Leon „Nine“ Kirilin

Základní informace:

* 11.5.1998 | Německo

Leon „Nine“ Kirilin pochází z Německa a je talentovaným midlanerem, který postupně zlepšuje své herní schopnosti a proniká mezi nejlepší hráče světa. Dnes hájí barvy organizace Tundra Esports.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Tundra Esports

leden 2021 – dosud
Midlane
Dota 2

Oblíbení dota hrdinové:

Zeus
Mirana
Lina

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Leon „Nine“ Kirilin se v prostředí her pohyboval už od útlého věku. Jeho starší bratr vlastnil laptop, a tak nebyl problém si ho čas od času vypůjčit. Ze začátku se Nine věnoval RTS (Real Time Strategy) hrám, jako byl Starcraft I anebo později Warcraft III, ve kterém narazil na novou populární mapu Defence of the Ancients. Herní mód se mu velice zalíbil a když v roce 2013 oficiálně vyšla Dota 2, bylo jasné, který herní titul se stane pro Leona tím nejoblíbenějším. Během studia na střední škole trpěl Nine psychickými problémy, které ho nakonec donutily školu opustit. Sám Leon popisuje následující období velice temně a jediné, co mu prý v těžkých časech pomáhalo, a nakonec i zachránilo, byla Dota, neboť v ní našel smysl svého snažení.

Po dosažení předních příček v rankingu podle MMR začal Leon hledat svůj první profesionální tým. Trvalo to celý rok, než se jeho přání vyplnilo. Nine byl pozván do organizace PENTA Sports, kde působil od září 2017 do března 2018. Jelikož se jednalo o Leonovy první zkušenosti s profesionálním hraním, výsledky celého týmu trochu pokulhávaly. Nine proto strávil další měsíce urputným tréninkem, jenž pomalu začal nosit žádané ovoce. Následující sezónu 2018 se Leon rozhodl odehrát pod organizací Team Spirit s níž zvítězil na několika menších turnajích. Lepšími herními výkony si Nine zajistil několik zajímavých kariérních nabídek do různých týmů.

Následující rok byl přijat do J.Storm a v listopadu 2019 se zúčastnil svého prvního Majoru. Zde vybojoval úctyhodné 5. – 6. místo. Po skončení sezóny byla celá soupiska J.Storm propuštěna. Nine se s ostatními bývalými členy rozhodl založit nový tým a pokusit se získat organizaci, která by se jich znovu ujala. Situace se bohužel nevyvíjela podle plánu a 28. dubna oznámil Leon pauzu od kompetitivního hraní .

Znovu na scénu se vrátil o pět měsíců později, kdy vstoupil do nedávno založeného týmu s názvem mudgolems. Společně tvořili nadějný celek plný talentů v čele se zkušeným kapitánem a legendárním midlanerem Fatou, který změnil svou roli na hard supporta. V lednu 2021 byla celá soupiska mudgolems přijata organizací Tundra Esports a Nine, který byl dříve kvůli špatnému psychickému zdraví nucen opustit střední školu, dostal možnost předvést své schopnosti v nejvyšších ligách a soutěžích, které mohla tehdejší profesionální Dota 2 scéna nabídnout.

Během sezóny se jejich výsledky neustále zlepšovaly a Nine věřil, že si poprvé zahraje na legendárním každoročním turnaji The International. Ve finále kvalifikace na TI10 se organizace Tundra Esports střetla s úřadujícími šampiony a dvojnásobnými držiteli Aegisu OG. Zklamání po dlouhé a vyrovnané bitvě, která skončila 2:3 pro tým OG zmírnila o měsíc později první Leonova výhra tier 1 turnaje ESL One Fall 2021.

Do roku 2022 vtrhl Nine s velkou vervou a celek Tundra Esports se řadil mezi pět nejlepších týmů evropského regionu. Úspěch na celosvětové scéně se však hráčům neustále vyhýbal, neboť během velkých LAN turnajů prý trpěli nervozitou z obrovského počtu diváků. Leon se přesto dokázal kvalifikovat na The International 2022 a plánuje zde předvést světu svůj skutečný hráčský potenciál.

Zajímavosti o hráči:

  • Byl prvním německým hráčem, který překonal hranici 9000 MMR.
  • Jeho herní přezdívka pochází z anime seriálu, který dříve sledoval.

Top 5 úspěchů:

  1. ESL One Fall 2021: 1. místo 
  2. Riyadh Masters 2022: 7.-8. místo
  3. ESL One Stockholm 2022: 3. místo
  4. OGA Dota PIT Season 5: Europe/CIS: 1. místo
  5. MDL Chengdu Major: 5.-6- místo

Reprezentované týmy:

PENTA Sports

září 2017 – prosinec 2017
Midlane
Dota 2

Team Spirit

září 2018 – leden 2019
Midlane
Dota 2

business associates

březen 2020 – duben 2020
Midlane
Dota 2

Tundra Esports

leden 2021 – dosud
Midlane
Dota 2

PENTA Sports

prosinec 2017 – březen 2018
Midlane
Dota 2

J.Storm

květen 2019 – březen 2020
Midlane
Dota 2

mudgolems

leden 2021 – leden 2021
Midlane
Dota 2

Související články: