Jean „Chris Luck“ Salazar

Základní informace:

* 20. 10. 1997 | Peru

Jean „Chris Luck“ Pierre Gonzales Salazar je peruánský profesionální hráč Doty 2. Ve svém regionu se řadí mezi špičkové midlanery, kteří jsou schopni konkurovat i zahraničním kolegům. Dnes reprezentuje barvy organizace Evil Geniuses.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Evil Geniuses

listopad 2022 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Templar Assassin
Monkey King
Queen of Pain

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Svou profesionální kariéru zahájil v září roku 2017 vstupem do týmu Gorillaz-Pride. Na první esportový úspěch nemusel moc dlouho čekat, neboť už dva měsíce po uzavření smlouvy vybojoval bronzovou medaili na turnaji Blood in the Streets Americas. Jednalo se o jeho první peněžní výhru z kompetitivního hraní, která činila 2 000 USD. V roce 2018 se Chris Luckův tým potýkal s různými problémy, které nezlepšily ani neustálé výměny hráčů na soupisce. Z tohoto důvodu se rozhodl v červenci 2018 organizaci opustit.

Sezónu 2019 odstartoval jako člen organizace Pacific eSports, s níž dokázal úspěšně zakončit kvalifikaci na tier 2 turnaj OGA Dota PIT Minor. Této události se jeho soupiska zúčastnila v nových dresech, které nesly název Majestic Esports a společně pro sebe získali 4. místo.

Nahoru a dolů

O měsíc později Chris Luck tým opustil a s dalšími dvěma spoluhráči zamířil do celku Anvorgesa. Zde zopakoval stejný úspěch jako v předešlé organizaci a jediným rozdílem bylo jméno turnaje, které nyní znělo StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 2. Jeho výkonů si brzy všimlo vedení organizace Infamous, neboť shánělo reprezentanty pro nadcházejí kvalifikaci na The International 2019. Za krátkou chvíli měl proto Chris Luck spolu s ostatními hráči z Anvorgesa uzavřenou novou profesionální smlouvu.

V průběhu kvalifikace nad ostatními týmy jednoznačně dominovali a urvali pro sebe krásné 1. místo. Chris Luck si tímto splnil jeden z mnoha snů každého profesionálního hráče. Dva roky po zahájení kariéry se měl představit celé esportové Dota 2 scéně na pódiu nejprestižnějšího turnaje, kterým byl světový šampionát. Během skupinové fáze se týmu Infamous příliš nedařilo a hlavní část museli započít v dolní polovině turnajového pavouka. Své první dva soupeře dokázali poměrně lehce porazil, avšak jejich dalším sokem byl legendární evropský tým Secret. Ten se pro Infamous ukázal jako příliš velký oříšek a The International 2019 opustili na skvělém 7.–8. místě s odměnou v hodnotě 858 252 USD. Dodnes je tento turnaj považován za jeden z Chris Luckův nejlepších kariérních úspěchů, neboť pro něj byl vstupenkou mezi nejlepší jihoamerické organizace.

Cesta na vrchol jihoamerické scény

Dva měsíce po zakončení TI9 byl Chris Luck se všemi svými spoluhráči pozván do známého týmu beastcoast. Jejich herní forma se v žádném případě nezhoršila a během následujících dvou let byli častými účastníky těch nejprestižnějších turnajů, které mohla kompetitivní Dota 2 scéna nabídnout. Jejich výsledky ale bohužel nikdy nestačily k tomu, aby na kterémkoliv z nich získali vytouženou medaili.

V roce 2021 ohlásila společnost Valve konání dalšího světového šampionátu, na který měl Chris Luck za svůj předešlý výkon zajištěn přímý postup. Bohužel byl po skupinové fázi znovu přesunut do spodní části turnajového pavouka, kde nestačil na evropský tým Alliance a z turnaje odešel na 13.–16. místě.

Vyrovnaný boj s mezinárodní elitou

Rok 2022 zahájil znovu v organizaci beastcoast. Společně se dostali až do finále regionální DPC ligy, ve kterém svého soupeře s názvem Infamous rozdrtili poměrem 3:0. Avšak po zbytek sezóny se v čele jihoamerické Dota 2 scény nacházela organizace Thunder Awaken, která beastcoast předběhla i na světovém šampionátu. Chris Luck zde obsadil úctyhodnou 7.–8. příčku.

Reprezentace světově proslulé organizace

Po světovém šampionátu otřásla kompetitivní scénou Doty 2 zpráva, že věhlasná severoamerická organizace Evil Geniuses propustila celou svou aktivní soupisku. Fanoušci se ani nestihli probrat ze svého šoku a tým vydal druhé závažné prohlášení. Základnu svého Dota 2 oddělení přesouvá do Jižní Ameriky, kde bude utvořena nová soupiska z nejlepších lokálních hráčů a Chris Luck mezi ně jednoznačně patřil.

Společně s ním přešel do organizace Evil Geniuses i jeho spoluhráč Wisper. Hvězdná dvojice týmu beastcoast tak doplnila trio reprezentantů Thunder Awaken, čímž dali vzniknout jihoamerickému super týmu. Cíl nově sestavené soupisky EG byl jasný – ovládnout regionální DPC ligu a vydobýt si pevné postavení i na mezinárodní scéně. Do jaké míry se Chris Luckovi a jeho novým spoluhráčům podaří úkol splnit ukáže jen budoucnost.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2019: 7.–8. místo
  2. The International 2022: 7.–8. místo
  3. The International 2021: 13.–16. místo
  4. DPC SA 2021/2022 Tour 1 (Regional Finals): 1. místo
  5. MDL Chengdu Major: 7.–8. místo

Reprezentované týmy:

Gorillaz-Pride

březen 2018 – březen 2019
Midlane

Pacific eSports

duben 2019 – duben 2019
Midlane

Majestic Esports

duben 2019 – květen 2019
Midlane

Team Anvorgesa

květen 2019 – červen 2019
Midlane

Infamous

červen 2019 – srpen 2019
Midlane

beastcoast

říjen 2019 – listopad 2022
Midlane

Team Anvorgesa

srpen 2019 – říjen 2019
Midlane

Evil Geniuses

listopad 2022 – dosud
Midlane

Související články: