Cheng „NothingToSay“ Jin Xiang

Základní informace:

* 21.12.2000 | Malajsie

Cheng „NothingToSay“ Jin Xiang je považován za jednoho z nejlepších midlaner hráčů na esportové scéně Doty 2. Ke dnešnímu dni je součástí týmu PSG.LGD, kterému byl propůjčen organizací EHOME.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

PSG.LGD

září 2020 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota hrdinové:

Kunkka
Tinker

Oblíbené pozice:

MIDLANE

Začátek jeho profesionální kariéry se odehrál mezi lety 2017 a 2018, kdy NothingToSay vystřídal několik menších esportových týmů. Dlouhodobější zázemí nalezl až v organizaci WarriorsGaming.Unity, kterou reprezentoval od října 2018, avšak jejich celkové výsledky byly velice slabé. NothingToSay se proto v březnu 2019 rozhodl tým opustit a znovu se pustil do hledání svého vytouženého angažmá v některé z předních asijských organizací. Koncem roku se mu jeho přání vyplnilo. NothingToSay obdržel pozvánku do známého čínského týmu EHOME a poprvé získal možnost změřit své síly s nejlepšími hráči svého regionu. Na tier 2 turnajích se často umisťoval mezi top 5 týmy a pomalu budoval své jméno obávaného midlanera.

Vládce Číny

V polovině roku 2020 přišel dosud nejdůležitější zlom v Chengově kariéře. Organizace EHOME ho za velkou peněžní sumu a příslib náhrady propůjčila čínské jedničce, kterou byl tým PSG.LGD. NothingToSay v novém týmu zazářil a se svými spoluhráči začal dominovat celé asijské Dota 2 scéně. Skvělé výkony přenesla organizace PSG.LGD i do následující sezóny 2021. NothingToSay získal své první vítězství na tier 1 turnaji, kterým se stal WePlay AniMajor a zajistil si tak přímou pozvánku na světový šampionát.

Bylo to jeho první The International v životě, přesto na turnaj přijel v roli favorita na výhru a byl ikonou celé čínské kompetitivní scény. Mnozí ho dokonce považovali za nejlepšího midlanera na světě a výsledky PSG.LGD během šampionátu tomu i nasvědčovaly. V semifinále se NothingToSay postavil Nishovi, který hrál midlane pro tým Secret a podle Chenga byl jediným člověkem, který mohl jeho získání Aegisu ohrozit. Po jednoznačném výsledku 2:0 organizace PSG.LGD postoupila do finále, kde se střetli s dosud neznámým ruským týmem Spirit, jenž měl dříve problémy už se samotnou kvalifikací na turnaj. Přesto to byli nakonec Rusové, kteří si po neskutečně vypjaté BO5 sérii přivlastnili legendární Aegis.

Do roku 2022 vstoupil NothingToSay znovu v dresu organizace PSG.LGD a po výhře ve finále regionální DPC ligy obnovil svou dominanci asijské esportové scény. Historie se však ráda opakuje a o měsíc později se PSG.LGD utkali ve finálovém zápasu znovu se svou Nemesis –  ruským celkem Team Spirit. Tentokrát však během turnaje PGL Arlington Major 2022, odkud si zlatou trofej znovu odnesli Chengovi soupeři.

Prokletý světový šampionát

Achillovou patou soupisky PSG.LGD byla vždy týmová morálka, která znovu utržila těžké rány. Vyhlídky na světový šampionát proto nebyly příliš růžové a komunita Doty 2 se bohužel nemýlila. NothingToSay utržil porážku již na začátku své cesty upper-bracketem a v dolní části turnajového pavouka ho čekal ještě tragičtější příběh. Soupiska zde nastoupila proti svému rivalovi domácí ligy – týmu Aster, který dosud vždy konzistentně porážela. Tentokrát však nabral jejich vzájemný duel úplně opačný směr. Team Aster převálcoval PSG.LGD za stavu 2:0, vyřadil Chenga ze světového šampionátu a ještě si uzmul postavení čínské jedničky. 

NothingToSay jakožto jeden z nejnadějnějších asijských midlanerů je tak stále bez nej své koruny, bez legendárního Aegisu. Jeho působení v týmu PSG.LGD se stalo dosavadním vrcholem jeho esportové kariéry. Jen budoucnost však ukáže, zda tomu bude i nadále, neboť v posledních letech nebylo vedení jeho organizace zvyklé na tak „špatné“ umístění ze světového šampionátu. 

Zajímavosti o hráči:

  • V květnu 2021 překonal hranici 12 000 MMR.
  • V dubnu 2021 překonal hranici 11 000 MMR.
  • V březnu 2020 překonal hranici 10 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 2. místo
  2. Riyadh Masters 2022: 1. místo
  3. The International 5. – 6. místo
  4. WePlay AniMajor: 1. místo
  5. PGL Arlington Major 2022: 2. místo

Reprezentované týmy:

BLACKJACK

duben 2018 – září 2018
Midlane

WarriorsGaming.Unity

říjen 2018 – březen 2019
Midlane

Power of MYSG+AU

květen 2019 – červen 2019
Midlane

Alpha x Hashtag

srpen 2019 – listopad 2019
Midlane

EHOME

září 2020 – dosud
Midlane

Geek Fam

červen 2019 – srpen 2019
Midlane

EHOME

listopad 2019 – září 2020
Midlane

PSG.LGD

září 2020 – září dosud
Midlane

Související články: