Clement „Puppey“ Ivanov

Základní informace:

* 6.3.1990 | Estonsko

Clement „Puppey“ Ivanov je legendární profesionální hráč Doty 2. Patří mezi nejzkušenější a nejloajálnější esportovce na světě s téměř nekončícím seznamem úspěchů. Dnes je kapitánem pro Dota 2 soupisku organizace Team Secret.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Team Secret

srpen 2014 – dosud
Hard Support

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Oblíbené pozice:

HARD SUPPORT

Puppeyho úspěšná profesionální kariéra začala u komunitní mapy do hry Wacraft III, jenž nesla název DotA, kde hrál za týmy KingSurf.International nebo Nirvana.International. V roce 2011 kdy vyšla Dota 2 od společnosti Valve dosáhl Puppey své ho největšího úspěchu, když dokázal s týmem Na`Vi vyhrát první ročník světového šampionátu The International. V dalších dvou letech se vždy probojoval s ukrajinskou organizací Natus Vincere až do finále. Avšak Aegis byl nakonec pozvednut jeho oponenty.

Zrod legendárního kapitána

Na TI4 organizace NaVi smutně pohořela a tým se rozpadl. Puppey se proto rozhodl sestavit vlastní celek, pojmenoval ho Team Secret a započal svou další několikaletou cestu skrz kompetitivní scénu Doty 2. 

S týmem Secret dosáhl spoustu úspěchů. Zvítězil na několika Majorech, dominoval nejprestižnějším ligám, avšak na The Internationalu Puppeyho provázela neuvěřitelná smůla. Několikrát byl považován za jasného favorita turnaje, ale nakonec zde nevybojoval postup ani do semifinále. V organizaci Team Secret se přesto vystřídalo několik zvučných jmen jako je Arteezy, Notail, S4, či MidOne.

S tímto týmem je spojována i aféra z roku 2016, kdy EternalEnvy obvinil Puppeyho a Kemala, manažera týmu, že dostatečně nevyplácely turnajové výhry. Dále vyšlo najevo, že Puppey fyzicky napadal hráče týmu. Většinu jeho výbuchů vzteku prý odnášel člen s přezdívkou w33.

Nicméně se Puppeymu podařilo všechny problémy a průšvihy překonat a dále zaujímá nejlepší příčky ve všech turnajích. 

Puppeyho herní styl je na Dota 2 scéně velmi specifický, často hraje nezvyklé hrdiny na pozici Hard a Soft Support. Právě kvůli tomuto jeho hernímu pojetí, u něj můžete vidět velmi vysoký GPM (zlato za minutu). 

Zajímavosti o hráči:

  • Je jediným profesionálním hráčem, který se dosud kvalifikoval na všechny ročníky The International. (psáno k datu 1.9 2022)
  • Drží rekord v počtu umístění mezi TOP 4 na světovém šampionátu, který činní číslo pět.
  • Byl prvním hráčem, který dokázal vyhrát dva turnaje pořádané společností Valve.
  • Za svou kariéru se 8x zúčastnil finále na Majorech a třikrát vybojoval postup do závěrečného duelu na světovém šampionátu.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2011: 1. místo
  2. The International 2022: 2. místo
  3. The International 2013: 2. místo
  4. The International 2021: 3. místo
  5. The International 2019: 4. místo

Reprezentované týmy:

Nirvana.int

únor 2010 – duben 2010
Support

Team Secret

srpen 2014 – dosud
Hard Support

Natus Vincere

červen 2011 – srpen 2014
Soft Support

Související články: