Illya „Yatoro“ Mulyarchuk

Základní informace:

* 12. 3. 2003 | Ukrajina

Illya „Yatoro“ Mulyarchuk je ukrajinský profesionální Dota 2 hráč. Na kompetitivní scénu vstoupil až v roce 2020, přesto má již na svém kontu připsán zisk legendárního Aegisu, který vybojoval na turnaji The International 2021. Tohoto úspěchu dosáhl s organizací Team Spirit, jenž do dnešního dne reprezentuje.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Spirit

prosinec 2020 – dosud
Carry

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Morphling
Faceless Void
Slark

Oblíbené pozice:

CARRY

MIDLANE

Osudová organizace

Yatoro započal svou kariéru ke konci roku 2019, ovšem až v polovině následujícího roku se dalo mluvit o skutečném progamingu. Tehdy se připojil k rusko-ukrajinskému týmu Yellow Submarine a rychle se dostal do povědomí široké veřejnosti obzvláště kvůli stabilním výkonům. Celého týmu se později ujala organizace Team Spirit. Díky lepšímu zázemí se výkony celého týmu neustále zlepšovaly a hráčům se dokonce podařilo kvalifikovat i na turnaj WePlay AniMajor. Ještě větším překvapením bylo jejich počínání během The International 2021: Eastern Europe Qualifier, který nakonec zakončili na prvním místě a splnili si tak svůj sen – zúčastnit se světovéh šampionátu.

Jak šokovat celý svět

Yatoro během trunaje The International 2021 podával naprosto perfektní výkony, a překonal rekord v počtu RAMPAGE v play-offs během jediného TI, jenž dosud činil číslo 3. V náročných zápasech vždy podržel tým Spirit pomocí svých skvěle zvládnutých farmícím patternům a chladné hlavě. Po vítězství nad PSG.LGD v grandfinále se z něj stal z minuty na minutu milionář a jeden z nejbohatších esportovců na světě.

Další sezónu se rozhodl odehrát znovu ve své osudové organizaci – Team Spirit, jakožto jeden z hvězdných carry hráčů na světové Dota 2 scéně. V roce 2022 si za cíl stanovil získání co nejvíce zlatých trofejí, přičemž na nejvyšší příčce jeho seznamu spočinul vysvněný druhý Aegis. Dorovnal by tak absolutní světový unikát tým OG, který tento rekord stanovil.

Nahoru, dolů

Zprvu se vše jevilo poměrně růžově. V srpnu 2022 Yatoro znovu porazil čínské rivali z PSG.LGD na PGL Arlington Majoru a velká část komunity začala věřit, že to jeho tým skutečně dokáže. Bohužel i přes všechny predikce neměla účast Yatorova celku na turnaji The International 2022 dlouhého trvání. Hned ve svém prvním zápase v lower-bracketu byli hráči poraženi indonéským celkem BOOM Esports a šampinát tak museli opustit na 13. – 16. příčce.

Team Spirit, včetně Yatora, má však veselého a především nezlomného ducha, takže minulé neúspěchy umí hráči velmi rychle hodit za hlavu. Stále je proto tým považován za jeden z nejlepších celků jak v Evropě, tak i ve světě.

Zajímavosti o hráči:

  • V dubnu 2021 překonal hranici 11 000 MMR.
  • V listopadu 2021 překonal hranici 12 000 MMR.
  • Během hlavní části světového šampionátu v roce 2021 vystřídal neskutečných 20 hrdinů, čímž se zařadil mezi nejflexibilnější carry hráče na světové scéně.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 1. místo 
  2. Riyadh Masters 2022: 2. místo
  3. The International 2022: 13. – 16. místo
  4. PGL Arlington Major 2022: 1. místo
  5. OGA Dota PIT Invitational: 2. místo 
  6. DPC EEU 2021/2022 Tour 1: Regional Final: 1. místo

Reprezentované týmy:

Yellow Submarine

2020 – prosinec 2020
Carry

Team Spirit

prosinec 2020 – dosud
Carry

Související články: