Alexander „TORONTOTOKYO“ Khertek

Základní informace:

* 30. 4. 1997 | Rusko

Alexander „TORONTOTOKYO“ Khertek je ruský profesionální Dota 2 hráč. Na kompetitivní scéně je stále ještě nováčkem. To ho však nezastavilo na jeho cestě za Aegisem, který v roce 2021 pozvedl s organizací Team Spirit a stal se tak světovým šampionem. Dnes reprezentuje barvy týmu BetBoom.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

BetBoom Team

prosinec 2022 – dosud
Hard Support

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Invoker
Storm Spirit
Void Spirit

Oblíbené pozice:

MIDLANE

HARD SUPPORT

Alexanderova profesionální kariéra začala teprve rok předtím, než se stal mistrem světa. Turnaje s různými týmy hrál sice od roku 2015, jako o práci by se o tom dalo hovořit jen těžko. Než nastoupil k týmu Yellow Submarine, byl známý spíše jako solidní hráč ve vysokých MMR hrách. 

V polovině roku 2020 začala jeho vytrvalá píle přinášet ovoce, jelikož se přidal k již zmíněným Yellow Submarine, jenž rychle začali získávat dobrá umístění i mezi elitními regionálními celky. Toho si všimlo vedení organizace Team Spirit a TORONTOTOKYO se na konci roku 2020 přesunul se všemi spoluhráči do nového domova. 

Z outsidera světovým šampionem

Hlavní úkol v podobě kvalifikace na The International 2021 se Alexanderovi a jeho spoluhráčům podařilo splnit, ba dokonce zcela zastínit konečným výsledkem. Po úspěšné skupinové fázi prošli na TI10 až do grandfinále, kde porazili dominantní čínskou legendu a jasného favorita turnaje PSG.LGD za konečného stavu 3:2. TORONTOTOKYO tomu výsledku značně přispěl svými famózními výkony zejména s Ember Spiritem, Void Spiritem a Invokerem, které hrál trochu jinak než ostatní midlaneři a vysloužil si tak obdiv nejen komentátorů, ale i profesních rivalů. 

TORONTOTOKYO byl jedním z nejlepších midlanerů na světě a pobýval vysoko na seznamu nejbohatších esportovců. Skvělou herní formu si udržel i do dněšního dne, kdy reprezentuje východoevropský super-stars tým s názvem BetBoom. Oproti jeho předešlým zkušenostem na poli Doty 2 mu však tentokrát připadla pozice hard supporta. Taková změna role je u bývalých midlanerů celkem rarita, takže následující měsíce nebudou pro TORONTOTOKYA vůbec jednoduché.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2021: 1. místo 
  2. Riyadh Masters 2022: 2. místo
  3. PGL Arlington Major 2022: 1. místo
  4. OGA Dota PIT Invitational: 2. místo
  5. DPC EEU 2021/2022 Tour 1: Regional Final: 1. místo

Reprezentované týmy:

Yellow Submarine

2020 – prosinec 2020
Midlane

BetBoom Team

prosinec 2022- dosud
Hard Support

Team Spirit

prosinec 2020 – prosinec 2022
Midlane

Související články: