Jean „Chris Luck“ Salazar

Základní informace:

* 20. 10. 1997 | Peru

Jean „Chris Luck“ Pierre Gonzales Salazar je peruánský profesionální hráč Doty 2. Má za sebou dvojnásobnou účast na světovém šampionátu a dnes reprezentuje barvy organizace beastcoast.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

beastcoast

říjen 2019 – dosud
Midlane
Dota 2

Oblíbení dota hrdinové:

Templar Assassin
Monkey King
Queen of Pain

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Svou profesionální kariéru zahájil v září roku 2017 vstupem do týmu Gorillaz-Pride. Na první esportový úspěch nemusel moc dlouho čekat, neboť už dva měsíce po uzavření smlouvy vybojoval bronzovou medaili na turnaji Blood in the Streets Americas. Jednalo se o jeho první peněžní výhru z kompetitivního hraní, která činila 2 000 USD. V roce 2018 se Chris Luckův tým potýkal s různými problémy, které nezlepšily ani neustálé výměny hráčů v soupisce. Z toho důvodu se rozhodl v červenci 2018 organizaci opustit.

Sezónu 2019 odstartoval jako člen organizace Pacific eSports, s níž dokázal úspěšně zakončit kvalifikaci na tier 2 turnaj OGA Dota PIT Minor. Této události se jeho soupiska zúčastnila v nových dresech, které nesly název Majestic Esports a společně pro sebe získali 4. místo. O měsíc později Chris Luck tým opustil a s dalšími dvěma spoluhráči zamířil do celku Anvorgesa. Zde zopakoval stejný úspěch jako v předešlé organizaci a jediným rozdílem bylo jméno turnaje, které nyní znělo StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 2. Jeho výkonů si brzy všimlo vedení organizace Infamous, neboť shánělo reprezentanty pro nadcházejí kvalifikaci na The International 2019. Za krátkou chvíli měl proto Chris Luck a ostatní hráči z Anvorgesa uzavřenou novou profesionální smlouvu. V průběhu kvalifikace nad ostatními týmy jednoznačně dominovali a urvali pro sebe krásné 1. místo. Chris Luck si tímto splnil jeden z mnoha snů každého profesionálního hráče. Dva roky po zahájení kariéry se měl představit celé esportové Dota 2 scéně na pódiu nejprestižnějšího turnaje, kterým byl světový šampionát. Během skupinové fáze se týmu Infamous příliš nedařilo a hlavní část museli započít v dolní polovině turnajového pavouka. Své první dva soupeře dokázali poměrně lehce porazil, avšak jejich dalším sokem byl legendární evropský tým Secret. Ten se pro Infamous ukázal jako příliš velký oříšek a The International 2019 opustili na skvělém 7. – 8. místě s odměnu v hodnotě 858 252 USD. Dodnes je tento turnaj považován za Chris Luckův nejlepší kariérní úspěch, neboť pro něj byl vstupenkou mezi nejlepší jihoamerické organizace.

Dva měsíce po zakončení TI9 byl Chris Luck se všemi svými spoluhráči pozván do známého týmu beastcoast. Jejich herní forma se v žádném případě nezhoršila a během následujících dvou let byli častými účastníky těch nejprestižnějších turnajů, které mohla kompetitivní Dota 2 scéna nabídnout. Jejich výsledky ale bohužel nikdy nestačily k tomu, aby na kterémkoliv z nich získali vytouženou medaili. V roce 2021 ohlásila společnost Valve konání dalšího světového šampionátu, na který měl Chris Luck za svůj předešlý výkon zajištěn přímý postup. Bohužel byl po skupinové fázi znovu přesunut do spodní části turnajového pavouka, kde nestačil na evropský tým Alliance a z turnaje odešel na 13. – 16. místě.

Rok 2022 zahájil znovu v organizaci beastcoast. Společně se dostali až do finále regionální DCP ligy, ve kterém svého soupeře s názvem Infamous rozdrtili poměrem 3:0. Chris Luckovým cílem je si tuto dominanci Jižní Ameriky udržet a konečně zvítězit na některém z největších tier 1 turnajů kompetitivní Dota 2 scény.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2019: 7. – 8. místo
  2. The International 2021: 13. – 16. místo
  3. DPC SA 2021/2022 Tour 1 (Regional Finals): 1. místo
  4. DreamLeague Season 13: 7. – 8. místo
  5. MDL Chengdu Major: 7. – 8. místo

Reprezentované týmy:

Gorillaz-Pride

březen 2018 – březen 2019
Midlane
Dota 2

Pacific eSports

duben 2019 – duben 2019
Midlane
Dota 2

Majestic Esports

duben 2019 – květen 2019
Midlane
Dota 2

Team Anvorgesa

květen 2019 – červen 2019
Midlane
Dota 2

Infamous

červen 2019 – srpen 2019
Midlane
Dota 2

beastcoast

říjen 2019 – dosud
Midlane
Dota 2

Team Anvorgesa

srpen 2019 – říjen 2019
Midlane
Dota 2

Související články: