Joshua „Kokz“ Maraño

Základní informace:

* 16. 4. 2001 | Filipíny

Joshua „Kokz“ Maraño je nadějným filipínským hráčem Doty 2. Vodami profesionálního gamingu proplouvá už od sezóny 2017, avšak do vyšších pozic se vyškrábal až o pět let později. Dnes reprezentuje silně vyhlížející tým Geek Slate.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Geek Slate

listopad 2022 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Puck
Kunkka
Lina

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Už od útlého věku si Kokz pohrával s myšlenkou, že by na vznikající esportové scéně na Filipínách zkusil prorazit. Po dovršení šestnáctého roku života, tak začal neúprosně pátrat po svém prvním poloprofesionálním Dota 2 týmu. V polovině roku 2017 se stal jedním ze zakladatelů soupisky s názvem Young Minds a jak už název vypovídá – jednalo se o uskupení hráčů podobného kalibru, jakým byl mladý a Kokz.

Bok po boku s mladíky

Bohužel, i přes několik odehraných turnajů zůstala Joshuova zeď úspěchů po tomto angažmá prázdná. Je proto překvapivé, že spolu mladí a roztěkaní esportovci Young Minds vydrželi téměř celý rok – soupiska se rozpadla v červnu 2018. První finanční obnos za kompetitivní hraní si Kokz odnesl až v listopadu následujícího roku, kdy obsadil uspokojivé 2. místo na turnaji The Nationals Season 2.

Do své kariéry profesionálního hráče se Joshua pořádně opřel až začátkem roku 2022.  Hlavním důvodem byla pozvánka do poměrně úspěšné (v regionálních žebříčcích) organizace Neon Esports, jež hledala náhradu za nezdařile hrajícího midlanera. Ihned po nástupu do nového týmu, čekala na Kokze zkouška ohněm. Hráči Neon Esports měli totiž zajištěn postup do dvou významných regionálních lig, přičemž jednou z nich byla první divize východoasijské DPC.

Zde se bohužel ukázalo, že na takový level neměli hráči ještě dostatečně natrénováno, a tak byli nucena degradovat na post účastníků nižších turnajů a lig. V létě vybojoval Kokz na tier 3 událostech hned tři zlaté medaile, čímž se dostal do podvědomí mnoha filipínských organizací. V listopadu si ho shodou okolností jeden ze známějších týmů s názvem Geek Fam vyžádal jako midlanera pro svou fungl novou Dota 2 soupisku.

Účasník nejprestižnější lokální ligy

Brzy vyšlo najevo, že novou reprezentaci si vedení týmu vybralo opravdu dobře, neboť hráči začali ihned atakovat post nejsilnější regionální soupisky. Skvěle si Kokz vedl i na začátku další sezóny, kdy obsadil krásné 2. místo v první divizi regionální DPC ligy. Odměnou mu byl postup na The Lime Major 2023, kde se měl poprvé za svůj život utkat s mezinárodní elitou. Tuto životní zkoušku bohužel příliš dobře neustál a nakonec si z turnaje odnesl 13. – 14. příčku.

Zajímavosti o hráči:

  • V červnu 2021 překonal hranici 10 000 MMR.
  • V květnu 2022 překonal hranici 11 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. DPC SEA 2023 Tour 1: Division I: 2. místo
  2. DPC SEA 2021/2022 Tour 2: Division I: 7. místo 
  3. Khaz Modan Cup Season 4: 1. místo 
  4. BTS Pro Series Season 13: Southeast Asia: 2. místo
  5. Moon Studio August Mood 2022: 1. místo

Reprezentované týmy:

Team Novus

říjen 2020 – únor 2021
Midlane

Neon Esports

únor 2022 – listopad 2022
Midlane

ALPHA Esports Pro

únor 2021 – únor 2022
Midlane

Geek Slate

listopad 2022 – dosud
Midlane

Související články: