Leon „Nine“ Kirilin

Základní informace:

* 11. 5. 1998 | Německo, Rusko

Leon „Nine“ Kirilin pochází z Německa a patří mezi nejlepší světové midlanery současnosti. V roce 2022, kdy hájil barvy organizace Tundra Esports, pozvedl na The International pohár šampionů. V týmu se rozhodl zůstat i nadále, přičemž jeho další kořistí jsou zbývající světové trofeje.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Tundra Esports

leden 2021 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Zeus
Mirana
Lina

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Leon „Nine“ Kirilin se v prostředí her pohyboval už od útlého věku. Jeho starší bratr vlastnil laptop, a tak nebyl problém si ho čas od času vypůjčit. Ze začátku se Nine věnoval RTS (Real Time Strategy) hrám, jako byl Starcraft I anebo později Warcraft III, ve kterém narazil na novou populární mapu Defence of the Ancients. Herní mód se mu velice zalíbil a když v roce 2013 oficiálně vyšla Dota 2, bylo jasné, který herní titul se stane pro Leona tím nejoblíbenějším. Během studia na střední škole trpěl Nine psychickými problémy, které ho nakonec donutily školu opustit. Sám Leon popisuje následující období velice temně a jediné, co mu prý v těžkých časech pomáhalo, a nakonec ho i zachránilo, byla Dota, neboť v ní našel smysl svého snažení.

Začátek esportové kariéry

Po dosažení předních příček v rankingu podle MMR začal Leon hledat svůj první profesionální tým. Trvalo to celý rok, než se jeho přání vyplnilo. Nine byl pozván do organizace PENTA Sports, kde působil od září 2017 do března 2018. Jelikož se jednalo o Leonovy první zkušenosti s profesionálním hraním, výsledky celého týmu trochu pokulhávaly. Nine proto strávil další měsíce urputným tréninkem, jenž pomalu začal nosit žádané ovoce. Následující sezónu 2018 se Leon rozhodl odehrát pod organizací Team Spirit, s níž zvítězil na několika menších turnajích. Lepšími herními výkony si Nine zajistil několik zajímavých kariérních nabídek do různých týmů.

Následující rok byl přijat do J.Storm a v listopadu 2019 se zúčastnil svého prvního Majoru. Zde vybojoval úctyhodné 5.–6. místo. Po skončení sezóny byla celá soupiska J.Storm propuštěna. Nine se s ostatními bývalými členy rozhodl založit nový tým a pokusit se získat organizaci, která by se jich znovu ujala. Situace se bohužel nevyvíjela podle plánu a 28. dubna oznámil Leon pauzu od kompetitivního hraní.

Famózní návrat

Znovu na scénu se vrátil o pět měsíců později, kdy vstoupil do nedávno založeného týmu s názvem mudgolems. Společně tvořili nadějný celek plný talentů v čele se zkušeným kapitánem a legendárním midlanerem Fatou, který změnil svou roli na hard supporta. V lednu 2021 byla celá soupiska mudgolems přijata organizací Tundra Esports a Nine dostal možnost předvést své schopnosti v nejvyšších ligách a soutěžích, které mohla tehdejší profesionální Dota 2 scéna nabídnout.

Během sezóny se jejich výsledky neustále zlepšovaly a Nine věřil, že si poprvé zahraje na každoročním turnaji The International. Ve finále kvalifikace na TI10 se organizace Tundra Esports střetla s úřadujícími šampiony a dvojnásobnými držiteli Aegisu OG. Zklamání po dlouhé a vyrovnané bitvě, která skončila 3:2 pro tým OG, zmírnila o měsíc později první Leonova výhra tier 1 turnaje ESL One Fall 2021.

Do roku 2022 vtrhl Nine s velkou vervou a celek Tundra Esports se řadil mezi pět nejlepších týmů evropského regionu. Úspěch na prestižních LAN akcích jeho členům bohužel stále unikal. To se ale změnilo s příchodem světového šampionátu.

Mistr světa

Skupinovou fázi zakončil Nine na vrcholu tabulky a vše napovídalo tomu, že pověstná nervozita hráčů Tundra Esports je ta tam. Z tohoto důvodu mnozí analytici a diváci turnaje začali přehodnocovat své favority na budoucí post šampiona. Nikdo však nebyl připraven na dominanci, kterou Nine později předvedl. Před vstupem do grand finále upper bracketu ztratil jeho tým v hlavní části turnaje pouhou jednu mapu. Tu si ukořistil jejich evropský rival Team Secret s legendárním kapitánem Puppeym. Bitva o Aegis však byla už pouze jednostrannou záležitostí. Organizace Tundra Esports předvedla dosud nevídaný způsob hry, kdy se hráči spoléhali na absolutní kontrolu jednotlivých zápasů. Secret na to nedokázali najít odpověď.

Po neuvěřitelném výsledku 3:0 si Nine došel pro svůj vysněný Aegis. Z mladého chlapce, který málem prohrál boj se svými vnitřními démony, se tak stal světově uznávaný šampion.

Zajímavosti o hráči:

  • Byl prvním německým hráčem, který překonal hranici 9000 MMR.
  • Jeho herní přezdívka pochází z anime seriálu, který dříve sledoval.
  • Je známý svými netradičními picky (Spirit Breaker, Tusk, Keeper of the Light).

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 1. místo
  2. ESL One Fall 2021: 1. místo 
  3. Riyadh Masters 2022: 7.–8. místo
  4. ESL One Stockholm 2022: 3. místo
  5. OGA Dota PIT Season 5: Europe/CIS: 1. místo

Reprezentované týmy:

PENTA Sports

září 2017 – prosinec 2017
Midlane

Team Spirit

září 2018 – leden 2019
Midlane

business associates

březen 2020 – duben 2020
Midlane

Tundra Esports

leden 2021 – dosud
Midlane

PENTA Sports

prosinec 2017 – březen 2018
Midlane

J.Storm

květen 2019 – březen 2020
Midlane

mudgolems

leden 2021 – leden 2021
Midlane

Související články: