Jose „Pandaboo“ Hernandez

Základní informace:

* 19. 5. 2000 | Peru

Jose Leonardo „Pandaboo“ Padila Hernandez je mladým a velmi talentovaným peruánským hráčem Doty 2. V roce 2022 zaznamenal významný posun své kariéry, neboť s organizací Thunder Awaken ovládl jihoamerický region a po obsazení 5. – 6. příčky na The Internationalu 2022 se mu dostalo i tíženého celosvětového uznání. Dnes reprezentuje věhlasnou organizaci Evil Geniuses.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Evil Geniuses

listopad 2022 – dosud
Hard Support

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Oblíbené pozice:

HARD SUPPORT

Poprvé se k profesionálnímu hraní nachomýtl v listopadu 2019, kdy krátkodobě reprezentoval tým EgoBoys. Moc úspěchů ale nezískal, a tak se co nevidět s celkem rozloučil. Své další angažmá nalezl u bolívijské organizace Omega Gaming, kde působil téměř celou herní sezónu roku 2020, avšak jeho turnajové výsledky nebyly o nic moc lepší než u jeho první zkušenosti s profesionálním hraním.

Výrazného zlepšení přišlo až s jeho přestupem do týmu NoPing e-sports. Zde se mu podařilo několikrát zvítězit v kvalifikaci na tier 2, či dokonce tier 1 turnaje a pomalu se tak začal dostávat do podvědomí širší Dota 2 komunity.

Brány na mezinárodní scénu se pomalu otevírají

V říjnu 2021 obdržel svou průlomovou nabídku. Významná jihoamerická organizace Thunder Awaken projevila zájem o jeho hráčské schopnosti a takovou nabídku nemohl Pandaboo v žádném případě odmítnout.

Poměrně rychle si s novými spoluhráči vydobyl pevné postavení ve svém rodném regionu a během druhé části DPC sezóny dokonce neztratil jediný bod. Bohužel, týmové výsledky na světových turnajích už tak dobře nevypadaly. Hráči se ale rozhodli v týmu setrvat, neboť věřily, že za pomoci řádného tréninku budou schopni tuto skutečnost napravit.

Již během několika málo týdnů se ukázalo, že měli pravdu. Z události ESL One Malaysia 2022 si jeho tým odnesl poměrně uspokojivé 5. – 6. místo a celosvětová scéna pomalu začínala Pandabooa považovat za sobě rovného soupeře.

Nečekaný úspěch na světovém šampionátu

Přesto jeho výkony na světovém šampionátu předčily mnohá očekávaní. S týmem Thunder Awaken totiž ukázal, že porážet nejlepší celky na kompetitivní Dota 2 scéně pro něj není až tak tvrdým oříškem. The International 2022 nakonec zakončil ziskem skvělé 5. – 6. příčky, která se stala jeho dosavadním nejlepším kariérním úspěchem.

Člen americké legendy

Po světovém šampionátu otřásla kompetitivní scénou Doty 2 zpráva, že věhlasná severoamerická organizace Evil Geniuses propustila celou svou aktivní soupisku. Fanoušci se ani nestihli probrat ze svého šoku, a tým vydal druhé závažné prohlášení . Základnu svého Dota 2 oddělení přesouvá do Jižní Ameriky, kde bude utvořena nová soupiska z nejlepších lokálních hráčů a Pandaboo mezi ně jednoznačně patřil.

Společně s ním přešli do organizace Evil Geniuses i další dva hráči Thunder AwakenPakazs a Matthew. Nově vzniklou soupisku nakonec zkompletovala hvězdná dvojce týmu beastcoast a jihoamerický super tým tak spatřil světlo světa. Jeho cílem bylo ovládnout regionální DPC ligu a vydobýt si pevné postavení i na mezinárodní scéně. Do jaké míry se Pandaboovi a jeho novým spoluhráčům podaří úkol splnit ukáže pouze nadcházející herní sezóna.

Zajímavosti o hráči:

  • V lednu 2022 překonal hranici 10 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 5. – 6. místo
  2. DPC SA 2021/2022 Tour 3: Division I: 1. místo
  3. DPC SA 2021/2022 Tour 2: Division I: 1. místo
  4. DPC SA 2021/2022 Tour 1: Division I: 1. místo
  5. OGA DPC South America Regional League Season 2: Upper Division: 1. místo

Reprezentované týmy:

EgoBoys

listopad 2019 – leden 2020
Hard Support

Omega Gaming

květen 2020 – leden 2021
Hard Support

Thunder Awaken

říjen 2021 – listopad 2022
Hard Support

Gorillaz-Pride

únor 2020 – duben 2020
Hard Support

NoPing e-sports

leden 2021 – říjen 2021
Hard Support

Evil Geniuses

listopad 2022 – dosud
Hard Support

Související články: