Du „Monet“ Peng

Monet_thumbnail

Základní informace:

* 25. 9. 1999 | Čína

Du „Monet“ Peng je čínský profesionální hráč Doty 2. Už od počátku své kariéry působil mezi předními asijskými celky. Několikrát se probojoval na mezinárodní turnaje včetně světového šampionátu, kde v roce 2017 ukořistil bronzovou příčku. Většiny ze svých markantních úspěchů se ale dočkal až během následujících let. Dnes je váženým členem organizace Team Aster.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Aster

srpen 2020 – dosud
Carry

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Faceless Void
Gyrocopter
Lifestealer

Oblíbené pozice:

CARRY

Monet začal s profesionálním hraním ve svých 15 letech v FTD club C a jak už to bývá, zpočátku moc úspěchů neslavil. Později si ho vyhlédl B tým organizace CDEC, kde působil více než rok a zahrál si na několika menších čínských turnajích. Odtud jeho cesta směřovala k LGD.Forever Young, s nimiž se konečně dočkal vytouženého uznání.

Světová špička už od útlého věku

Hned při své první účasti na The International dominoval skupinové fázi a skvělé výkony podával i v play-off. Nakonec šampionát opustil s bronzovou medailí na krku, čímž se mu podařilo proniknout do povědomí široké veřejnosti, která si ho zapamatovala jakožto špičkového carry hráče. 

U LFY zůstal až do poloviny roku 2018, poté vzhledem k neúspěšné kvalifikaci na TI8 přešel k nově zformovanému týmu Royal Never Give Up. Ačkoli RNG patřili k čínské elitě, nepodařilo se jim získat žádné zlato z velkého turnaje. Monetovým největším úspěchem s RNG bylo 7.–8. místo na The International 2019 a 2. místo na události WePlay Bukovel Minor, kde v závěrečném duelu podlehl týmu Nigma Galaxy

Osudová organizace

Monetovi druhá a třetí místa z regionálních turnajů nestačila, a tak v druhé polovině roku 2019 přestoupil k týmu Aster a doufal ve změnu. Ta sice přišla v podobě několika vyhraných mezinárodních turnajů, na světovém šampionátu ale vypadli mezi prvními. I přes tento neúspěch Monet v týmu setrval i do další sezóny a jelikož byl stále považován za jednu z čínských carry hvězd, tak od něj fanoušci očekávali mnohé.  

Vyzyvatel činské jedničky

Naštěstí rok 2022 zahájila lehce pozměněná soupiska týmu Aster s novým elánem a vedení organizace bylo více než spokojeno. Hráči nejdříve ovládli turnaj Intel World Open Beijing a následně se pustili do regionální DPC sezóny. Na každé tour se jim podařilo ukořistit místo na stupních vítězů a mnozí diváci začali cítit, že dosavadní čínská jednička v podobě týmu PSG.LGD začíná mít silného konkurenta. Monet se rozhodl nenechat nikoho na pochybách a z turnaje PGL Arlington Major 2022 si odnesl krásné 3. místo, které následně vylepšil na události ESL One Malaysia 2022 obsazením 2. příčky. Po takovém vývoji událostí měli již fanoušci jasno. Monet společně s týmem Aster skutečně dostal šanci sesadit nekorunovaného Dota 2 krále Číny.

Poprava PSG.LGD na světovém šampionátu

Hlavní část světového šampionátu zahájil Monet v upper bracketu turnajového pavouka, kde během prvního duelu rozdrtil hráče evropského týmu Liquid. Na svého druhého soupeře Tundra Esports však nestačil a tak se tým Aster propadl do lower bracketu. Jako na potvoru byl jejich dalším soupeřem hlavní rival z domácí ligy. Čínským fanouškům se tak naskytl pohled na bitvu jejich dvou nejlepších celků. K překvapení mnohých to nakonec byl Monetův tým, který z duelu PSG.LGD x Team Aster vyšel vítězně a to za jednoznačného stavu 2:0. Dlouho se však hráči týmu Aster neradovali, neboť v dalším zápase již nestačili na svého staronového soupeře, organizaci Team Liquid, a světový šampionát tak Monet opustil na úctyhodném 4. místě.

Zbytek sezóny se rozhodl odehrát znovu v dresu své domovské organizace, kterou reprezentuje již dva celé roky.

Zajímavosti o hráči:

  • V dubnu 2017 překonal hranici 9 000 MMR a stal se tak ve své době nejmladším čínským hráčem, který se mohl tímto úspěchem pyšnit.
  • Jeho přezdívka je inspirována světově uznávaným malířem Claudem Monetem, který tvořil v době francouzského impresionismu.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2017: 3. místo
  2. The International 2022: 4. místo 
  3. The International 2019: 7.–8. místo 
  4. The International 2021: 13.–16. místo 
  5. Intel World Open Beijing: 1. místo  

Reprezentované týmy:

FTD club C

prosinec 2015 – leden 2016
Carry

LGD.Forever Young

září 2016 – září 2018
Carry

Team Aster

srpen 2020 – dosud
Carry

CDEC Avenger

březen 2016 – září 2016
Carry

Royal Never Give Up

září 2018 – srpen 2020
Carry

Související články: