Ammar „ATF“ Al-Assaf 

Základní informace:

* 3. 4. 2005 | Jordánsko

Ammar „ATF“ Al-Assaf je mladý jordánský profesionální hráč Dota 2 . I přes svou relativně krátkou kariéru je považován za světovou špičku a dnes reprezentuje organizaci Nigma Galaxy.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Nigma Galaxy

prosinec 2022 – dosud

Carry

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Razor
Viper

Oblíbené pozice:

OFFLANE

Ammar začal s profesionálním hraním v malých CIS týmech ke konci roku 2020, jeho kariéra se ale pořádně rozjela až na začátku dalšího roku s přechodem k západoevropskému celku Creepwave. ATF se tak v 15 letech stal jedním z nejmladších hráčů DPC ligy, nízký věk mu ale nijak nesnižoval jeho hráčské schopnosti, jež byly opravdu fenomenální. Po vybojování třetího místa v druhé divizi, které bohužel nestačilo na další postup do nejvyšší západoevropské ligy, přešel k Chicken Fighters. Tam se mu ovšem dařilo ještě daleko méně.

Nakonec se vrátil zpět ke Creepwave, kteří se po dlouhém úsilí probojovali až na prestižní turnaj ESL One Fall 2021. Odtud si sice neodnesli žádné skvělé umístění, pro Ammara to ale byly zkušenosti k nezaplacení. Následně zazářil na Dota 2 Champions League Season 4, kde udělal dojem na majitele organizace OG, kteří ho zařadili na soupisku svého nového týmu. Společně s dalšími mladými talenty a zkušeným kapitánem se ATF ihned zařadil mezi elitní týmy regionu. Očekávání byla veliká a Ammar je téměř všechny splnil do posledního puntíku.

Evropské uznání

Během následujícího roku si připsal svou první výhru tier 1 turnaje, kterým se stalo ESL One Stockholm 2022. ATF byl navíc neoficiálně zvolen nejlepším offlanerem celé události, čímž se vyhoupl mezi absolutní světovou špičku a jeho další herní výkony tuto pozici ještě více stvrdily. Další skvělý úspěch slavil 28. srpna na ESL One Malaysia, kde znovu obsadil první místo.

Od legendy k legendě

Skvělý vývoj událostí přerušil až světový šampionát, kde tým OG obhájil „pouze“ 7.–8. příčku. Vedení organizace se proto rozhodlo vykonat pár změn na soupisce a ku překvapení mnohých to byl právě ATF, který byl vykázán na týmovou lavičku. V prosinci 2022 oficiálně odešel z OG a přidal se jako carry hráč k Nigma Galaxy.

 

Zajímavosti o hráči:

  • Svou původní přezdívku „AMMAR_THE_FUCKER“ převzal od svého staršího bratra, když s Dotou 2 začínal. Je zde potřeba zmínit, že angličtina byla pro něj úplně neznámý jazyk, takže sprostý význam svého herního pojmenování objevil až mnohem později.

Reprezentované týmy:

CreepWave

leden 2021 – březen 2021
Offlane

CreepWave

srpen 2021 – říjen 2021
Offlane

Nigma Galaxy

prosinec 2022 – dosud
Carry

Chicken Fighters

květen 2021 – červen 2021
Offlane

OG

listopad 2021 – listopad 2022
Offlane

Související články: