Lin „Xxs“ Jing

Xxs_thumbnail

Základní informace:

* 21.8.1999 | Čína

Lin „Xxs“ Jing je čínský profesionální hráč Doty 2. Dnes působí jako offlaner v organizaci Team Aster, kterou pomáhal založit a jež dovedl až na post asijské jedničky.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Aster

září 2018 – dosud
Offlaner

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Legion Commander

Oblíbené pozice:

MIDLANE

OFFLANE

Svou kariéru odstartoval v roce 2015 krátkým angažmá v organizaci Team DK, aby se následně po několika měsících upsal týmu Invictus Gaming. Zde si Xxs zahrál nejprve za jejich sekundární sestavu s podtitulem Vitality, zanedlouho však byl zařazen do hlavní pětice. Během následujících dvou a půl let které Xxs v Invictus Gaming strávil patřil tým mezi špičku tier 2 scény a z téměř každého turnaje si odnášel medailová umístění. Kromě toho se podívali i na nespočet tier 1 eventů, a v roce 2017 se jim podařilo dosáhnout 3.-4. místa na kyjevském Majoru, či 5.-6. místa na The International 2017. V roce 2018 šla však forma Xxsova týmu dolů a po 17.-18. místě na The International 2018 se rozhodl přestoupit do týmu Aster

Příprava budoucího asijského krále

Stejně jako Invictus Gaming patřil i Aster mezi špičku čínské tier 2 Dota scény a zároveň i mezi týmy, se kterými se muselo počítat na tier 1 turnajích. V letech 2018-2019 se však týmu příliš nedařilo a získali si pro sebe pouze jedno medailové umístění z tier 2 turnaje. Pro rok 2020 se tedy Xxs se svou sestavou rozhodl nerozptylovat kvalifikacemi na tier 1 eventy a soustředili se na zlepšování své týmové souhry na tier 2 scéně.

O tom, že se jim rozhodnutí vyplatilo, svědčí především jejich druhé a první místo ze splitů čínské DPC ligy v roce 2021. Úspěchy jim otevřely brány jak k účasti na Majoru, tak i na The International 10, avšak ani tentokrát se Xxsovi nepodařilo překonat jeho prozatím nejlepší umístění z roku 2017. Nově obdržené 13.-16. místo z The Internationalu 10 bylo proto spíše zklamáním. Xxs svému týmu přesto věřil a rozhodl se ho reprezentovat i v následující sezóně.

Vyzývatel čínské legendy

Rok 2022 proto zahájila staronová soupiska týmu Aster s novým elánem a vedení organizace bylo více než spokojeno. Hráči nejdříve ovládli turnaj Intel World Open Beijing a následně se pustili do regionální DPC sezóny. Na každé tour se jim podařilo ukořistit místo na stupni vítězů a mnozí diváci začali cítit, že dosavadní čínská jednička v podobě týmu PSG.LGD začíná mít silného konkurenta. Xxs se rozhodl nenechat nikoho na pochybách a z turnaje PGL Arlington Major 2022 si odnesl krásné 3. místo, které následně vylepšil na události ESL One Malaysia 2022 obsazením 2. příčky. Po takovémto vývoji událostí měli již fanoušci jasno. Xxs společně s týmem Aster skutečně dostal šanci sesadit nekorunovaného Dota 2 krále Číny.

Poprava PSG.LGD na světovém šampionátu

Hlavní část světového šampionátu zahájil Xxs v horním bracketu turnajové pavouka, kde během prvního duelu rozdrtil hráče evropského týmu Liquid. Na svého druhého soupeře – Tundra Esports, však nestačil a tak se tým Aster propadl do lower-bracketu. Jako na potvoru byl jejich dalším soupeřem hlavní rival z domácí ligy. Čínským fanouškům se tak naskytl pohled na bitvu jejich dvou nejlepších celků. Ku překvapení mnohých to nakonec byl Linův tým, který z duelu PSG.LGD x Team Aster vyšel vítězně a to za jednoznačného stavu 2:0. Dlouho se však hráči týmu Aster neradovali, neboť v dalším zápase již nestačili na svého staronového soupeře, organizaci Team Liquid, a světový šampionát tak Xxs opustil na úctyhodném 4. místě.

Zbytek sezóny se rozhodl odehrát znovu v dresu své domovské organizace, kterou reprezentuje již dva celé roky.

Zajímavosti o hráči:

  • V dubnu 2021 překonal hranici 10 000 MMR.
  • Jeho přezdívka „Xxs“ vychází z čínského slova  „小学生“ (Xiao Xue Sheng) – student základní školy.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 4. místo
  2. The International 2017: 5. – 6. místo
  3. The International 2021: 13. – 16. místo
  4. The Kiev Major 2017: 3.-4. místo 
  5. Dota 2 Asia Championships 2017: 1. místo

Reprezentované týmy:

Team DK

září 2015 – listopad 2015
Offlaner

Invictus Gaming

březen 2016 – září 2018
Offlaner

IG Vitality

prosinec 2015 – březen 2016
Offlaner

Team Aster

září 2018 – dosud
Offlaner

Související články: