Adrián „Wisper“ Dobles

Základní informace:

* 3. 11. 2001 | Bolívie

Adrián „Wisper“ Céspedes Dobles je peruánský profesionální hráč, který patřil mezi vycházející hvězdy jihoamerické kompetitivní scény Doty 2. Má za sebou trojnásobnou účast světového šampionátu a dnes reprezentuje barvy organizace Evil Geniuses.

Sociální sítě:

Aktuální tým:

Evil Geniuses

listopad 2022 – dosud
Midlane

Oblíbení Dota 2 hrdinové:

Oblíbené pozice:

OFFLANE

MIDLANE

Na cestu profesionálního hráče se vydal během roku 2017, kdy mu bylo pouhých 16 let. Jeho prvním esportovým týmem se stal celek SAGE Network, avšak to je bohužel jediná informace, která se z Wisperových prvotních měsíců profesionálního hraní dostala do okolního světa. V následujícím roce obdržel Adrián nabídku od expandující jihoamerické organizace Infamous, jenž zakládala nový tým plný talentovaných hráčů a hledala schopného midlanera.

Vydařené začátky

V organizace Infamous strávil Wisper celý rok 2018 a dokonce mu bylo umožněno zaskočit za člena hlavní soupisky. Ze zápasů si proto odnášel velmi cenné zkušenosti, které mu jeho další postup v kariéře mnohonásobně ulehčily.

Sezónu 2019 odstartoval jako člen organizace Pacific eSports, s níž dokázal úspěšně zakončit kvalifikaci na tier 2 turnaj OGA Dota PIT Minor. Této události se jeho soupiska zúčastnila v nových dresech, které nesly název Majestic Esports a společně pro sebe získali 4. místo. O měsíc později Wisper tým opustil a s dalšími dvěma spoluhráči zamířil do celku Team Anvorgesa. Zde zopakoval stejný úspěch jako v předešlé organizaci a jediným rozdílem bylo jméno turnaje, které nyní znělo StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 2.

Cesta na vrchol jihoamerické scény

Wisperovy výsledky byly natolik dobré, že o něj znovu projevila zájem organizace Infamous, která sháněla reprezentanty na turnaj The International 2017. Adrián se se svými kolegy z Avorgesa dlouho nerozmýšlel a po šanci ukázat se na světovém šampionátu ihned skočil.  V průběhu kvalifikace nad ostatními jihoamerickými týmy jednoznačně dominovali a urvali pro sebe krásné 1. místo. Wisper si tímto splnil jeden z mnoha snů každého profesionálního hráče. Dva roky po zahájení kariéry vybojoval vstupenku na TI, kde se utká s těmi nejlepšími hráči světa.

Během skupinové fáze se týmu Infamous příliš nedařilo a hlavní část museli započít v dolní polovině turnajového pavouka. Své první dva soupeře dokázal Adrián poměrně lehce porazil, avšak jeho dalším sokem byl legendární evropský tým Secret. Ten se pro Infamous ukázal jako příliš velký oříšek a The International 2019 opustili na skvělém 7. – 8. místě s odměnu v hodnotě 858 252 USD.

Tahanice o vládu nad Jižní Amerikou

Dva měsíce po zakončení TI9 byl Wisper se všemi svými spoluhráči pozván do známé organizace beastcoast. Jejich herní forma se v žádném případě nezhoršila a během následujících dvou let byli častými účastníky těch nejprestižnějších turnajů, které mohla kompetitivní Dota 2 scéna nabídnout. Jejich výsledky ale bohužel nikdy nestačily k tomu, aby na kterémkoliv z nich získali vytouženou medaili. V roce 2021 ohlásila společnost Valve konání dalšího světového šampionátu, na který měl Wisper za svůj předešlý výkon zajištěn přímý postup. Bohužel byl po skupinové fázi znovu přesunut do spodní části turnajového pavouka, kde nestačil na evropský tým Alliance a z turnaje odešel na 13. – 16. místě.

Vyrovnaný boj s mezinárodní elitou

Rok 2022 zahájil znovu v organizaci beastcoast. Společně se dostali až do finále regionální DCP ligy, ve kterém svého soupeře s názvem Infamous rozdrtili poměrem 3:0. Avšak po zbytek sezóny se v čele jihoamerické Dota 2 scény nacházela organizace Thunder Awaken, která beastcoast předběhla i na světovém šampionátu. Wisper zde obsadil úctyhodnou 7. – 8. příčku.

Reprezentace světové legendy

Po světovém šampionátu otřásla kompetitivní scénou Doty 2 zpráva, že věhlasná severoamerická organizace Evil Geniuses propustila celou svou aktivní soupisku. Fanoušci se ani nestihli probrat ze svého šoku, a tým vydal druhé závažné prohlášení . Základnu svého Dota 2 oddělení přesouvá do Jižní Ameriky, kde bude utvořena nová soupiska z nejlepších lokálních hráčů a Wisper mezi ně jednoznačně patřil.

Společně s ním přešel do organizace Evil Geniuses i jeho spoluhráč Chris Luck. Hvězdná dvojce týmu beastcoast tak doplnila trio reprezentantů Thunder Awaken, čímž dali vzniknout jihoamerickému super týmu. Cíl nově sestavené soupisky EG byl jasný – ovládnout regionální DPC ligu a vydobýt si pevné postavení i na mezinárodní scéně. Do jaké míry se Wisperovi a jeho novým spoluhráčům podaří úkol splnil ukáže jen budoucnost.

Zajímavosti o hráči:

  • Byl prvním hráčem z Bolívie, který se kvalifikoval na světový šampionát.
  • V dubnu 2021 překonal hranici 10 000 MMR.
  • V květnu 2021 se stal prvním hráčem jihoamerického regionu, jenž překonal hranici 11 000 MMR.

Top 5 úspěchů:

  1. The International 2019: 7.-8. místo
  2. The International 2022: 7.-8. místo
  3. The International 2021: 13.-16. místo
  4. DPC SA 2021/2022 Tour 1: Regional Final: 1. místo
  5. MDL Chengdu Major: 7. -8. místo

Reprezentované týmy:

SAGE Network

2017 – 2017
Offlane

Infamous Young

červen 2018 – září 2018
Midlane

Infamous

září 2019 – listopad 2018
Offlane

Infamous Young

prosinec 2018 – leden 2019
Midlane

Pacific eSports

duben 2019 – duben 2019
Offlane

Team Anvorgesa

květen 2019 – červen 2019
Offlane

Team Anvorgesa

srpen 2019 – říjen 2019
Offlane

Evil Geniuses

listopad 2022 – dosud
Offlane

Majestic Esports

duben 2019 – květen 2019
Midlane

Infamous

červen 2019 – srpen 2019
Offlane

beastcoast

říjen 2019 – listopad 2022
Offlane

Související články: