Daniel „Stormstormer“ Schoetzau

Základní informace:

* 25. 4. 1992 | Německo

Daniel „Stormstormer“ Schoetzau je německý profesionální hráč Doty 2. Od listopadu 2021 reprezentuje organizaci Entity, se kterou pronikl mezi nejlepší evropské celky a zúčastnil se svého prvního světového šampionátu.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Entity

listopad 2021 – dosud
Midlane

Oblíbení dota hrdinové:

Invoker
Lina
Puck

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Na kompetitivní scénu Doty 2 vstoupil již v roce 2016, avšak svou první peněžní odměnu si vydobyl až v březnu následujícího roku. Stalo se tak během jeho reprezentace týmu PENTA Sports, která přesto neměla dlouhého trvání. Následující měsíce strávil Stormstormer neustálým pendlováním mezi méně známými celky.

Kdo si počká, ten se nedočká

Své první dlouhodobé angažmá nalezl až v organizaci LeftOneTV. Zde strávil celý rok své kariéry, a i když se to bude zdát neuvěřitelné – téměř nic nevyhrál. Těsně před svých odchodem si vysloužil pouhopouhé 2. místo na tier 3 turnaji, jež se tak stalo jeho jediným úspěchem, kterého kdy s organizací LeftOneTV dosáhl.

V listopadu 2018 se uskutečnily evropské kvalifikace na událost Wordl Electronic Sports Games 2018, jež působila jakožto neoficiální esportová olympiáda. Stormstormer zde v německé reprezentaci hájil post midlanera a vstupenku na tier 1 turnaj se mu po náročném střetu s českými Hippomaniacs podařilo zajistit.

Odstup od profesionální hraní

Rok 2019 tak odstartoval účastní své první prestižní LAN události. Stormstormer byl ale vyřazen jako jeden z prvních. Po tomto neúspěchu se z kompetitivní Dota 2 scény na nějakou dobu stáhl a do konce roku ho fanoušci spatřili pouze na třech kvalifikacích.

Následující sezónu znovu usedl do hráčského křesla a pilně se pustil do budování své profesionální Dota 2 kariéry. Ani tentokrát však Stormstormerovi štěstí nepřálo. Několikaletou stagnaci se mu podařilo prolomit až začátkem roku 2021, kdy vstoupil do organizace Hellbear Smashers.

Karta se obrací

Stormstormer konečně nalezl tým, který mu přinesl něco víc než hromadu potíží, ztrhané nervy a vypadávání vlasů. S novými spoluhráči totiž ovládl hned tři tier 3 turnaje v řadě a jeho celek si odnesl krásných 67 000 USD. Na takovou částku Stormstormer dosud ani nepomyslel.

Hráčům Hellbear Smashers se dokonce podařilo postoupit i do horní divize regionální DPC ligy, kde stanuli proti evropské elitě – OG, Team Secret, Team Liquid… Moc dlouho zde však nepobyli a koncem roku byl tým rozpuštěn.

Hledání nového angažmá však nebylo pro Stormstormera již takovým problémem jako v minulosti. Za poslední rok hraní si totiž vybudoval přízvisko více než ucházejícího midlanera, a tak o něj projevila zájem indická organizace Entity, jež do budoucna plánovala velké věci ohledně svého vstupu na evropskou kompetitivní scénu Doty 2.

Účast na světovém šampionátu

V novém dresu Stormstormer navázal na svou stále se zlepšující kariérní křivku a znovu postoupil mezi evropskou elitu. To mu otevřelo brány na nejprestižnější Dota 2 turnaje na světě, včetně světového šampionátu. Žádné skvělé umístění bohužel nevybojoval, tuto skutečnost se ale bude v dalších letech snažit napravit.

Rok 2023 odstartoval znovu v dresu organizace Entity.

Zajímavosti o hráči:

  • V srpnu 2020 překonal hranici 10 000 MMR.
  • V listopadu 2021 překonal hranici 10 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2022: 9. – 12. místo
  2. Saudi Esports Federation Cup Season 1 : 1. místo
  3. DPC WEU 2021/2022 Tour 3: Division I: 4. místo
  4. PGL Arlington Major 2022: 5.-6. místo
  5. Snow Sweet Snow #2: 1. místo

Reprezentované týmy:

rizeGaming

březen 2016 – březen 2016
Midlane

LeftOneTV

srpen 2017 – srpen 2018
Midlane

HAPPY GUYS

září 2018 – červenec 2019
Midlane

Bald

červenec 2019 – 2019 červenec
Midlane

Hellbear Smashers

leden 2021 – červen 2021
Midlane

Entity

listopad 2021 – dosud
Midlane

Creepwave

listopad 2021 – listopad 2021
Midlane

Související články: