosud
Offlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Magnus
Mars
Tidehunter

Oblíbené pozice:

OFFLANE

Collapse je v současné době jedním z nejlepších offlanerů, dlouhou dobu o něm ale věděl jen málokdo. Jeho kariéra začala v malých amatérských týmech, které sám založil. Na vyšší stupeň se propracoval až v roce 2020, kdy byl přijat do východoevropského celku Cascade, s nímž se pravidelně účastnil menších regionálních turnajů. V druhé polovině roku přestoupil k Yellow Submarine a společně s dalšími mladými talenty začal stoupat v mezinárodních žebříčcích. Týmu se dařilo a rychle si vybudoval jméno a věhlas, což motivovalo vlastníky ruské organizace Team Spirit, aby přijali celou nadějnou pětici pod svá křídla.

Z outsidera světovým šampionem

Ačkoliv byli Collapse i většina jeho spoluhráčů nezkušení, na TI10 se po dlouhé bitvě proti Team Empire kvalifikovali a dokonce postoupili do upper bracketu vyřazovací fáze. Po neskutečných výkonech všech pěti hráčů organizace postoupila do finále, kde v napínavém finále zdolala PSG.LGD za stavu 3:2. Collapse se proslavil hlavně díky svým parádním výkonům s Magnusem, kdy i v extrémně těžkých situacích svůj tým podržel a dovedl k vítězství.

Skvělé výsledky podával tým Spirit i v roce 2022, kdy se převážně soustředil na další ročník světového šampionátu. Pro mnohé fanoušky jsou jasným favoritem turnaje a jen nadcházející měsíce ukáží, zda se Collapsovi podaří srovnat skóre s dosavadním rekordmanem – evropskou organizací OG. Ta totiž jako jediná drží prvenství v podobě dvou po sobě jdoucích vítězství na světovém šampionátu.

Zajímavosti o hráči:

  • V březnu 2022 překonal hranici 11 000 MMR.
  • Po jeho nuvěřitelných výkonech za Magnuse na světovém šampionátu v roce 2021 se tomuto hrdinovi zvedl pick-rate až o několik desítek procent. Tento trend se znovu objevil po vydání dokumentu True Sight, jenž byl zaměřen na finálový duel The International 2021.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 1. místo
  2. Riadh Masters 2022: 2. místo
  3. PGL Arlington Major 2022: 1. místo
  4. OGA Dota PIT Invitational: 2. místo
  5. DPC EEU 2021/2022 Tour 1: Regional Finals: 1. místo

Reprezentované týmy:

Cascade

leden 2020 – září 2020
Offlane

Yellow Submarine

září 2020 – prosinec 2020
Offlane

Team Spirit

prosinec 2020 – dosud
Offlane

Související články: